» »

Sata II enable

Sata II enable

JIM22 ::

Včeraj sem na enem forumu zasledil, da diski na sata2 delujejo ubistvu na sata1. Sata2 moraš vklopit preko nekega programa. Tega sicer nisem vedel. Sam imam disk hitachi sata2 200gb. Iz hitachijeve strani sem moral potegnit Feature Tool (v2.00) in z njem nastavil disk, da deluje res na sata2. Baje imajo tud drugi proizvajalci podobne fore.

Zanima me če ste vedl to, ker na slo-tech nisem nikjer videl tega napisanga.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

elasto_mania ::

ja samo hitrost ni ista

JIM22 ::

Kak to misliš da hitrost ni ista? Nej bi blo hitrej sata2.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

TOP ::

Teoretično ja praktično ne vidiš razlike.

mtosev ::

Če ma disk NCQ bo hitreje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ajko ::

Kolikor jaz vem ima večina diskov poseben jumer za preklop med sata 300 in sata 150...
Sam imam diska Samsung 200GB SATA2 in pa WD 250GB SATA2 - oba sem prej imel na nforce2 plati sem in sem imel konfiguracijo jumperja za sata 150, ko sem pa nabavil nforce4 plato ki podpira sata 300 sem pa spremenil konfiguracijo jumperja v sata 300....pa mi ze v biosu zazna sataII disk...
da bi pa še kaj v winsih moral vklopit pa ne vem zakaj bi bilo potrebno..
----------- AjkoSan

JIM22 ::

ajko: ne vem kak majo tele tvoji diski. Samo moj hitachi nima nobenga jumperja za sata1 in sata2. Sem ga z programčkom prestavo v sata2. In tale programček ni za win, ampak ti naredi bootable disketo in pol v dosu se zažene tale tool in tam prestaviš v sata2. In pol tud ostane in nima veze z win, pa tud če formatiraš. Dej mal več povej o teh jumperjih kje so na tvojih diskih(ali si mislil plato). Katero plato pa imaš.

Mtosev: ne smetit teme!!! Govorimo samo o sata in ne drugih stvareh ki jih majo nekateri diski.:\
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

iro ::

Kolk se sploh pridobi na hitrosti če vklopš to funkcijo ?

klasicni ::

Jaz imam tudi dva Hitachija 250Gb Sata II in sem že nekaj časa nazaj uporabil Hitachi Feature Tool v2.00, da sedaj deluje na Sata II. Mislim da je od proizvajalcev odvisno kako imajo to urejeno....

ShARk63 ::

A ne more bit SATA II podprt s strani osnovne plošče? :\

ajko ::

Kolk se sploh pridobi na hitrosti če vklopš to funkcijo ?

Sem uporabljal ata diske, sata diske, sata II diske, in primerjal hitrosti pri kopiranju velikih datotek (beri filmov) iz diska na disk in iz particeije na particijo...pa lahko povem da razlika se sicer opazi, ampak tolko spet ne...
vendar je pa treba pazit da zraven drugo čisto nič ne delaš na račualniku ker prenos hitro upade...

evo slika skopirana iz samsungove strani za enablat sata 150


tu pa je še slika iz western digitalove strani za enable sata 150
KLIK

sata 150 se enabla na starejših matičnih ki nimajo podpore za sata2 diske

evo tu pa imam primer ko sem za wd 250gb (js model) dan not jumper, da sem ga imel kot sata1 disk v sistemu...
slikice:


evo tu je pa brez jumperja (beri sata2 enable :)


drugih sata diskov še nisem podrobno testiral tako da ne vem kako imajo...ali jumperji ali tako kot ste opisal.. vem pa da ws in samsung imata za preklop med sata1 in sata2 jumper.


strojna oprema:
matična - Asus A8N-SLI Deluxe
disk1 samsung sp2004c - 200gb sata2
disk2 wdc wd2500js - 250gb sata2
----------- AjkoSan

JIM22 ::

ajko: super si to predstavo.

Hitachi diski majo to zrihtan z programom. Sem ga glihkar gledal pa nima nobenga jumperja na disku(niti enga ni). Sam zdej me zanima kak bi blo recimo da jest odnesem k frendu disk, ki ima sata1, moj disk je pa nastavlen na sata2. Najbrž stvar ne bo delala in bo treba spet pognat program in disk nastavt na sata1. Če je tak imajo drugi bolše rešeno to z jumperjem.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

gfighter ::

No, po mojih izkušnjah stvar normalno dela, tako da mi ni čisto jasno, zakaj je sploh disabled po defaultu. Mogoče je še kakšna fora ki je ne vem.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

JIM22 ::

Bo treba sprobat za foro če dela disk na sata1, čeprav ma enable sata2.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

minime ::

Mene pa zanima kako na naj naštimama spread spectrum clocking. Ko spremenima na sata II me vpraša še za to . Dal sem na enable .Imam hitachijev disk in dfi ultra-d ploščo.

JIM22 ::

Prestaviš pa je. Pol moreš pa komp ugasnt pa nazaj prižgat in deluje disk na sata2.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

kixs ::

Tole prestavljanje "jumperjev" in podobne nastavitve naceloma niso potrebne, saj disk avtomaticno zazna delovanje SATA kontrolerja na maticni.

Potrebno bi bilo samo v primeru, da imate nek XY kontroler, ki ni po standardu in ne bi diska pravilno prepoznal.

Ce bos priklopil SATA-300 disk na SATA-150 maticno, bo skor 100% deloval brez problema. Drugace pa "jumperji" :P

LP

Jaffa ::

Ni glih tak to. Treba je nastavit posebaj. Men tud ni prepoznalo hitachija kot SATA2.

OFFT. ncq upočasni delovanje v desktop operacijah.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

iro ::

S tistim programom sem prestavil hitachijev disk ma sata II. Vglavnem plošča ( DFi ultra-d )mi pri zagonu še zmeraj pokaže sata1. Se komu kaj sanja ?

boštjan ::

no jaz mam tudi dfi ultra-d plato in maxtor 6V300F0 sata 2 disk in mi pri zagonu kaže ata133.na disku je le jumper za preklop na SATA 1,ki pa ni omogočen.iščem že dugo rešitev pa ne najdem je
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SATA ne zazna diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
72147 (1715) LeftyD
»

ASUS A7V600-X --->Sata II

Oddelek: Strojna oprema
322596 (1959) OmegaM
»

ne zazna diska

Oddelek: Strojna oprema
131267 (1104) b0rd
»

Sata2 disk pocasnejsi od starega ata133

Oddelek: Pomoč in nasveti
332262 (1499) DrSulcDJ
»

Serial ATA 2

Oddelek: Strojna oprema
261861 (1457) OChack

Več podobnih tem