» »

Kateri router?

Kateri router?

PRST ::

LP!
Kupujem router za povezavo dveh ali treh računalnikov z internetom (adsl). Trenutno se odločam med dvema routerjema pri JAE:
- asus rx3041
- smc 7004 vbr v3

Zanima me če ima kdo izkušnje s katerim izmed teh modelov oz. če mi kdo priporoča kakšnega drugega (cena do 15000 sit). Na kaj je treba paziti pri nakupu routerja?
Sam potrebujem router zaradi vgrajenega firewalla (brez njega mi nonstop nabija popupe...)
Hvala!

jan01 ::

Če ne boš nič uporabljal torrentov/mule oz. hočeš kupiti router samo da ga maš, ne pa da bi ga sploh uporabljal, kupi kar hočeš!
Note: imena routerjev naj bodo enaka do znaka, drugače ni isti.
Drugače pa pri routerju ne bodi škrt! Torej kupi ASUS - WL-500g Deluxe(21.000+/-1k)-priporočam, ali pa linksys WRT54GL oz pet kosov dražjega WRT54GS(tega do verzije 4!) oz namesto linksysev raje Buffalo WHR-G54S le pri pchandu).

Torej svetujem asusa wl-500g delux(ima usb->gor daš skupen tiskalnik, trdi disk za ftp,...).

PRST ::

eMule in Torrenti se bodo občasno uporabljali.
Ruter potrebujem predvem zaradi delitve povezave do interneta. Poleg tega mi bolj odgovarja če ruter ni wireless.

jan01 ::

Ni fora wireless ali da ali ne, ampak da ima router podporo alternativnik tj boljših firmwarov od originalnega. Razlika med slabim in dobrim routerjem leži dosti v samem firmwaru!
Ah, pa kaj bi komu pamet solil. Kupi kar hočeš, meni je vseeno kaj počneš z denarjem...

PRST ::

Pravzaprav ne gre za soljenje pameti, ampak za konkreten nasvet...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61981600 (13361) brez-imenko
»

Potrebujem "dober" navaden router s kablom v rangu 20-23k

Oddelek: Kaj kupiti
163077 (2645) jan01
»

Wireless router (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545421 (4401) Kilgore T
»

Router(Cenovno ugoden za funkcije ki jih ima)

Oddelek: Omrežja in internet
61495 (1362) jan01
»

brezžični router

Oddelek: Kaj kupiti
202202 (1777) SimplTech

Več podobnih tem