» »

Serial ATA 2

Serial ATA 2

kLuKeC ::

Prosil bi če mi lahko kdo preveri če tole gre skupaj ... gre za to da sm disk kupu, ker v navodilih od plate piše da podpira SATA 2 zdej pa nism več tok sigurn ...

in drugo - če podpia potem me zanima kako naj disk spravim pokonci ...

Disk sicer sistem zazna, tko da pomoje podpora mora bit, ampak noče se pa disko potem dokončo postavt ...

če mi lahko kdo prosim pomaga ...

Plato mam: GA-K8N Ultra-9

Disk pa: Western Digital 250 GB SATA II 7200 16 MB

Drgač pa na moji plati piše v knjigci da ma plata "Serial ATA II Connectors, controlled by nForce4 Ultra" - prosm če mi zna kdo pomagat ... kako naj postavim pokonci to reč ...

5er--> ::

Sploh ne razumem, kaj te muči -> "kako naj disk spravim pokonci"?
"noče se pa disko potem dokončo postavt" -> zakaj bi se disk postavljal pokončno?
Če bi rad namestil WinXP/2000 in ti diska ne pokaže med možnosti za namestitev:
-med zagonom nameščanja ti na spodnjem robu ekrana napiše:
"press F6 to load third party SCSI or RAID drivers"
takrat pritisni F6 in daj v disketnik disketo, ki si jo verjetno dobil poleg matične plošče.
Če diskete nimaš si jo naredi. Klik.

kLuKeC ::

Ne ne ... poglej ...

jst mam XP inštaliran ... dodal sem nov disk - ki nima veze z programom windows - pač nov disk ..

in tega diska ne morem zagnat oz. ne prikaže se ... to da se "pokonc postav" sm napisu v frazi da ga ne morem zagnat, osposobit, karkoli ... torej ...

5er--> ::


(samo tam namesto disk0 izberi disk1)

kLuKeC ::

tkole zgleda tale zadeva pr men ...

kLuKeC ::

Aja pa un disk ki je problematičen je DISK 2 ... in zdej če bi mi znal iz tega pomagat mogoče

5er--> ::

Klikni z desno miškino tipko na Disk 2.
Izberi Format... Formatiraj v NTFS (tisto za prav, ne quick).
Počakaj malo. (kakšne 3/4 ure)
Potem disku določi črko (desni klik na Disk 2-> Change drive letter and paths->add...->assign the following drive letter (izberi eno od črk)-> ok)
in voila!
Disclamer:Ni nujno da gre točno v takem zaporedju, je pa velika verjetnost... -> nisem šel formatirat diska da bi probal:D

kLuKeC ::

Že dela ... jej ... hvala ... res ... pomagu si mi ful! Tenks!

LordTado ::

ravno pred enim tednom sem mel isti problem:)
sata2 disk morš imet na sata2 vodilu(rdeče vodilo na matični) poterm ti ga winsi zaznajo.sata1 pa na sata1(črno vodilo).

Type-R ::

Lord.Febo sej sata2 disk lahko das tudi na sata1 kontroler!

OChack ::

ja lahko sam zakaj bi, k pol dela še počasnej, tko k ene ATA133, pa še tist jumper morš na disku drkat
Int€l inside, IDIOT Outside

neres ::

Zakaj? Meni je na SATA II kazalo tisto ikonco za varno odstranitev SCSI diska, kr neki. Sem dal na SATA in zdej mi je ne kaže več.

Ni pa nič počasnejši kot na SATA II, ravno nasprotno, hitrejši je. Čeprav sem naredil samo en test z HDtach in še to je bla razlika majhna. Jumperjev pa sploh nimam.

OChack ::

to glede sata 1/2 jumperja zgleda da ni nujno da majo vsi, moj recimo ma pa sm ga tud učer dobu, sam valda teb hitrej dela sj maš plato dobro pa SATA2 tko da ni d ni da neb letel , jst mam sicer en krmilnik od adapteca na PCIju in mi tko bl kurćevo dela HD tach mi v nobenmu priemu ne pokaže več k 113mega
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

LordTado ::

jaz sem si nabavu matično z sata1 in sata2 ter disk sata2.
sem dal disk na vodilo sata1 pa mi ga winsi v setupu niso zaznali.ko sem da na rdeč konektor se pravi sata2 pa je šlo brez problema.

toliko o mojih izkušnjah.

bluefish ::

zanima me ali je možno uporabiti SATA II na plati DFI LP nF4 Ultra-D, ali pa je bolje priklopiti SATA I.

2g00d4u ::

Ok če smo že pri temi SATA I ali SATA II. A mi zna kdo iz prve roke povedat, kakšna je prednost SATA II pred I v praksi. A so diski sploh tolko zmogljivi da berejo oz. pišejo s tako hitrostjo kot je vodilo zmožno prenest?

TOP ::

Razlika v hitrosto diskov med SATA1 in SATA 2 je zelo zenamarljiva imel sem oba diska in vidne razlike ni le ko kopiraš z ene particije na drugo pa še to je res zelo majhna .

LordTado ::

jaz mam wdja pa ma 250m/s prenosa,medtem ko sem vprašal kolega ki ma sata1 pa ma 115m/s tak da je razlika.
pri kopiranju naprimer filma iz ene particije na drugo je razlika.700m film skoči v 4 sekundah preko:))

dol si potegni hdtach ti je najboljš za prenos zmerit
ajde

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

GrimReaper ::

To se hecaš ane, ker meni kopira film kako minuto iz ene particije na drugo.

S HDTach mi pa pride 134.1 MB/s.
250MB/s pa ne boš videl niti z RAID0.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

OChack ::

pomoje dejanske razlike niti ni tok v sata 1 in 2 razn read buffer, drgač pa sata2 podpira NCQ kar za kšne serverje in multitask pride prov....se mi zdi :)
ja tale HDtacxh je kr vredu, enim zlo velke vrednosti pokaže, je pa res da skor 300 mega nabije v RAIDu------->poglej temo hitrost vašega dicka>:D v forumu
pa če ti plata sploh NFORCE4 podpira sata2 valda se ke splača prklopt disk, zakaj bi mel počasnej če mamo lahk hitrej.....vsaj teoretično:D
Int€l inside, IDIOT Outside

5er--> ::

jaz sem si nabavu matično z sata1 in sata2 ter disk sata2. sem dal disk na vodilo sata1 pa mi ga winsi v setupu niso zaznali.ko sem da na rdeč konektor se pravi sata2 pa je šlo brez problema. toliko o mojih izkušnjah.

Verjetno zato, ker so SATA1 konektorji na drugačnem kontrolerju kot SATA2. Imel si CD z windowsi, ki so imeli gonilnike samo za tvoj sata2. Če pa bi pri namestitvi pritisnil F6 in sistemu dal gonilnike za drug kontroller bi sistem komot namestil tudi s sata1 priključka.

bluefish ::

zanima me ali je možno uporabiti SATA II na plati DFI LP nF4 Ultra-D, ali pa je bolje priklopiti SATA I.


?

LordTado ::

če maš sata2 priključek rdeč si priklopi na sata2 če je disk tudi sata 2

to je to glede prenosa



ajde

OChack ::

LordTado: pa ke si ti tok dobu 253 mega???' ma jst dobim na SATA2 57 mega torej če maš raid je ene 100
ka maš to 50 000 rpm disk? :P
Int€l inside, IDIOT Outside

bluefish ::

zanima me ali je možno uporabiti SATA II na plati DFI LP nF4 Ultra-D, ali pa je bolje priklopiti SATA I.

res noben ne ve?

5er--> ::

Sata 1 in 2 diske lahko poljubno kombiniraš s sata 1 / 2 kontrolerji. Vedno bi moglo delat.
Kratko: Da.

OChack ::

ta plata ma sata2 kontroler in če maš sata2 dick ga pol not utakn pa je, ne komlpicirat, to je tko k da bi legokocke sestavlu
Int€l inside, IDIOT Outside


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk SATA, SATA2

Oddelek: Pomoč in nasveti
299661 (3974) SuperVeloce
»

Sata2 disk pocasnejsi od starega ata133

Oddelek: Pomoč in nasveti
332262 (1499) DrSulcDJ
»

Ali gre priklopit SATA II disk na ploščo Asus P4C800-Deluxe?? pomoč prosim...+ Še ne

Oddelek: Strojna oprema
262627 (2299) muzičar
»

Sata II enable

Oddelek: Strojna oprema
192006 (1521) boštjan
»

Diski SATA II

Oddelek: Strojna oprema
192576 (1899) schejk

Več podobnih tem