» »

SATA ne zazna diska

SATA ne zazna diska

king22 ::

Pozdravljeni!

Imam velik problem in sicer, včeraj sem nabavil nov disk Hitachi HDS721616PLA380, 160Gb na sata. Ko ga priklopim na ploščo ga ne zazna, kar počaka v biosu. Če pa dam notri sata disk Samsung 160Gb pa ga zazna in deluje brez težav. Plošča pa je FIC KT-600 pro:
http://www.fic.com.tw/product/motherboa...
Gor je naložen tudi zadnji bios.

Disk sem probal na drugih dveh pc-jih in dela, tako da mi ni nič več jasno kaj naj storim. Probal razne nastavitve v biosu in nič.
Prosim za nasvet.
  • spremenil: king22 ()

errhec ::

Če sem prav pregledal podatke imaš ti MB ki ne podpira direktnega priklopa SATA II diskov na MB.
Moraš prilagodit disk tvoji MB. Pri WD-ju das mostiček gor in se HDD obnaša kot SATA I.
In ni problem BIOS-a ampak problem čipovja VIA KT600 / VIA 8237.

Tu imas link od WD

WD SATAII 2 SATAI

Za hitachi pa pojdi pod njihov help, verjetno imajo kaj :))

Preveri, kot sem ugotovil rabiš : HITACHI FEATURE TOOL

Preveri pa poročaj. :)
(EDIT: da ne smetim sem samo dodal link) :)
LP1
dd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: errhec ()

king22 ::

@errhec hvala za odgovor.
Problem je ker sploh ne pridem v bios, če je disk gor priklopljen. Ne morem nič naredit še disketa se ne boota.
Edino če disk izklopim pol gre skos...sam pol nisem nič naredil. V glavnem zadeva zmrzne.

Na samem disku pa ni mostičkov ima samo še en dodaten standardni napajalni priključek in če ga tam napajam se disk sploh ne vrti. Zgleda je kar tako gor.

king22 ::

Nekaj sem se še spomnil in sicer bi lahko dal disk v drugi komp, ki ga zazna in tam zaženem ta program HITACHI FEATURE TOOL pa tam spremenim iz 300 na 150?
Se to zapiše v disku, da bo pol delalo v na VIA 8237 čipovju?

king22 ::

@errhec ti si car8-)
Zadevo sem zrihtal s programom HITACHI FEATURE TOOL, kot si predlagal.
Rešil pa sem tako, da sem disk priklopil na novejšo ploščo, ki bere SATA 2 diske in sem zagnal ta program z diskete. V samem programu sem spremenil iz 3,0Gb/s na 1,5Gb/s in sedaj ga stara plošča prepozna brez težav.

Hvala še enkrat

LeftyD ::

PROSIM ZA POMOČ!

Vidim da je blo precej govora o kopatibilnosti starih MB, SATA I in SATA II diskih; nisem pa zasledil nič o kakšni omejenosti velikosti SATA2 diskov.
Moj problem:
Imam MB Asus K8V-X ki ima SATA1 konektorje in sem nabavil WD 1TB SATA2 disk. Matična mi ga seveda ne prepozna ko pa sem nastavil jumperje za SATA1 je v zagonu dolgo časa iskalo diske potem pa izpisalo da incializacija ni uspela, naj preverim hardware...bios ni inštaliran. In to je to. Zraven imam tut Maxtorjev 200GB SATA1 disk, ki ga ob novem tudi ne najde, samostojno pa funkcionira. Na drugem novejšem (SATA2) računalniku ta isti WDjev disk dela.
Ali je to zaradi prevelikega diska? Kako lahko sploh vem kolikšno maxsimalno kapaciteto diska mi bo stara MB sprejela, ali je to 750GB ali 500GB???

Ne bi rad sam preizkušal in s tem brezveze zapravljal denar, zato se vam res zahvaljujem za kakršna koli navodila in nasvete.
LP

amigo_no1 ::

Tvoja MB ima K8T800 čipset in "slavni" VIA 8237 za sata1.
Na nekaterih MB potem tale sata2 disk najde, na drugih ne.
Kupi pci sata kartico, tam bo delalo.

Če daš jumper za sata1 način, kišto do konca ugasni in spet prižgi.Včasih potem najde disk.

Zgodovina sprememb…

LeftyD ::

Huh hvala jeje97!
Samo kaj to potem pomeni, da mi tudi manjši SATA2 diski ne bojo delal? To glede SATA vodil sem že bral ja, sam klinc k ta vodila stanejo skor k nov disk. :P Dobro če res ne bo druge bom pač 2x premislil. :P Sem pa opazil ta vodila z sata1 priklopi, ki so precej cenejša. Verjetno bo z njimi potem spet problim s kompatibilnostjo, ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS A7V600-X --->Sata II

Oddelek: Strojna oprema
322592 (1955) OmegaM
»

Problem hd sata2

Oddelek: Strojna oprema
111174 (987) rawwer
»

Ne zazna dodatnega SATA diska - epox matična

Oddelek: Strojna oprema
111358 (1242) dolegar
»

Sata II enable

Oddelek: Strojna oprema
192002 (1517) boštjan
»

WD 250GB SATA in OP z South Bridge: VIA 8237

Oddelek: Pomoč in nasveti
7861 (834) vesel

Več podobnih tem