» »

Glimmerglass Optični Switch

Glimmerglass Optični Switch

Spc ::

Vedno sem si predstavljal optični switch kot neko elektronsko zadevo ampak zgleda, da sem se motil.
Zadeva je MEHANSKA kajti kolko razmišljam bi verjetno elektronika imela preveliki zaostanek za svetlobo "LAG" da bi zadeva route-ala vso zadevo v realtime-u.

Slika:
Glimmerglass Optical Switch
Demo:
http://www.glimmerglass.com/demos/productdemo.htm
Tehnologija:

Zadeva je zelo zanimiva kajti je omejena na fizikalni ravni in ne na elektronski ravni tako, da praktično nima omejitev.
Mikro zrcalca in "vrata" na vsakem portu pa so kontrolirana z elektro motorčki.

:))
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

PaJo ::

Zanimivo

Samo za firme pri nas je to po mojem overkill :p
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Spc ::

Ja to je totalni overkill za naše firme se strinjam.
:D

AMS-IXsevci pravijo temu:
Optical Photonic Switch

in ga tudi imajo:
http://www.ams-ix.net/about/photo-gallery/photo-gallery-Pages/Image17.html

Zadeva pa ima 72 portov (IN+OUT)
:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

r5r ::

Uf, izgleda, da je tole za statični promet - enako kot da bi žice med sabo spojil, le da tukaj upravljaš s pomočjo spletnega vmestnika. Tako prepoznam stvar iz demo posnetka.
And it makes me wonder.

BlazP ::

Jaz sem tud tak razumel zadevo. Sploh ne switcha posameznih frameov(oziroma karkoli ze gre po optiki) ampak cele linije. Ni mi pa jasna ena zadeva iz demota. Kako replicira en vhodni stream na razlicne izhodne porte hkrati.

Spc ::

Matri[X] ::

Tole je prej hub kot switch. Opticni switch je tak kot navaden switch, s to razliko, da ima konektorje za opticne kable. Tak switch je vsaj uporaben, z razliko od tega "inteligentnega switcha", katerega glavna lastnost je zavajanje potrostnikov.

marjanX ::

Sori, ampak to ni ne hub in ne switch, ker ima ta "switch" funkcijo logičnega optični delilnika. Kar je dobro predstavljeno z zgornjimi flash animacijami.

Namesto da inštalater (človek) fizično preklaplja/preverja/meri vlakna na določenem optičnem vozlišču, jih pač ta škatla (ok, nekdo na drugi strani kontinenta ali države pač malo tipka po svojem laptopu), kar ima seveda kar nekaj prednosti, na primer samodejna detekcija in preklop na rezervni fiber, ni potrebe po pošiljanju tehnikov na teren, ker se lahko vsi preklopi uredijo na daljavo, torej hitro izvajanje sprememb (minute namesto ure), itd.
Nikakor pa to ni namjenjeno rezidentom. Bolj za ponudnike optike na daljših relacijah, na primer za naš Telekom, ELES, SŽ ali DARS. Razen, če je zadeva ultra poceni. Pa dvomim. :D
Danes še ne.
Ajd, Marjan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom začenja z FTTH (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Omrežja in internet
52961984 (9368) morosito
»

Omejitve pri optičnem internetu

Oddelek: Omrežja in internet
111055 (614) Spc
»

Brezplačno Cisco CCNA izobraževanje

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
264925 (2141) WilhelmTell
»

DIGITUS mrežno stikalo 24-PORT, problem

Oddelek: Omrežja in internet
212183 (1914) Mattej
»

Najmanjši ping v 100Mbit in 1000Mbit omrežjih.

Oddelek: Omrežja in internet
162501 (1992) gumby

Več podobnih tem