» »

MSI TURBO

MSI TURBO

ferjan ::

ne najdem biosa, ki bi mi podpiral množilnike manjše od privzetih in vgrajeni promisev raid controller.

Vsako posebej gre... trnutno imam
Ver 1.0Beta16 sprobal sem že Ver 3.1 in Ver 2.4.

Hvala za pomoč
...preko fsb gre zaenkrat največ 800@904...bo treba ošiliti svinčnik:D

PrljaviDzem ::

Na kulk maš pol FSB nastavljen? na 113MHz
Pa je računalnik stabilen???
Človek se ga mora včasih tud napit, da preživi v tem svetu norcev (E. Hemingway)

VASkO ::

lahko ti prepisem BIOS za RAID v BIOS-fajl od plate, ki ga hoces imeti, lahko pa si sam naredis s programom cbrom od verzije 2.16 navzgor

to ni nikaksen baubau

ferjan ::

Vasko ti si nor... (ne razumi me narobe, verjamem da zadevo obvladaš)
Ampak men že med flashanjem biosa srce utripa hitreje in molim za elektro ljubljana.

Kaj pravite na tole rešitev:
Dam gor bios ki podpira raid in ne podpira nižjega množilnika od 8 (imam D800), pobarvam drugi L6 mostiček (kar pomeni množilnik = 7) in naštimam v biosu default množilnik)

pobarvam še vse L1 in vse L7 mostičke in premaknem jumper na 133...rezultat bi moral biti 800@933
____
in ja na 8*113=904Mhz (default voltaža) mi deluje stabilno8-)

ferjan ::

prosim za odgovor...
ali teorija okoli L6 drži ali bo potrebno šariti tudi po L3 ali/in L4 ?

hvala.

tico ::

ferjan kaj kompliciras. imam isto platko in enostavno ne vidim v cem imas problem. prvo nalozis bios za plato 1.0beta(nizji mnozilniki) in nato posebej nalozis se bios za raid(na msi-jevi strani mas najnovejso verzijo) in to je to.
meni dela cisto lepo
athlon 800@1000

ferjan ::

tico: a si barval L6 ali rezal L3/L4 ali nič od tega in lepo naštimal v biosu. Ali pa si slučajno navil le preko množilnika (bolj švoh)

na Anandtechu pravijo, da je treba barvat L6
http://www.anandtech.com/printarticle.h...

ADF pa v nekem topicu govori, da tako ni šlo in je bilo potrebno rezati L3
SPREMINJANJE MNOŽILNIKA NA PROCESORJU !?

Msijeva stran www.msi.com.tw je trenutno nedosegljiva:(

Aja če si navijal preko fsb me zanima tudi koliko se ti greje north bridge in pa kakšna je temp cpu-ja in sistema

hvala:\

tico ::

sem probal barvat l6 mosticke (privzeti mnozilnik) pa ni delovalo. Zato sem pac v biosu nastavil mnozilnik. Kolikor sem bral po tujih forumih ma ta plata problem z nastavljanjem nizjih mnozilnikov in folk dela en trik, ki sem ga tudi jaz izvedel in sedaj deluje.
nalozen moras meti beta bios, gres v bios nastavis zeljen mnozilnik shranis in malo preden se racunalo ponovno zbudi potegnes ven kabel od elektrike, pocakas par sekund priklopis in voila(pri meni deluje, sem pa moral veckart probat).
preko fsb-ja nisem dosti sprobaval se mi zdi da pri 145 zacne strajkat.
druga mam pa na 1Ghz, 1,93V 30C(plošča) 53C (procesor to je max ker nosntop laufam seti)

Jux ::

web&blog&etc: http://lukabirsa.com

PrljaviDzem ::

Jst mam Durona800 na isti plati sfrizeranga na 1007MHz s tem da mi gre FSB samo do 106MHz :( da je sistem še stabilen, mel sem ga tud na 112MHz FSB-ja ampak zelo nestabilno

Tico: kaj, ko naložim bios ver.1 ga prvo sfrizeram ter nato naložim še bios za raid in pustim za privzeto al naložim bios za raid preko bios ver.1 pa se to nekako skompenzira in nato sfrizeram????
o flešeranju biosa nemam pojma zato prosim pomagajte

VASkO ::

jaz da sem nor, hvala lepa

BIOS za RAID kontroler je cisto navaden opcijski ROM vkljucen v BIOS od plate. S programom od Awarda (uraden program) lahko zamenjas verzijo RAID BIOSa v BOIS-fajlu od plate, nic lazjega, samo ukazno vrstico moras poznati (kdo pa ne pozna DOSa????)


sam sem si to naredil na Epoxovi RAID plati in imam zadnji BIOS od plate z zadnjim BIOSom za RAID kontroler, ki sem si ga sam dodal.

drugace pa tico je povedal cisto jasno en drug postopek, samo ti ne kapiras, kaj je BIOS od plate pa kaj je RAID kontroler BIOS.

tico ::

ma ja daj vasko ti posljem bios od plate onega za raid moram se poiskat pa bos ti to ozenil skupaj pa poslal fantom (tudi meni)

ferjan ::

tako se govori tico!

Bom probal preko L6, drugače pa un trik.

hvala za nasvete, čakam na bios...

Vasko in tico ....
Če rata vaju na naslednjem Slo-tech "shodu" peljem na pivo.:\

PrljaviDzem ::

Dečki, hvala za pomoč, z biosom si še nisem čist na jasnem ampak bo že še.

Tico kaj je pa s tistim jumperjem J17 (CPU Front Side Bus Frequency Selector) ki naj bi, ko ga osdstraniš zvišal FSB avtomatsko na 133MHz, ampak ko sem ga jest odstranu mi sistem enostavno ni hotu niti zalaufat in šele ko sem vrnu jumper na svoje mesto je delu računalnik normalno nazaj na 100MHz FSB-ja

Zgodovina sprememb…

tico ::

he he ZOD temu pa se rece overcklockanje (saj vem da ves) in je vse odvisno od procesorja, voltaze in hlajenja. torej daj voltazo ma maximum in prestavi jumper ce bo sreca ti bo delalo, ce ne pa pac znizas mnozilnik. in to je to. ce se kaj ni jasno vprasaj.

Terrier ::

Sam imam isto plato razen da nimam RAID-a! Se pa baje da vgradit. Imam durona 600@866 faktor 6.5 in 133MHz ki sem jih dosegel z odstranitvijo jumperja. Imam nezaklenjen procesor tako da ga navijam samo preko biosa.
A kdo ve kako bi dosegel RAID? Imam pripravljene prostorčke za vgraditev podnožja za diskovne kable, kje bi jih lahko dobil?

tico ::

saj za raid niso potrebni samo prikljucki za diske ampak tudi kontroler (posebej cip) in tega na tvoji plati ni. Se pa da podoben raid kontroler kupiti in ga das v pci rezo pa se vec raid nacinov podpira.

ferjan ::

Odkar sem zamenjal bios iz verzije 2.4 na 1.0beta16 opažam da STR(Suspend To Ram) deluje obupno počasi (25s prej 1-3s), in tudi pred Ugašanjem računalnik 25sekund "čaka" ?!?;(

Drug problem je Hibernate. Ko se iz tega stanja zbudi mi ne dela ps2 miška (tista na usb deluje normalno). Aja ta problem je bil isti tudi pri prejšni verziji biosa.

Tico: biosa za raid na msi-jevi uradni strani nisem našel...bo treba še drugje iskat;(

Ful bi bilo fino, da bi nekdo naredil en ultimativno dober bios za tole našo plato:))

tico ::

ferjan ta suspend to ram se mogoce da kaj ponastavit z wpcrsetom. glede hibernate ne vem bi moral malo probat.

saj posebej biosa za raid ni na strani, je samo dodan k biosu za plato. in v tem je finta tistega cbroma da lahko ta fajl z biosom za raid posnames in vstavis v drug bios.
Sicer sem pa vceraj zamenjal raid del biosa 1.0beta z biosom za raid fast track 100 (malo boljsi kot tisti na plati ki je "lite verzija"). Winsi mi delajo normalno(pa tistega nadleznega zaslona ko isce diske ni vec), vendar nimam diskov da bi sprobal kak je z raidom.

se strinjam da bi bilo potrebno spacati en dober bios za to plato, ki bi moral podpirati nizanja mnozilnikov in dodatne nastavitve za ram (precharge, active to cdm,...)

Terrier ::

Nisem prepričan vendar naj bi plošča podpirala RAID samo vtičev ni na plat je pa vse pripravljeno.
Zanima me kje bi se vtiče dalo dobit.
Do koliko bi se lahko maksimalno dalo navit durona 600 na tej plati. Zdaj sem vgradil dodatne ventlatorje, tako da mi je temp. padla iz 52 na 42°C. In imam kmalu namen povišat frekvenco. Prej je bil na 911 MHz nestabilen.

tico ::

terrier. Prepricas se preprosto tako da na plati poisces promisov cip ce ga ni ne bo nic. Vtice verjetno imajo v kaki trgovini za elektroniko v mb HTE(nisem ziher).
Na koliko pa imas voltazo pri 911 mhz.
kaj mas to 6,5 x 140(fsb).
Probaj 7 x 133 (vendar bo mogoce celo malo pocasnjese kot 911, ker imas ti(pri 140fsb) navite tudi pci vodila, vodila do diskov).
daj voltazo na naximum pa sprobavaj kje je najhitrejse in se stabilno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izvenserijski BIOSi za Abit NF7-S v2.0!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1498677 (5020) Alexius Heristalski
»

En kup težav

Oddelek: Pomoč in nasveti
161310 (1099) Matek
»

raid problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
131399 (1243) nazz78
»

AMD 1400 - a mi lahko nekdo svetuje!

Oddelek: Strojna oprema
131410 (947) kuglvinkl
»

RAID - 4 diski

Oddelek: Pomoč in nasveti
181376 (1175) Hojne

Več podobnih tem