» »

En kup težav

En kup težav

Klemenn ::

torej dobil sem nov comp z sledečo konfiguracijo:

amd 1800+
gigabyte 7vrxp ver. 2.0
wd 80gb 8mb cache/ata 100/7200rpm
leadtek geforce ti 4600 128mb ddram dvi/tvout
winfast tv 2000/xp
motorola modem
400w napajalnik
teac 40x cdrw
pioneer 106s/116s...un z režo za cdje
disketnik
vulcano 7+
sb live 5.1

in imam že na začetku en kup težav;

dejmo lepo počasi:

1. ne znam povezat tv z računalniku

torej..rad bi imel namizje na zaslonu..kable imam takole:
tam kjer bi mogla v tvju bit kabelska sem dal 2m dolg podaljšek..na koncu ima ženski konektor..potem sem dal gor nek pretvornik (en del je podoben nekemu zvočnemu pretvorniku - luknjo ima okol je pa rumeno - pa sem dal ženskega na unga rumenega in potem drugi del - vključil v tv out na kartici (v kaj sem vključi oz kakšen je priključek si lahko ogledate na tem linku ) ...tv je samsungov...iin zdaj ne vem kako naprej..nikjer v nadzorni plošči mi ga ne najde

2. 30.30 slabši od priloženih...

torej sem najprej posnel priložene drajverje...ji potem zbrisal in posnel 30.30...pa mi javi samo 2 načina 800x600 in 1240xne vem točno...pa monitor mi odstrani itd...

3. neki mi skoz išče

ko zalaufam comp mi preveri grafo in pa še neki (1 sekundo oboje)...potem pa mi začne iskat za neko zadevo mbultra133...pa mi napiše da adeva ni piključena ker ni nobeni drajverjev pripetih/inštaliranih...
pa to traja kr dolg pa še moteče je...kak to odstrant

4. fsb na 100????

množilnikk je zaklenjen na 11.5 fsb pa očitno na 100...ne vem zakaj saj je 133 uradno...ko z easytune 3 probam povišat frekvenco mi pri 115 reboota in se ne zlouda..potem se še enkrat reboota in potem dela..isto v biosu...zakaj to??

5. slika mi včasih ful trza

včasih mi kr iznenada začne slika utripat oz na koncu ostane samo črnina...zakaj to?

HardwareMaster ::

Zakaj pa imaš DIP stikala na plati? Za nastavlanje množilnika in FSB, če se ne motm!

ABX ::

Vrni nazaj računalo in kupi si kolo? Boš bolj zdrav in več pičk boš spoznal.

Folk z računalnikom je čuden.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

perci ::

ABX: dejmo no, a bos spravil kdaj kaksen pameten nasvet iz sebe al samo pametne pripombe?

Lucio ::

Če pa sprašuje res tako osnovne stvari iz katerih je razvidno da je začetnik.
Tista o motorju pa ni niti tolko napačna>:D

Matek ::

1. ne znam povezat tv z računalniku

torej..rad bi imel namizje na zaslonu..kable imam takole:
tam kjer bi mogla v tvju bit kabelska sem dal 2m dolg podaljšek..na koncu ima ženski konektor..potem sem dal gor nek pretvornik (en del je podoben nekemu zvočnemu pretvorniku - luknjo ima okol je pa rumeno - pa sem dal ženskega na unga rumenega in potem drugi del - vključil v tv out na kartici (v kaj sem vključi oz kakšen je priključek si lahko ogledate na tem linku ) ...tv je samsungov...iin zdaj ne vem kako naprej..nikjer v nadzorni plošči mi ga ne najde


V TV všaltaj na scart priključek, ne pa na BNC od antene, če nimaš pretvornika, ga nabavi.

2. 30.30 slabši od priloženih...

torej sem najprej posnel priložene drajverje...ji potem zbrisal in posnel 30.30...pa mi javi samo 2 načina 800x600 in 1240xne vem točno...pa monitor mi odstrani itd...


30.30 so beta, če se ne fotim, zato jih vrži dol in si dobi ene normalne, z nVidiine strani.

3. neki mi skoz išče

ko zalaufam comp mi preveri grafo in pa še neki (1 sekundo oboje)...potem pa mi začne iskat za neko zadevo mbultra133...pa mi napiše da adeva ni piključena ker ni nobeni drajverjev pripetih/inštaliranih...
pa to traja kr dolg pa še moteče je...kak to odstrant


Moraš bolj opisat, se ne da razbrat, vsaj
jaz ne vem. Od kdaj se to pojavlja, kaj si inštariral. Poglej v start pod zagon, če je tam kaj, če ni, pa napiši v run vrstico msconfig in pod jezičkom zagon poišči program, ki se zaganja.

4. fsb na 100????

množilnikk je zaklenjen na 11.5 fsb pa očitno na 100...ne vem zakaj saj je 133 uradno...ko z easytune 3 probam povišat frekvenco mi pri 115 reboota in se ne zlouda..potem se še enkrat reboota in potem dela..isto v biosu...zakaj to??
i>

So ti že povedali, posluži se DIP stikal.


5. slika mi včasih ful trza

včasih mi kr iznenada začne slika utripat oz na koncu ostane samo črnina...zakaj to?


Tudi premal informacij, kdaj se to dogaja, maš mogoče kake zvočnike blizu ekrana, preveri če je priključen monitor dobro, da ni kaj navit, itd.




BTW, čisto offtopic. Zakaj si kupil TV tuner, če pa maš televizijo, ka boš povezal comp s televizijo in pol prek tunerja gledal TV na fullscreen? LOL

Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Yohan del Sud ::

Arg. Preveč in preveč čudno napisano...

Domnevam, da si naložil winse..

1. Nimam ideje kaj si hotel povedat...

2. Originalni driverji vsekakor za začetek in nato eksperimentiraš... (če je to problem)...

3. Control panel -> system -> hardware. Dobiš podrobnosti in napiši sem...

4. Kaj ti javi pri zagonu?

5. Maček poscav na monitor?

Vem da nisem v večjo pomoč kot ABX, ampak tudi sam nisi terna...

Yohan del Sud ::

OK. To simulpost. Ampak kot vidite, to je to.

ABX ::

Hardware wizards ...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Klemenn ::

ok..kolikor tolk ste razložili...sm še dip stikala najdem :)....

tisto k mi skoz išče....tisto mi išče rečmo že 2 sek po zagonu..sploh se winsi še ne loudajo..zato me zanima..išče pa neki kontroler od promise...polj pa napiše da ga ni najdle ker drajverji niso zdraven

Matek ::

DIP switches usually hang around on your motherboard.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

HardwareMaster ::

LOL! Pa na plati maš RAID kontroler, ki je od promisa in če nisi nič narihtu, kako pa bo potem to delal.

Če bi si prebral test plošč na S-T, bi opazu da ima tvoja plata promisov RAID kontrler in bi lohka pomislu, da ti to stvar pr zagonu išče!!!

HardwareMaster ::

Ja pa za DIP stikala si tud oglej sliko v testu. In če je premajhna, klikni nanjo, SE POVEČA!!!

Clemento ::

kupu bi si abitovo in atijevo kartoplato pa ne bi imel problemov ne z instaliranjem ne z priklopom televizorja!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Klemenn ::

ok bom jz najdu tale dip stikala...sm neki me moti...tm k mam nadzorna plošča ; sistem ; splošno

amd athlon(tm) processor

NI XPJA? bi mogu bit?

za tisto k preverja...mam v biosu za promise tole: ata,raid,none

pa je na ata (to mora bit) k raida trenutno ne uporabljam..če bi dal pa none pa tut disk ne bi delal...ampak vseen preverja za raid zakaj??:\

McHusch ::

ce mas FSB na 100 ti XPja zazna kot navaden Athlon

Matek ::

Jebediah, lahko bi uporabljal ta kontroler, ker maš na njem 2 dodatna kanala, in bi lahko vse tvoje 3 ide naprave dal na svoj kanal

Tisto se pa ne sekiraj, procesor je iz serije Athlon, pa ne rabi zdej pisal zraven če je XP al je MP
Bolje ispasti glup nego iz aviona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V 3DMarku samo 4700?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8842 (595) salesky
»

Katere detonatorje imate

Oddelek: Programska oprema
6871 (754) ferdo
»

INNO3D GeForce 4 Titanium 4200 in dosežek v 3DMarku SE

Oddelek: Pomoč in nasveti
101302 (981) l-note
»

nVidia Omega gonilniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
614215 (2992) spucek
»

30.30 Detenatorji

Oddelek: Novice / Grafične kartice
111864 (1864) Lee_Nover

Več podobnih tem