» »

SPREMINJANJE MNOŽILNIKA NA PROCESORJU !?

SPREMINJANJE MNOŽILNIKA NA PROCESORJU !?

Eagle ::

Torej kako bi spremenil na mojem AMD Athlon 850 MHz,
množilnik iz 8.5 na 8. (katere mostičke je treba povezat)

ChiefThunder ::

pomaga si s tole sliko, ali pa spremeni preko biosa...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

ADF ::

Tako izgleda TB 800.
L7 mostički so za napetost (v tem primeru 1.85 V)

salesky ::

Hmmmm.........a ni treba samo L1 mostičke pobarvat al to velja samo za Durone? Kaj pa pridobis lahko s barvanjem L6 mostickov? A tud napetost visas prek procesorja? Mogoce cez 1.85V?

ChiefThunder ::

če pobarvaš L1 mostičke, ga odkleneš, tako, da ga lahko naviješ preko množilnika. L6 mostički definirajo množilnik na procesorju. Če pa pobarvaš vse L7 dobiš voltažo 1.85...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Tic ::

Vsako minuto mi je MANJ jasno!
Pa jzs sm pobarvi sam L1, pa je odklenen. Pa v biosu naštimam voltažo pa monžilnik. Zakaj bi zdej tu vse barvou?!
mam pa Athlon 1100!
persona civitas ;>

ChiefThunder ::

nekatere matične plošče spreminjanja množilnika in voltaže ne omogočajo, zato se v tem primeru poslužiš zgornjih načinov... ako ti bios vse to podpira, pol je zadosti , da pobarvaš L1 mostičke...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Eagle ::

Po zgorni sliki sem pobarval mostičke a comp se ne zbudi?
Ko Zbrišem vse dela spet normalno !
Ve kdo zakaj

Binji ::

Po moje je problem ker so eni mosticki ze od prej sklenjeni, kar ne da logicnega mnozilnika, ce ga pa ze da je ta prevelik, da bi se comp zbudu. Mors sam ene mosticke povezat, druge pa prerezat. Je bil en topic na to temo ma se ne spomnem vec kaku se je to delalo.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Eagle ::

Ne binji, ni to ker pri množilniku 8.0 je ta isti povezan kot
pri 8.5 samo da še enga zraven povežeš.
Poglej ta link pa boš videl !?

ADF ::

Žal boš moral tudi prekinit mostičke. Ko so na Anandtechu delali poskuse, jim je uspelo samo s tem, da so povezali L6 mostiček ali dva. Ko sem sam to poskusil se mi prav tako kišta ni zbudila. Potem sem prekinil drugi L3 mostiček in se L6 sploh nisem dotaknil (čeprav bi se po sliki moral), pa imam sedaj množilnik 7x (prej 8). Množilnik kontrolirajo kombinacije L6 in L3 morda celo L4 mostičkov, lahko pa ti uspe samo če prekineš kakšen mostiček (tako kot v mojem primeru) ali pa samo povežeš kakšnega(kot na Anandtechu). Zagotovo pa je najbolj zanesljivo, če prekineš in povežeš mostičke, kot so na procesorju katerega željen množilnik bi rad imel.

ChiefThunder ::

sam to je pa cela jeba, s kermu boš pa varno prekinil mostičke...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Eagle ::

S čim pa naj prekinem mostičke !?

BC3 ::

link

sam da ne boš z 9-imi volti to delu!!

tec ::

EaglE: Ce mislis s kaksnim orodjem, naj bi prerezal mosticke, ti jest priporocam Vidia sveder. Sam ga bos mogu za vsako na novo zbrusit.

nytro ::

ej kva pa pr men k mam navadnga atlona 1.4pa so mostički na L1 že narjeni?

Eagle ::

Mislite da bi lahko mostiček prekinil tako, da bi ga sčohal
kar z nožem al kaj podobnega !?

ADF ::

Uf, se boš pa krepko načohal. Jaz sem najprej poskusil z olfa nožem, pa sem skoraj celega obrabil in še vedno ni bilo dovolj. Potem sem uporabil 4.5V motorček (iz avta na daljinsko upravljanje), ki sem mu vsake toliko časa nabrusil konico. Motorček sem skuril. Potem sem obupal, dokler nisem dobil v roke majhno verzijo vrtalnega strojčka in sem vanj vtaknil žebelj in še tega skoraj popolnoma obrabil - ne samo na procesorju, tudi z brušenjem. No potem mi je le uspelo. Vse skupaj sem čohal kakšnih 10ur.

Veliko lažje je prekurit mostičke. Če imaš doma kak AT napajalnik, je najbolje vezat dve igli na 5V in v najslabšem primeru prekuriš varovalko v napajalniku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

How to AMD Duron

Oddelek: Navijanje
401765 (1276) HyperKiller
»

spreminjanje množolnika na nforce 2 čipovju

Oddelek: Navijanje
211334 (1003) Judge
»

Rezanje povezav L1 na duronu

Oddelek: Navijanje
371346 (990) franci
»

NAVIJANJE DURONA (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
654161 (3426) SkyNet
»

OC Duron 700 , nujno!

Oddelek: Navijanje
171245 (1071) ChiefThunder

Več podobnih tem