» »

Streznik brez monitorja - a to gre?

Streznik brez monitorja - a to gre?

dejangregor ::

Zivjo!

Nameravam skonfigurirati streznik, na katerem bo tekel Windows Server 2003 Enterprise Edition.

Kar me muci je to, ce lahko taksen streznik (dejansko je desktop varianta) pozenem brez monitorja, ga resetiram in bo ljub temu brez monitorja lahko prisel v Windows Server 2003 brez napak.

Razmisljam morda napacno?

Prosim za nasvet!

Lp

jype ::

Ce mislis, da ima Microsoft nekje za hotmail postavljenih par sto monitorjev, potem se motis :)

Seveda bo normalno prisel nazaj brez napak, samo resetirat ga moras tako, da se nanj povezes (recimo z remote desktop connection) in tam reces restart.

Ne ga kar po reset knofu tepst, ker to ni dobro za noben OS.

dejangregor ::

Zivjo!

Hvala za nasvet! eno vprasanje ima se glede graficne kartice ... je potrebna graficna kartica ob prvi instalaciji OS ... streznik je brez OS, ko ga bom dobil zapakiranega, ker imam svojo licenco za Windows Server 2003.

Je ob samem zacetku mozen remote Desktop Connection, ce ni nic nalozeno (OS) na streznik?

Lp,

Dejan

Microsoft ::

Ma verjetno bi se dalo instalirat z RIP, samo ce imas to en server, se ne splaca komplicirat. Poleg tega, ko se prvic po instalaciji prijavis v sistem, se ti odpre eno okno, kjer moras kliknat nek OK, da zacne mreza sploh delat. Prej ne dela, verjetno zaradi varnostnih razlogov, da ni nekonfiguriran sistem izpostavljen mrezi.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

kixs ::

dejangregor

Hehe... lej, eno je server brez monitorja - to seveda normalno deluje! Drugo je pa server brez graficne 8-O , tega pa ne bos videl!

Vsak streznik se instalira z vsemi temi zadevami (racunalnik + monitor + miska + tipkovnica), ko je enkrat vse instalirano (minimum vsaj OS + drajveri + mreza!), potem lahko vse skupaj nadaljujes preko RDP-ja.

Sicer obstajajo nacini, da instaliras preko omrezja in podobno, samo vseeno potrebujes monitor! Saj se ne mores na prazen racunalnik skonektat preko RDP-ja ali cesa drugega :\

PS:
Ves kaj... upam, da sem narobe razumel tvoj post :O :D

zee ::

to drži samo za MS
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kopernik ::

Možno je narediti install na več mašin. Če se ne motim, ima solaris neko tako foro, rečeš net-install, podaš potrebne parametre in tako lahko naenkrat instaliraš OS na poljubno število mašin. Za windowse bi po moje tudi moralo obstajati kaj takega, sicer bi lahko admin samo za instalacije porabil ful časa, že samo zaradi preklapljanja tipkovnice in monitorja (sklepam da v server room-u ne bi imel za vsako enoto svojega monitorja in tipkovnice, hehe).

Microsoft ::

Ma itak, da se to da. Za vec info isci po Remote InstallationServices. Samo, po moje se za eno skatlo to ne splaca.

Glede graficne. Ni potrebna za delovanje PCja. Sem mel enkrat probleme z graficno (mislim, da je grmelo...) in sem lepo dal graficno ven, pa je delalo vse normalno. Pac, preko RDPja delas naprej.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tomay ::

@microsoft,

kaj pa če imaš onboard grafično?
Voodoo 4Ever

Microsoft ::

Ja kaj? Jo pac uporabis, ce jo rabis ali pa ne, ce jo ne rabis.:P Nevem, kaj bi ta graficna predstavljala kak problem ali kaj si s tem mislil?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

kixs ::

Ocitno se vse da, ce se hoce... :P

Res pa ne vem zakaj bi kdo kompliciral s serverjem brez graficne kartice.

Ce je streznik kolikortok dober, bo maticna podpirala bootanje brez graficne. Vecina navadnih plat tega ne omogoca. Kot drugo moras skonfigurirat bootanje iz mrezne kartice in uporabit RIS (kar je ze Miha prej napisal in se za en streznik ne splaca... razen, ce se seveda ucis in testiras razne moznosti).

Osebno ne bi nikoli imel streznika brez graficne, saj ob kaksnem nedelovanju mreze ali kaj podobnega ne mores videt kaj se dogaja... Razen, ce ti server omogoca konzolni dostop do terminala preko COM porta (za linux to ne bi smel bit problem).

Jah, za probat je ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47028722 (12156) darkolord
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607083 (5639) krneki0001
»

server

Oddelek: Pomoč in nasveti
7928 (778) Microsoft
»

Prehod iz XP Pro na Server 2003?

Oddelek: Operacijski sistemi
271879 (1457) Matri[X]
»

Pet PC-jev v enem ohišju? Seveda!

Oddelek: Novice / Procesorji
252340 (2340) MasterMind

Več podobnih tem