» »

server

server

Loaded ::

Torej... skomponiral sem si server, naložil Windows Server 2003 R2 Enterprise Edition, naredil file server, ga usposobil v ruter ter ftp server. Problem je v tem, da se mi noče zagnat brez monitorja. Nameraval sem ga tudi upravljat preko remote desktop assistance v winsih, vendar zakaj ne vidim tistega desktopa, katerega vidim na monitorju, ki je priklopljen na server? S tem mislim, da ne vidim odprtih programov, ki jih odprem na serverju. Če pa npr. odprem ABC preko remote pa na serverju ne vidim tega programa odprtega. Čez nekaj časa mi nato računalnik zamrzne, ne downloada in ne uploada več in preostane mi še reset... Rešitev?
Loadeed

Microsoft ::

Uporabi Remote Desktop namesto tega, kar imas sedaj. Na serverju to omogocis tako, da gres v Control Panle > System > tab Remote > v spodnejm delu dodas kljukico, potem pa tam se izberes, katerim uporabnikom zelis dodelit pravice.
Server polsusa po defaultu na port 3389 TCP, torej mores na firewallu odpreti ta port. Potem pa gres recimo v XPje in si naredis bliznjico fajla %SystemRoot%\system32\mstsc.exe na namizju. Desno klines, izberes Properties in target spremenis na ...mstsc.exe /console.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Loaded ::

Jaz sem vzpostavil zvezo z serverjem preko remote, le da na xp-jih vidim povsem drugačno okno. Odpiram programe, ki se potem ne odpirajo na serverju oz. na serverju odprem program, ki ga ne vidim preko remote. Server zmrzne, če odprem programe preko remote.
Kako odprem porte na serverju?
In kako zalaufam server, brez da bi mi iskal monitor?

Za vse informacije vnaprej bog poplačaj.
Loadeed

Loaded ::

Hja in še en problem imam... oziroma sem ga že omenil ... server sem namenil v veliki meri za downloadanje in uploadanje torrentov preko ABC klienta. Zaženem ga, vse dela lepo in prav, čez nekaj ur pa program zmrzne in se ne odziva več ... Ali se ustavijo diski ali računalnik zaspi ali je pa kaj drugega?
Loadeed

tsatthoggua ::

Ne vidim ravno velike potrebe po Server 2003. Zakaj nebi enostavno uporabil win2k ali winxp??

Pri meni se je ABC sesuval - priporočam da za začetek probaš kak drug client. Trenutno uporabljam uTorrent in lahko rečem super zadeva.

Loaded ::

Nekako sem rešil problem. Malo sem se sprehodil po nastavitvah in to je to. Zdaj dela. Samo še vedno se mi noče zagnati brez monitorja in to bi zelo rad dosegel. Moram skočit v bios, da mi ne bo preverjal monitorja ob zagonu?
Loadeed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loaded ()

balocom ::

Hmm, ka pa če ma privzeto dva desktopa* kot linux:| (not flaming!). Dej za remonte dostop probej TightVNC.

*2-je namizji, eno videš na monitorju, ta drugo pa se pošilja na remonte.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Microsoft ::

Pa sej sem napisu, da mores dodat /console switch, da prides v tisto sejo!!!;(


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

remote desktop

Oddelek: Operacijski sistemi
242020 (1305) gorenjc
»

Oddaljeno namizje (XP) na Laptopu (Win7)

Oddelek: Pomoč in nasveti
201587 (1295) Kazzzo

Windows 2003 + Remote Desktop Connection

Oddelek: Operacijski sistemi
51456 (1333) BigWhale
»

Remote desktop Server za Windwos 2000

Oddelek: Operacijski sistemi
131380 (1226) Microsoft
»

Terminal Services???

Oddelek: Operacijski sistemi
451974 (1581) andrej

Več podobnih tem