» »

SESUVANJE!

SESUVANJE!

Jeronimo ::

Glede na to, da so Windowsi eno skropucalo narejeno da se računalnik vsake toliko sesuje, in se veča kot gobe po dežju, me zanima kolikokrat na leto naložite operacijski sistem na novo??
Sicer se jaz matram z RegClean in pa CleanSys, vendart se mi kmalu obeta novo nalaganje.
Kere programe za vzdrževanje Winsov pa vi uporabljate?
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Pepo ::

Jeronimo, v zacetku vsak teden.Clovek kaj spreminja po Biosu,brkla po nastavitev in Win kresajo , da je kar veselje. Se strinjam, prava katastrofa. Pol se ti vec ne lubi pa ga vserjes morda le se s kakim demotom ali shareware, tako da je letno poprecje pri meni takole 25 krat.

Zdaj pazim na zadevo z Nortonom. Varuje se kar dobro, ampak kaj, ko hkrati obremeni Winse, da so kakih 10% pocasnejsi. A vseeno vztrajam.

MitjaM. ::

Al pa instaliri win200, bos vidu se ne sesuvajo tok kot win9X. Sam zna bit problem ce ful spilas, ker eni spili ne delajo lih najboljs pod win2000.

MitjaM.

tejo ::

Meni se vindows 98 non-stop sesuvajo, zato imam hkrati naložen še Win2k, da ko se Win98 sesuje, uporabljam Win2k, potem pa spet naložim Win98.

TinkaPinka ::

Nekje enkrat na dva ali tri mesece. Ampak to pri meni niti ni taki problem, ker imam vse moje datoteke na drugih diskih oz. particijah.



Drugace pa mislim, da ga ni boljsega, kot postavit na novo operacijski sistem, ce ugotovis, da ti slabo dela. Po mojih izkusnjah razni regcleani in podobno ne ucinkujejo tako dobro.



Martina

Tomi ::

Zdi se mi, da se mi je to lani zgodilo samo trikrat ali stirikrat.. Pa se sploh ne obremenjujem, ceprav ponavadi zasteka, ko najbolj rabis racunalnik:8)
metrodusa.blogspot.com

MRB0rYS ::

Ni prehudo 2x letno če
b0rys

Misty ::

Windowse 98 ene 6 krat na leto.
Winsi 2000 mi delajo že 3 mesce. Upam, da bodo še neki cajta.
Včasih pri takih temah se spomnim starih cajtov Windowsow: 3.1 - enkrat al pa dvakrat na mesec (odvisno od vremena:D.

Jeronimo ::

TinkaPinka - imaš prav ja. Enkrat sem pucal register z microsoftovim programom in mi kasneje ni več uspelo zagnati računalnika. Je preveč počistil register.:P
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

MadMax ::

A je kdo kdaj reku, da microsoft ni temeljit????:D

Izak ::

Ma kdo link za cleanSYS program po možnosti kakšno najnovejšo verzijo? Al pa link za kaka druga orodja za hitrejše in stabilnejše delovanje winsov?? Regclean že mam. :D

frudi ::

win98 mi v mirnem obdobju (torej, če ne upgrejdavam računalnika, ne izvajam divjih experimentov s softwarom...) zdržijo kake 4-5 mescev preden jih moram reinštalirat. ko opazim, da kake malenkosti zajebavajo, jih kr zbrišem pa reinštaliram. če ne, se problemi samo še stopnjujejo in hitro se zgodi totalno vsutje, odprava posledic katerega vljučuje celodnevno zgubljanje živcev ob nenehnem reinštaliravanju windowsov, ki si po vsaki reinštalaciji izmislijo nov razlog, zakaj ne delajo. :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

whatson ::

Winse dajem gor vsak mesec... Itak jih ne uporabljam za drugo kot za igre... Za Net in vse drugo pa uporabljam Mandrake:)

whatson

Jeronimo ::

Tole me še zanima.

Ali bi si lahko naredil kopijo c particije na cd-r in ko bi mi stvar slabo začela laufat bi povozil kompledni c disk z podatki iz cd-roma. Namreč zoprno je ponovno nalagati winse pa še kakšnih 10 programov, ki drugače stabilno delajo. In pa zopet crace iskat. :)

To bi zelo pohitrilo zadevo.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Jeronimo ::

Lamer: Program lahko najdeš na TEM naslovu.
Uporabil sem ga že velikokrat in mi še nikol ni sesul računalnika.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

AlchemY ::

odkar uporabljam win2000,se nisem formatiral, za vzdrzevanje pa uporabljam system mehanic (zakon).

sasox ::

A je ze kdo sprobal Norton Utilities 2001? Zadevca je zakon......

Nekaj casa sem uporabljal win me sam zadeva je se amnj stabilna kot win 98 SE (ang), zdaj pa uporabljam win2000 in zaenkrat se nisem imel problemov:D

krneki ::

Ganjam Windows 2000 pro in že lepo celo leto dela. Drgač je pa uptime okol 1 tedn...ker se zmeri neki zgodi. Dons zutri zmankal štroma za 1 uro :|

whatson ::

Jeronimo.. kolega je probal posneti celotno c particijo na CD... ampak zdi se mi, da je delalo, samo je imel neke probleme z bootanjem ali nekaj...

andrej ::

a je kolega hoto w2k na CD posnet pa potem s tega CD-ja bootat sistem? No go - to ne pici, ker w2k potrebujejo write access za zagon...

DC- ::

Ej nevem kaj vi počnete z winsi sam jz mam zdele že vsaj 3 mesce postavlene winse pa delujejo brez napake, pa še to sem jih samo nadgradil na ME.Ponavadi mi zdržijo tam okoli 8 mesecev ali pa še več. Imam tudi Win2k Advanced Server instalirane vendar samo da kaj stestiram na domačem serverju da mi ni treba uploadati.

DC

Zipper ::

WinMe imam instaliran od junija lani. delajo mi brez problema od zacetka. MS RegClean je zelo dober in neproblematicen program za vzdrzevanje registrov. Uporabljam pa se MS scan disk in defrag. Vse je vgrajeno v WinMe in ne upocasnjuje systema. WinMe je zelo dober in hiter OS za povprecnega uporabnika.
---------------------------------------
Type Win to enter Windows ME
---------------------------------------

poldi ::

jaz winse 98 "refresham" cca 1x na leto ... pa to preden mi zacnejo z kresiranjem ... ko vidim da proggiji ne laufajo cist tak kot bi morali pac vrzem dol sistem ter ga ponovno porihtam ...
stvar je taka .... kako stabilen ti je sistem je odvisno precej tudi od softvera ki ga uporabljas na skatli. ... jaz recimo ne igram igric (cist nix) na tej skatli ... nix demo zadev, itd ... samo programe za delo ... freeware al pa reg. verzije ...
brez kakih BETA realeasov .... s tem mam skoraj ziher lepe, ciste registre, ter stabilen sistem ....
tak da je moj na svet ..ce hoces meti stabilno mashino ne nalagaj prevec kakih beta realesov ... pa spil ko ti zapacajo register, ter jih pri uniinstalu ne pocisitijo ....

OZZY ::

Win 98 slo sem nalagu 2-3x letno. Sem pa sorobavu velik programu in velik brisu ampak je še delu brez večjih napak. Zdej ko pa mam win me slo pa me zlo mot, da je kar nekaj napak ampak pa ni tok blu skrenov in lahko normal delaš naprej. Mogoče tud niso tok stabilni kot win98 saj mi večkrat javi ob naloudanju napako v registru. No ja mogoče bom pa šrešaltu eno verijo nižji. Zopet na w98.

Jeronimo ::

A ne bi bilo fajn če bi obstajal programček, ki bi ti omogočal delovanje vseh programov pod Linuxi ali pa kaj podobnega.:D:D
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Opkow ::

Ce se ne ukvarjam prevec z enimi cudnimi shareware verzijami .. pol sm daju W98 ene 2x na let drugace cca 4x letno .. Sedaj sm mesec nazaj dau W2K in zaenkrat mi kewl laufa, ce ostejem ene 3 BSOD zrd nekompatibilnih driverjev z winsi..

Kr se tice progijev za pucanje sistema.. se mi zdijo bl neuporabni ... na kratko jim ne zaupam .. raje preinstaliram zadevo ...
In si s tem probam podirat osebne rekorde v instalaciji sistema, progijev in setingih le teh .. :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere Windowse uporabljate?

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
192173 (2173) BigFoot
»

Kateri os??

Oddelek: Operacijski sistemi
191494 (1231) andrej
»

Win Sux

Oddelek: Operacijski sistemi
462694 (2048) ahac
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585043 (4185) andrej
»

Windows ME (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
774978 (4097) Simko

Več podobnih tem