» »

Problemi - Thomson modem (cable)

Problemi - Thomson modem (cable)

mirando ::

Uporabljam modem Thomson ter prenosnik IBM r50e (naložen win xp home) - povezava preko USB, pogosto pa se srečujem s sledečimi težavami: če npr. računalnik postavim v mirovanje (t.j. standbay) se pogosto zgodi, da pc izgubi povezavo z modemom in modema ne prepozna več?! včasih se zgodi, da tudi ko ugasnem in prižgem računalnik, le-ta ne zazna vedno modema....

težavo rešujem tako, da modem izklapljam iz el. omrežja za minuto, dve (da se restira..) ...kasneje ga pc (brez resetiranja!!) normalno zazna in ga lahko normalno uporabljam?!

Sedaj pa ne razumem v čem je problem, oz. zakaj prihaja do tega 'konflikta', oz. ali je kakšna napaka na modemu?! ali je glede na to, da je modem instaliran preko USB povezave, potrebno kakšno posebno "rokovanje" (ugašanje, disabljanje, oz. proces "varnega odstranjevanja opreme" za USB itd.) z modemom. So morda problematične kakšne nastavitve v windowsih?!

windowsi so prednaloženi in z njim nimam nobenih drugih problemov?!

HVALA za vsako pomoč!

M.
  • spremenilo: mirando ()

AngelOfDeath ::

na prenosniku nimaš mrežne vtičnice ?

modemu samo izklopiš napajanje pa takoj nazaj vklopiš ne rabiš čakat...
edit: Slovnica

ELEKTROLJUB ::

Kot sem že od večih slišal nastanejo težave če imaš modem povezan preko USB.
Če ga povežeš preko mrežne vtičnice teh težav ni.
LED svetloba je prihodnost...

Freezy ::

Točno tako jaz ga imam povezanega prek UTP kabla pa vse dela tako kot bi moral.

mirando ::

alo - in hvala za vse nasvete...

seveda je mrežna... jaz pač uporabljam USB priključek (...preprosto, ker je priključni kabel malo tanjši...)

Saj problem je v tem, da zadeva zajeb..... občasno in ne vedno?! tu in tam preposto zgubi connect z modemom (očitno) in ga USB port ne prepozna več (v kolikor izklopiš/vklopiš USB kabel na prenosniku...)?!

Sem mislil, če je kaka "finta" v nastavitvah xp-jev....?!

Najbrž pa je problem ta USB port ja....

da vidimo, če še kak znalec kaj pametnega pove....HVALA, lp

M.:\

Eagle ::

Heh usb kabl uporablaš ker je tanjši od utpja? hudo ja.. drugač pa vedno je že blo bolše uporablat stvari ki so ble narejene za določeno stvar, tak kot je bil utp narejem za mrežo, je seveda modem bolše imet povezan z računalnikom prek utpja.. in bojo nabrž tudi rešene težave ki jih imaš..

Spc ::

Uporabi rajše UTP povezavo kajti delalo ti bo boljše.
Glede USBja pa je verjetno to, ker gre USB tudi v sleep.
Problema se rešiš tako, da greš v device manager in vsaki napravi ki ima povezavo z USBjem izklopiš Power management.
To narediš tako, da stisneš na Power Management tab in nato odstraniš:
Allow the computer to turn off this device to save power.
:)

mirando ::

verjamem, da je boljše met povezan modem preko mrežne - se strinjam.... res je razlog zakaj imam povezan preko USB malo "banalen", ampak dobro... "mojster" od kabelske je prišel izvest priklop in je po defaultu modem instaliral na USB...jaz pa se kasneje s tem nisem več ukvarjal --> to pa je razlog št. 2, ne!? :))

bom poskusil še z zadnjim odgovorom, da vidim kako se odziva pc! to se mi zdi smiselno...zanimivo pa da sem včeraj želel "zasimulirati" problem -pa mi nikakor ni uspelo...PC + povezava do modema (internet) sta delovala brezhibno - kljub nekjkratnemu postavljanju v stand by ipd. -- torej se problem pojavlja zgolj občasno?!?!

HVALA!

Lp , M.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava s TV Sony BRAVIA

Oddelek: Omrežja in internet
163144 (1719) mailer
»

Prenosnik - problem z mrežno kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
72167 (2088) Stoyc
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543312 (18852) imallears
»

WIN98 in kabelski internet povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
111056 (998) AngelOfDeath
»

Kabelski modem se samodejno resetira na 10 minut

Oddelek: Pomoč in nasveti
91476 (1395) rap3r

Več podobnih tem