» »

Težava s TV Sony BRAVIA

Težava s TV Sony BRAVIA

Matlock11 ::

Imam težavo s TV aparatom Sony BRAVIA LCD Digital Colour, model: KDL-32EX725.TV ni možno povezati omrežjem
(internet).TV aparat ne more preko omrežja preveriti posodobitve.Napaka 2200.Kabel UTP je povezan od modema do
TV aparata.Za strokovno pomoč se lepo zahvaljujem.
  • poskusil klonirati: Matlock11 ()

DeeCoy ::

Ostale stvari delajo? Imaš utp povezan z modemom ali z routerjem? Izklopi mašino in preveri na kakem preverjeno delujočem portu.

nightrage ::

Firmware oz. posodobitve daš na ključek in jih updataš iz ključka.

Matlock11 ::

nightrage je izjavil:

Firmware oz. posodobitve daš na ključek in jih updataš iz ključka.

Modem in brezžični usmerjevalnik- Router sta v skupnem ohišju.TV pokaže napako v omrežju.Ni mogoča povezava na internet ali spletno stran.TV in modem in router sem izklopil in ponovno vklopil.Še vedno ne dobim
interneta.Kako naj dobim posodobljen softver na USB ključ? TV dela z operacijskim sistemom Opera.
Prosim za vašo pomoč

Matlock11 ::

Matlock11 je izjavil:

nightrage je izjavil:

Firmware oz. posodobitve daš na ključek in jih updataš iz ključka.

Modem in brezžični usmerjevalnik- Router sta v skupnem ohišju.TV pokaže napako v omrežju.Ni mogoča povezava na internet ali spletno stran.TV in modem in router sem izklopil in ponovno vklopil.Še vedno ne dobim
interneta.Kako naj dobim posodobljen softver na USB ključ? TV dela z operacijskim sistemom Opera.
Prosim za vašo pomoč
UTP kabel je povezan od modema do TV.

Ales ::

Prvo, pojdi na "Home", "Product Support", "System Information" in napiši kaj vidiš. Med ostalim bi moral biti podatek o verziji firmwareja, nekaj kot "SOFTWARE VERSION PKG4.027EUA". Napiši, katero verzijo ima tvoj TV.

Drugo, odgovori na nekaj preprostih vprašanj:

- ali imaš na modem/router preko UTP kabla povezano še kako drugo napravo? Če imaš, v kateri priključek na modemu/routerju je priključena?

- v kateri priključek na modemu/routerju imaš priključen UTP kabel od televizije?

- če greš na TV pod "Home" in "Settings" ter izbereš "Network", "Network Set-up", "Wired Set-up", imaš tam izbrano "Auto"?

Če nisi imel, daj na "Auto". Potem pojdi na "View Network Status" in napiši, kaj vidiš.

Matlock11 ::

Naredil sem tako kot ste napisali. Dobil sem Informacije o sistemu:
Proizvajalec: Sony BRAVIA
Številka modela: KDL-32EX725
Serijska številka: 3564797
Različica programske opreme: PKG.012EUA-0104
ID naprave: 30:F9:ED:FA:97:FA
Potrdil sem Samodejno- Auto
Nastavitev omrežja je končana.TV je uspešno vzpostavil povezavo z omrežjem.
Kabelska povezava v redu
Lokalni dostop v redu
Dostop do interneta v redu
Potem sem šel Preglej stanje omrežja- View Network Status
Nastavitev omrežja -Stanje:
Način vzpostavljanja povezave: ožičeno
Kabelska povezava: v redu
Nastavitev IP naslova: Samodejno
IP naslov: 188.230.178.153
Maska podomrežja: 255.255.128.0
Privzeti prehod: 188.230.128.1
Primarni DNS: 84.255.209.79
Sekundarni DNS: 84.255.210.79
Naslov MAC: 30:F9:ED:FA:97:FA
Proksi strežnik: Ni v uporabi
Povejte mi za kaj se uporablja Proksi strežnik? Sedaj upam da boste ugotovili kje je napaka na TV.Prosim za vašo pomoč.

Gapi ::

Naslednjič poskusi zakriti IP naslov. Ni mi pa jasno kako lahko pridobi TV javni naslov in ne lokalnega npr. 192.168.x.x Verjetno si priključil TV direktno v modem namesto v router.
No person is rich enough,to buy back his past.

priden2 ::

Matlock11, prvo povej, da imaš osem let star TV. Vem, ker imam doma še vedno 3 take modele TVjev, kupljene daljnega 2011 leta. Zadnja posodobitev teh modelov je bila leta 2014 po tem pa je sony pozabil na te modele. Na tem TVju ne deluje več nič smart, kljub temu, da je slika še vedno dobra.

Wifi na tem TVju mi je deloval vedno, dokler sem še imel starega liksysa wrt54, ko pa sem 2 leti nazaj zamenjal ruter z novim ASUSom pa tema. Povezati mi ga več ni bilo mogoče prek wifija nikoli in se tudi nisem sekiral saj več nič ni delovalo na njem, kabla pa tudi nisem vlekel, ker nisem imel tako dolgega. In ja, signal je bil dober.

Potem pa nedolgo nazaj, sem se igral nekaj na prenosniku z nastavitvami omrežja in dostopno točko in glej ga, tv se v sekundi poveže s prenosnikom prek wifija, ampak kot pravim, videti nimaš več nič kaj dosti. V internet se še vedno povezuje neskončno dolgo kot davnega 2011/12 leta.

Matlock11 ::

Gapi je izjavil:

Naslednjič poskusi zakriti IP naslov. Ni mi pa jasno kako lahko pridobi TV javni naslov in ne lokalnega npr. 192.168.x.x Verjetno si priključil TV direktno v modem namesto v router.

Vidim da ti nisi strokovnjak za TV Sony.Televizor bom dal na servis če ne bo pomoči.

Invictus ::

Kupi si Raspberry Pi 3 in naloži LibreElec,

Najceneje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ales ::

Matlock11 je izjavil:

Gapi je izjavil:

Naslednjič poskusi zakriti IP naslov. Ni mi pa jasno kako lahko pridobi TV javni naslov in ne lokalnega npr. 192.168.x.x Verjetno si priključil TV direktno v modem namesto v router.

Vidim da ti nisi strokovnjak za TV Sony.Televizor bom dal na servis če ne bo pomoči.

Kar ti je Gapi povedal je čisto točno. Tvoj TV se je povezal direktno na internet in ne na tvoje lokalno omrežje.

Kar pa se delovanja same povezave tiče, ni s TV-jem nič narobe. Povezal se je.

Highlag ::

Moj Sony hoče nadgradnjo vedno preko USB ključka. Kljub mrežni povezavi.
Never trust a computer you can't throw out a window

Matlock11 ::

Na tem forumu na žalost ni nobenega strokovnjaka za Sony TV.Televizor bom dal na servis

TOP ::

To bi lahk že naredu v tem času.

Ales ::

Eh @Matlock11, bolj je problem, ker si ti za te stvari malo bukov. V temi ti je bilo vse povedano, samo ne razumeš določenih stvari, vprašati bolj konkretno pa zgleda tudi ne znaš.

Na servisu ti bodo kvečjemu nadgradili firmware, kar bi sicer ti sam lahko naredil z enim USB ključem in 5 minutami dela, tvoj TV pa bo še naprej delal čisto enako, kot dela zdaj. Edina razlika bo v številki, ki jo boš videl tam pri "Različica programske opreme", to je vse.

mailer ::

Na Sony XD7505 bi si iz usb ključka rad pogledal slike. V prednaloženi android aplikaciji slike vidim a ne morem nastavit, da se mi predvajajo po datumu. Poizkusil sem pritisnit rdečo tipko, kjer naj bi nastavljal omenjene stvari. Tudi zelena tipka na daljincu, kjer naj bi izbral prehod slik in ostale nastavitbe povezane z diaoprojekcijo ne deluje. Ima kdo kakšno idejo kaj bi bilo lahko narobe oz kaj delam narobe?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725206 (6072) fpopla87
»

PC 2x mrežna 1 za iptv kodi 1 za net problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121986 (1691) Poldi112
»

WRT54GL - Gateway ?

Oddelek: Omrežja in internet
226856 (6479) Lukael
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611314 (10090) turob2
»

Napaka 651

Oddelek: Omrežja in internet
144060 (3755) miraldi

Več podobnih tem