» »

Kabelski modem se samodejno resetira na 10 minut

Kabelski modem se samodejno resetira na 10 minut

Xplicit ::

Imam en problem - kabelski modem (Telemach, s studentsko narocnino preko Arnesa) se mi samodejno resetira (vse lucke se ugasnejo in zacnejo postopoma przigat) na 10 minut in pol priblizno 20 sekund nic ne dela net, pol pa spet ene 10 minut u redu in vse skupi se spet ponovi. Windowsi javijo network cable unplugged. Zadeva je res nadlezna k ni mozno nobene vecje zadeve downloadat brez tezav

Zadeva se mi je zacela pojavljat v cetrtek ko sem prizgal racunalnik (prej je bil dva dni ugasnjen). in dons tud po tem ko sm po 2 dneh spet przgal kompjutr se vse spet ponavlja.

a je mozno da je kej narobe z modemom, al je kje drugje ksn problem? a je mozno da je problem zarad tega k sm instaleru SP1 za win XP?

Myth ::

Za modem ne bi vedel, sem pa imel sam tezave z kablom... Tako, da malo tudi kabl preveri, če je vse okey. Najbolje je, če imaš preko usb-ja.

Jaz imam kabelski modem Thomson. Zadnjih driverov ne morem uporablat, ker mi nato ne dela vredu. Preveril bi gonilnike na tvojem mestu in tudi vtičnico. Kaj veš, mogoče pa je v el. napeljavi kakšen štos. :\ :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Xplicit ::

Ja sej jest mam tud thomsonov modem, sam ga mam prikljucenga preko mrezne kartice. ker ce mam preko usb morm met instalirane driverje, tko pa ni treba.
Glede kabla - ga nism nc premikal al pa karkoli da bi lahka reku da je poskodovan al pa da se je kje kej snel. prav tako elektrika

marko321 ::

Xplicit jaz imam isti problem. Samo meni se dogaja kako se mu zazdi ( enkrtan na dan,2x na dan,1x na mesec...)
Posebej me moti ko špilam igre preko neta. Takrat bi ga najrajsi v steno ......;(
Drugače pa imam modem preko mrezne kartice

Če boš kaj ugotovil mi sporoči

Azrael ::

Poglej diagnostiko modema na (http://192.168.100.1), verjetno prešibak signal. Imel sem podobne težave, samo še malo bolj popoprano, opis je tu: Klik!

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Xplicit ::

@Azrael - tole sm dobu vn:

PC Connectivity:
USB: Inactive
Ethernet: 10 BaseT
USB VendID: 06 9b
MAC Address: (Censored)

Cable Signal: Ready
Tuning: Complete
Ranging: Complete
Data Service: Ready
Connecting: Complete
Configuring: Complete
Registering: Complete

Current State: Operational
Highest State Obtained: Operational

Cable Signal Details
Forward Path: Return Path:
Signal Acquired at 554.004 MHz Connection: Acquired
SNR: 33.4 dB Frequency: 38 MHz
Received Signal Strength: 1.8 dBmV Power Level: 28.0 dBmV
Micro-Reflections: 19 dBc Channel ID: 1
Modulation: 256 QAM Modulation: 16 QAM

Data Service Details
Provisioned Address: Yes
Provisioned Time: Yes
Provisioned Configuration: Yes
Registered: Yes
BPI: Disabled


sam ne vem kaj iz tega lahko vn razberem. v uni temi sm prebral da mora bit signal med 0 in 10 dBmV, no pr men se giblje med 0.9 in 1.9 (zgoraj je navedeno 1.8 - a je to ql?

kakosi pol ti ta problem resu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xplicit ()

hojtad ::

kablski modem prek usb - ;(( ;((, jaz sn mel včasih prek usb pa se mi je vsakega tolko cajta modem vgasno kar sam od sebe, tudi takrat ko sem kaj DL.
prek mrežne pa vredi dela.

glede resetiranja modema pa sem mel čisto isti problem. tak dugo sn gnjavo na kablski da so mi servisera na dom poslali, je naredo par meritev po celem kablu od vtičnice do rač, pol pa samo zamenjo 10m kabla pa stvar rešena. pa niti zaračuno ni nič :D
če modem ne dobi vredi signala, se bo nonstop hoto resetirat

Azrael ::

Pravzaprav nisem čisto nič rešil. Baje so Telemachovi oktobra nekaj pojačali signal. Obstaja pa tudi druga razlaga, ker je od septembra v našem koncu možen ADSL in ker je večini potekla pogodba s Telemachom oktobra, jih je kar precej šlo na ADSL. To je sprostilo kabel in od oktobra dela internet bolje. TV signal je kar v redu, internet pa sedaj izpada mogoče "samo" 1x na mesec (zadnji celodnevni izpad 24.12.2003). O (ne)kvaliteti Telemacha pa sedaj nebi.

S tvojim (in mojim) signalom je nekaj narobe, če upoštevam nasvet, ki ga je dal SasoS, ker je tvoj Received Signal Strength: 1.8 dBmV, številka pa bi morala biti med 0 in -10. Pri meni je sedaj (ob 19:10):

Forward Path
Signal Acguired at 417.884 MHz
SNR: 36.9 dB
Received Signal Strenght: 2.4 dBmV
Micro-Reflections: 23dBc
Modulation: 256 QAM

Return Path
Connection: Acquired
Frequency: 52 MHz
Power Level: 45.0 dBmV
Chanel ID:1
Modulation: QPSK

Se pravi, oba imama po teh nasvetih signal zunaj toleranc...

Kakšnega programa, ki bi beležil podatke modema in delal dnevnik pa nisem našel Standarda, ki bi predpisoval te vrednosti v kabelskih omrežjih pa tudi ne.

Kot si lahko opazil, se parametri modema spreminjajo ves čas. Enkrat sem ujel ravno trenutek pred izpadom In preden je modem pri meni izpadel je moč signala močno zanihala gor in dol, potem pa izpad (motnje ?). Par minut prej pa vse normalno.

Obstaja še možnost, da ti odpoveduje adapter, konec koncev se adapter precej greje in so lahko elektroliti v njem ža slabi, prenizke napetosti in brum pa povzročajo resetiranje modema. Če imaš možnost sposoditi drug adapter, poskusi z njim. Ne poskušaj s kakšnim univerzalnim adapterjem, ker če boš nastavil napačno polariteto izhodne napetosti ali previsoko napetost, bo šel modem po gobe, kar sploh ni dobro.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Xplicit ::

ok, hvala za nasvete

bom jutr probu dobit ksn drug adapter za sprobat, pa na telemach bom poklicu ce oni slucajno kej vedo o 'takih pojavih'

rap3r ::

Jz sm meu isti problem z motorolinim modemo. In so mi prišli iz ljubljanskega kabla in so mi modem zamenjali za dobo enega tedna. Čez en teden so me poklicali in me vprašali če se problemi še pojavljajo, rekel sem da se ne in to je blo to. Tako so mi odpravl napako. Blo je neki narobe z modemom.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za vse lastnike doksis modemov berite!

Oddelek: Omrežja in internet
132195 (1792) budili
»

Kabelski net - kolko dB mora biti SNR, da še dela?

Oddelek: Omrežja in internet
61588 (1459) ginekolog
»

Kablski net ne dela že 7 dni!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81146 (909) Slowenc
»

Problem s prepoznavanjem kabelskega modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
193549 (3233) Azrael
»

Kabelski modem - utripanje diod!

Oddelek: Omrežja in internet
91880 (1628) udarnik

Več podobnih tem