» »

Instalacija Suse 10.1 [total n00b tle]

Instalacija Suse 10.1 [total n00b tle]

dulch666 ::

Hey!
Najprej vsem lep pozdrav!Upam da mi boste kaj pomagali, saj vidim da ste pravi računalničarji tle, pa to ste usi itak, PROFIJI ste vi:))

Sedaj pa k stvari, imam Suse linux 10.1 (še ne naložen) na 5 cd-jih, na disku imam še 2 operacijska sistema (XP) mislim da se linux in XP nebi smela tepsti.

1. cd vse lepo steče, mi paketke naloži, vse v redu8-) , potem pa se računalnik resetira, (tako pač hoče suse) potem pa nastane problem, nevem kako naprej, če vstavim 1 cd me vpraša za update ali new installation-nima smisla:\, prosim povejte kako naprej!
HVALA!
  • spremenil: dulch666 ()

Highlag ::

Zelo verjetno nisi pravilno nastavil delovanje Bootloaderja. To je zadeva, ki se zažene pred Okni ali Linuxom in ti omogoči, izbiro operacijskega sistema v katerega bi se rad zbootal. -> Verjetno imenovanega Grub.

Poglej inštalacijo Linuxa ponovno in dobro preštudiraj nastavitve za Grub. Nameščen mora biti na boot sektor boot diska. Če boš hotel kakšno bolj specifično pomoč boš moral tule pustiti vsaj še pregled tvojih diskov in particij na njih. (Da se Grub poravilno nastavi.)

PS. ne obupat. To je še simpl>:D
Never trust a computer you can't throw out a window

dulch666 ::

Hey!
Hvala za odgovor!
Kje je ta grub, boorloader, kje to nastavim da je prav kako, prosim za obširnejšo razložitev, ker nimam pojma:8)

Jst ::

hm...

> cd vse lepo steče, mi paketke naloži, vse v redu

Ce ti paketke nalozi in zahteva restart, potem je ponavadi zadeva koncana. Cd das ven pred/med resetom in ob bootu se ti prikaze bootloader. Izberes linux oz. suse. Ce pa hoce nadaljevati z instalacijo, potem mu pa ponudi cd katerega zahteva. Ampak vsaj pri meni, po resetu, je bila instalacija koncana.

dulch666 ::

Ja, paketke naloži iz prvega cd-ja:) Potem pa nevem kaj naprej, bom jutri še enkrat poizkusil in vam bom povedal kaj je narobe:\

Zanima me šeKako pri SLAX (live verzija) vzpoztavim povrzavo z siol adsl?Nevem kje?

HVALA:)

roli ::

Vse je v redu.Zaženi računalnik in v bootloaderju izberi SUSE LINUX 10.X. Sistem se bo zagnal in po zagonu te bo vprašal še za ostalih 5 CDjev ( prej daš CD1 ven )( napisal bo kateri CD vstavi( odvisno kaj si izbral naj se namesti )).Po končani inštalaciji iz vseh CDjev bo suse zaključil z namestitvijo in se zagnal.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

dulch666 ::

O.K.
Bom potem poizkusil :)) če pa nebo hotl;(

kriko1 ::

Če imaš 1. cd noter in se boota iz CD/DVD, moraš izbrati boot from Hard Drive, ti si verjetno spet izbral namestitev.

dulch666 ::

Iz hard drive?:\ 8-O

Ja, kaj pa potem?:\

Thx res!
sorite k vas tle mučim s tem:8)

kriko1 ::

Botem pa izbereš Suse 10 razdelek in namestitev se nadaljuje.

Isto kot da nameščaš XP - prvo bootaš iz cd, nato iz hd.

dulch666 ::

Čak,Čak,Čak, torej, 1. cd naložim iz cd-ja potem iz diska, sam js mam to v mapah, pa...ni kot iso:\ am..pa tud mapa boot je u vseh:\

kriko1 ::

Ne razumem. Imaš vse cd-je?

Jst ::

Očitno piratstvo... :\

dulch666 ::

Imam use cd-je:)
Ja...dol sem potenu;)

roli ::

Ježeš!
Saj mora bit v mapah.Samo ne tako CD1,CD2.... Na vsakem CDju mora bit v root direktoriju par datotek in kaka mapa.Če si linux iz enega CDja inštaliral naredi tole: Ali daj CD ven in izberi ob bootu Suse linux ali pa pusti CD not in ob bootu izberi boot from hard disk in potem Suse linux 10.
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako prenesti linux na drug računalnik

Oddelek: Operacijski sistemi
121377 (1217) b
»

Novi SuSE v10.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1089252 (6703) kriko1
»

Linux SUSE-9.1-personal-x86 pomoč!

Oddelek: Operacijski sistemi
481581 (1089) Gandalfar
»

SUSE LINUX 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624602 (3590) Gandalfar
»

Slo distribucija linux-a

Oddelek: Operacijski sistemi
121044 (821) Gandalfar

Več podobnih tem