» »

Nosite očala?

Nosite očala?

«
1
2 3

Randomm2 ::

Pozdravljeni!

Ker nikjer na forumu nisem opazil podobne teme (če obstaja - zaklep) me zanima ali nosite očala oziroma leče, in ali je to posledica buljenja v vse mogoče ekrane. Sam postajam vedno bolj zaskrbljen saj na dan preživim tudi več kot 6 ur pred računalnikom, a se mi hvalabogu vid še ni opazno poslabšal. Vedno bolj pa se bojim tistega dne, ko me bo zdravnik poslal k okolistu. Ta dan je vedno bolj blizu saj se je tudi večini sorodnikov vid poslabšal nekje v mojih letih.

Tema je sicer mišljena v obliki ankete.

Hvala!
Mess with the best die like the rest.
  • spremenil: Randomm2 ()

|CyGNUS-x ::

Ne.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

WarpedGone ::

Zgodilo se je eno noč za 14 colskim CTXom pri izdelavi seminarske za APS1. Čez en teden ko sm pršu spet na predavanja nism več vidu iz zadnje vrste v enki (FRI, LJ) na tablo. Ni se več popravlo, po dveh letih trme sm se predal in šou po očala.
Zbogom in hvala za vse ribe

Kami ::

Tudi jaz sem celi dan na PC-ju.

Očala nosim samo v šoli za na daleč, ker na daleč ne vidim skoro nič, na blizu pa vidim blizu.

Mislim, pa d ani kriv monitor za to

Trubadur ::

Imam nistagmus (pizadrija da ni večje). Pri 3 letih se dobil svoja prva očala (okoli +4 dioptrije, nekam čudno je bilo, da se zaletavam v vrata :D), dioptrija je potem padla na 0,5 in zdej (3. letnik) nimam več očal (od 8 razreda).

Ok no, mam jih pa še to samo včasih za TV gledat :8)
Berite Thomasa!

OldSkul ::

Nosim očala, dioptrija je zanemarljiva, tako da nisem slep. Ampak očala vseeno nosim, ker drugače me glava boli.
Imam pa Mexx okvirje. Vse skupaj sem dal 50 tisoč.

Arthur ::

imam očala, menda že od 1. razreda oš. so mi čist kul, kot modni dodatek. na jetra pa mi gre, ker pri recimo plavanju nič ne vidim.
dioptrije imam pa -4, kar je še kar, glede na to da mam špegle že skoraj 20 let.

Randomm2 ::

Ja čeprav so očala popularna kot modni dodatek in tudi zgledajo lepo, bi se jih js vseeno na vse kriple branil...
Leče pa sploh:( , Bo tut tipanje kr uredu...:D
Mess with the best die like the rest.

Fizikalko ::

mam. -4 dioptrije + 0.5/1.0 cilindra. Jeba.

BigWhale ::

-4.5, 0.75 cilindra, tam nekje.

Da bi se branil ocal? Ta je pa bebava, z njimi vsaj kaj vidim. ;>

marnit ::

Tudi jaz mam lepo dioprtrijco -4. Nosim leče, vendar pa bi se tudi brez očal dobro znašel v prostoru. Seveda je jeba ko je treba brati s table, katera je številka avtobusa, s tako dioptrijo je problem tudi prepoznavati obraze na daleč.... se zna kakšna zadrega hitro pojavit.

BTW za vse uporabnike leč: a se z lečami lahko gre v morje?

Saladin ::

Še ne.
Bo kmal :)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Randomm2 ::

Mi lahko nekdo pojasni kaj je cilinder?:8)

Edini, cilinder, ki ga js poznam je motorski...:D
Mess with the best die like the rest.

madviper ::

Ja, mam očala, po moje predvsem na račun monitorja. Dioptrija je pa na eni -1,5, na drugi pa -1. Nosim jih pa vedno, razen če grem na kolo al pa peš po soncu, po sam sončne brez dioptrije :D.

Pol jih pa poslišam, da nikogar ne poznam...
I'd like to do something crazy!

Trubadur ::

Cilinder je takrat, ko očesno zrklo ni lepe oblike.
Ne znam ti lepo povedat. Predstavljaj si golf žogico :D
Berite Thomasa!

Primoz78 ::

Da. Prinesla pa mi jih je diplomska...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Randomm2 ::

@Trubadur Bom uporabil domišljijo!:D
Mess with the best die like the rest.

zigi ::

nosim očala, predvsem zato da zgledam bolj geek ;)
Drugače pa okrog -1.5

jarre ::

Imam enako zadevico kot Trubadur. Astigmatizem. Očala sem dobil že zelo zgodaj, jih polomil malo milijardo (smučanje, skakanje z navadnimi, alpskimi smučmi na doma narejenih skakalnicah, padci s kolesa, dreves,...). Moja dioptrija je bila v puberteti (skupaj s "cilindri") za "slone ubijat" (oziroma bližje butelkinemu dnu). K sreči sem relativno hitro odkril, da je mogoče kupiti očala s stanjšanimi stekli. Danes se mi iz leta v leto počasi dioptrija izboljšuje kljub temu, da že kakšnih 17-18 let vsak dan veliko ur buljim v CRT monitor, pa knjige v času študija,... Torej... mogoče sem samo izjema, vendar se ne bi preveč bal "škodljivih" vplivov dela z računalniki... :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jarre ()

SavoS ::

Random 2..... torej zrklo je v normalnem stanju napeto kot recimo pinkponk žogica, mi ki imamo pa cilindre pa imamo zrklo rahlo nenapeto, oz zbrazdano, luknjičasto, neravno, .... dodaj poljubno.... tako kot je rekel Trubadur žogica za golf, torej še slabše od Vas ko nimate cilinda.
Sam imam dioptrijo -1,25 na L in D oko, cilinder pa 75L in 90D... je jeba ko dam očale dol, sploh ne vidim nič.... kot bi imel -4 dioptrije.......jah to so zakrivili prvi ZX Spectrum računalniki ko smo bulili TV z razdalje 30cm in seveda prvi monitorji in 386, 486 računalniki, ki smo jim nastavli na 800x600, z frekvenco 60Hz, ker več niso prenesli .......
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

WarpedGone ::

računalniki so problem če v monitor zijaš preveč od blizu, nekje pod 30cm je že kriza al pa če maš CRTja z zanič sliko na neumnem osveževanju.

Če je monitor spodobn in gledaš vanj bol od daleč (>40 cm) ni take panike.
Zbogom in hvala za vse ribe

jarre ::

Tukaj je fotka, ki delno pojasni astigmatizem.

In še povezava do strani v Wikipediji - tukaj.

jRk0 ::

nimam (se?). ceprav v crt monitorje buljim ze 9 let =) in to v povprecju kar precej ur na dan. vidim se prav tako dobro.
You fuck up once, you loose two teeth.

Camalotz ::

Do tukaj standardne dioptrije (-4.0) mi manjka še kake pol stopinje, nosim očala, več let sem tut leče, pa sem potem ugotovil, da ni preveč zdravo zame (komu se pa zvečer nakomiranemu da še leče ven vleč, so vztrajale not po par dni) V monitor gledam ene 10-16 ur dnevno, tako da to kar mam je še mal.:)

XCT ::

jaz bom tudi moral iti po njih, na daleč me full matra
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

Buldožer ::

Da. Tm okoli 8. Ne vidim na daleč. Niti ne vem dosti okoli tega, ker se nočem sekirat zarad tega več kot enkrat na dve leti. S prvim dopustom, se pravi ko bom imel službo, pa na operacijo. Na očal sem se v cca. 14 letih toliko navadu da jih sploh ne zaznavam več.

Če kdo potolče rekord se bom pozanimal za točne podatke.8-)
Več glav več ve. No, ni nujno!

Randomm2 ::

Ko prebiram vse te poste sem se šele prov zavedal kako dobro vidim:8)

Za sedaj je res še ni stvari, ki je res nebi videl ne na daleč ne ne blizu (vključno s številkami na busih:D )

Upam, da se trenutna situacija ne poslabša. Vseeno pa ne bi škodlo it vsake tolko na pregled če ne drugega samozavesti...
Mess with the best die like the rest.

lampa ::

Očala nosim 30+ let ,dioptrijo sem imel največ -7.5 in še cilinder.Trenutna dioptrija -6.0, cilinder je ostal isti,se mi pa ni spremenila že enih 6 let.Brez očal sem skoraj skoraj slep,zato jih nosim non stop.Uporabljam tudi leče ,odvisno od prilike ,največkrat pri športu.

mtosev ::

Jaz nosim. Kolk vem mam -3.5 (tam nekje).
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Goldee ::

Js pa cez dan vidm na dalec in bliz, ko pa je mal temnej, pod vecer, pa me mal jebe na dalec. Morem it k okulistu ane?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Jackal ::

Sam za v avto in za v šolo. Dioptrija -0.75 :D

STASI ::

Očala imam nekako od osnovne šole. Nujno jih ne rabim, samo z njimi bolje vidim in obvezno jih moram uporabljati za vožnjo z avtom. Drugače imam dioptrijo L: -2,75 D:-0,25 pa nekja cilindra. Verjetno do danes ne bi imel očal če ne bi šel na sistematski pregled v OŠ in nobenega po njej. :D
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

sid_dabster ::

Zaenkrat ne nosim ocal, ceprav precej sedim za racunalnikom. Ce pa bom opazil, da se mi vid slabsa, bom sel takoj na pregled (in si zrihtal kaksne old school ray-ban spegle iz 80' 8-))
Fallen beyond all grace deeper and deeper
The sound of her own blood dripping
Like sacred tears from a bleeding rose...( Embraced, Within)

Sami ::

Ne, ne nosim očal. Pred compom na dan preživim kake 4h, prej kakšne 2 leti nazaj pa tudi do 6h+ na dan. Počasi me je začelo skrbeti kaj bo z očmi in sem zmanjšal, vid pa se mi ni poslabšal.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Nejc Pintar ::

Eh, cel dan pred dvema monitorjema (a se to pol podvoji:D), sem pa brez očal
Lahko je biti prvi, če si edini!

Randomm2 ::

Ja se podvoji:D

Izklopi en monitor in naredu zdravju uslugo:D
Mess with the best die like the rest.

Thomas ::

I would be too sexy!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

roli ::

Nosim jih ja.Že okoli tri leta.Pred kratkim sem dobil nove okvirje z stanjšanimi šipcami8-) .
Dioptrije ne vem na pamet.Vem pa,da na daleč zelo slabo vidim brez očal.Bi se jih pa rad znebil,ker so moje prekletstvo.Pač motijome in okvirji in manjše vidno polje..... Mrzim jih!
Bulim pa računalnik po okoli 6 ur na dan ali 8 ur med vikendom ( 19" CRT ).In okoli 10 cm od zaslona ( pač ta pozicija mi je všeč ).
http://www.r00li.com

r0b3rt ::

Ja pri treh letih so me začeli mučiti z operacijo očes, ker ŠKILIM :\ , od takrat nosim očala, cilindra itd., se mi ne da, prepisovati. 8-O

Arthur ::

ali delajo na socialno operacije očes - manjšanje/odpravo dioptrije?
plus in/ali minus.

ve kdo kaj o tem?

Sergio ::

-1.5 / -0.75

Zacelo se je v 4 letniku srednje sole pri -0.5 / -0.5.

Ahja.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

..::Wacky::.. ::

od 2. razreda ze ne vidim dobro.. 5. leto nosim lece..

najbol se mi je vid poslabso prejsnjo zimo.. sem biu pri okulistu jeseni, mi je dau novo dioptrijo, spomladi sem ze opazno slabse videl.. relog? celo zimo sm spilo COD na 25ms monitorju in mislim da je to vzrok..
DFI/A64/Redline/7800GTX/2x160GbStrip/X-Fi/Logitech5500/ViewSonic/OCZModstream520

zuz3k ::

Očala nosim že od 4. razreda OŠ, vid se mi je do sedaj ( 2. letnik ) bolj poslabšal
- razlog najmanj 5 ur na računalniku dnevno. Kupil sem si LCD in upam da se mi vid nebo poslabšal,
ampak nisem prepričan da LCD ne kvari oči.
Life is a psychological game.

..::Wacky::.. ::

vse v kar bulis po vec ur kvari oci.. tut ce bos v traktor bulo 5ur na dan brez prestanka se ti bo poslabsalo slej ko prej, kr more oko gledat različno oddaljene predmete.. ne le navidezno3d.. zato priprocajo vsaj vsako uro malo pavze, da se oci nazaj navadijo na resnicni 3d svet..
DFI/A64/Redline/7800GTX/2x160GbStrip/X-Fi/Logitech5500/ViewSonic/OCZModstream520

OtonVM ::

Ne, samo lece (it tipkovnica...:) )... -1 levo, -1.5 desno; ni dosti, ma nadalec se ne vidi en k... Btw, odkar mam lece (2 leti) mi je dio. padla! Prej sm mel -2.

xabre ::

Dobil očala v 3. razredu. Astigmatizem -1.5 oba.

V srednji ubodu leče, dioptrija narasla na -5. Zdej pa že kar nekaj let gulim leče in je fino fajn:)

Sovražim očala;(

jRk0 ::

zacnite kadit, pol lepo gres na balkon vsake tolko pa si malo oci spocijes na zelenju zunaj :)
You fuck up once, you loose two teeth.

WarpedGone ::

Enkrat sm zasledil, da je ena raziskava pokazala da kadilci niso toliko pod stresom, ker delajo redne pavze pri delu. Hkrati pe ša oči mal spočijejo.

Ma vsaka medalja dve plati :)
Zbogom in hvala za vse ribe

gzibret ::

Uf, imam kar visoko dioptrijo, -5/-4.75 in nosim očala, ker leč ne maram.

Do 25. leta se mi je nenehno slabšalo (dioptrija, da ne bo kdo mislil, da kaj drugega :D ), sedaj pa stagnira.

Se pa tolažim, da se mi bo vid s starostjo izboljševal. Vsaj tako je rekel okulist.
Vse je za neki dobr!

Hangman ::

Eno splošno vprašanje:
Zakaj nekateri non-stop nosijo očala (le za spat jih snamejo), drugi pa jih imajo samo občasno ob določenih aktivnostih (branje, vožnja, delo z računalnikom ipd.).
Pustimo zdaj to, da so nekateri kratkovidni, drugi daljnovidni. Zakaj jih nekateri nosijo vedno, drugi pa le občasno? Od česa je to odvisno?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Operacija oči (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11923738 (3418) Gagatronix
»

Laserska operacija oči (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
809268942 (21116) trancer01
»

Kontrola in izboljšanje vida

Oddelek: Loža
356293 (1962) bambam20
»

Korekcijska očala (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
569489 (3367) Tessi
»

Okulist

Oddelek: Loža
215460 (4720) SeMiNeSanja

Več podobnih tem