» »

Korekcijska očala

Korekcijska očala

Old Spice ::

Večina soforumašev ima najverjetneje očala, če ne sončna pa zagotovo korekcijska :D. Sam imam dioptrijo -5 na desno in -4.7 na levo oko. Strošek za stanjšana in z različnimi premazi prekrita stekla je precejšen, poleg tega te po denarnici udari še okvir (tisto kar prispeva zavarovalnica pa je smešno nizek znesek). Dodatno je problem ker okvir kar hitro dotraja in ni več za nikamor, skupaj z novim okvirjem pa potegne za sabo še ceno novih leč (stare po besedah optikov ne pašejo v praktično noben nov okvir).
Da ne dolgovezim - zanima me ali obstaja kakšna firma ki dela res kvalitetne okvirje tako da bi le ti zdržali recimo 4 leta (uporabe ob jutra do večera)? Tako da lahko vmes bp 1x zamenjam leče (menjam nekje na 2 leti)? Prav tako katera firma leč je kvalitetna? Imam trenutno Carl Zeiss in sem precej nezadovoljen, tudi spraskala so se zelo hitro. Če še podam subjektivno noto, iščem res kvalitetn okvir v črni barvi, plastičen ali kovinski, oblikovno nekak podoben temu:

Kovinske tako "debele" dvomim da se da dobit ker bi bile pretežke? Prav tako katerega optika priporočate v Ljubljani?

Okapi ::

Jaz hodim v Hartlauer v BTC-ju.

O.

mare_ ::

Jst sem bil najbolj zadovoljen z enimi ray-ban očali, ki so mi zdržala praktično celo srednjo šolo pa še kakšen mesec dlje, tako da več kot 4 leta. Sicer so bila res malo dražja, ampak razen tega, da se je na par mestih oluščila barva, so še danes čisto kul in jih mam za rezervo :)

Kje pa si kupil te Ray Ban okvirje? Oziroma kje v Ljubljani prodajajo te očala? Sicer se mi zdi precej zanimiv ta model:

http://www.ray-ban.com/usa/products/opt...

overlord_tm ::

Kaj pa kontaktne lece?

Jaz sem imel kake 3 leta ocala, en poceni okvir (20k SIT sem dal takrat), lece so bile tudi okoli 20k SIT zeisove, pa so bila prakticno neunicliva. Barva je zacela odpadat, sele ko sem v druge dobil fuzbal zogo v glavo so se zlomila, pa se to je optik zalotal in so drzala se kako leto intenzivne uporabe in potem se 2 leti obcasne uporabe (sem presel na kontaktne lece).

Zeisove lece so se mi zelo dobro obnesle, glede na to da nisem uporabljal etuja ni bilo nobenih motecih prask.

Drugace pa imam se soncne ray ban aviatorke in je okvir kvaliteten, ceprav izgleda zelo svoh. Samo v tak okvir dat -5 dioptrijo nevem ce gre ...

verjetno najvecja izbira RB v sloveniji.

Drugace pa posamezne modele ima tudi mestna optika. Je pa tezko dobit tocno dolocen model da bi ga imeli na zalogi.

Zgodovina sprememb…

73jccc, v optiki poljšak v novem mestu, za ljubljano pa nimam pojma. Mam pa tale model (nekej zelo podobnega temu).

Hvala. Sam iščem kaj takega z bolj širokimi ročkami. Nazadnje sem te ki jih še danes nosim kupil pri optiki Zajec, okvirje GF za nekje 170EUR pa neke Zeiss leče ki so jih svetovali. Leče so se precej hitro opraskale (pol leta), okvir pa je je dobil na notranji strani čisto drobne mehurčke zaradi vročine pri "štelanju pri optiku", prav tako je črna se nekako "sprala" tak da nastajajo na okvirju bele lise. Omenjen model od Ray Ban sem zasledil na netu za dobrih 90EUR nisem pa prepričan v trpežnost ker tiste ročke so očitno privite na sprednji okvir. Nekaj podobnega sem že imel in se je odlomilo po dobrega pol leta. Prav tako če razpade okvir vržem stran še cca. 250EUR kolikor me stanejo stanjšane leče. ;((

Informativno vprašanje. Ima kdo očala Alain Mikli? Edina ta nekako izstopajo po ceni, ki je x2, torej cca. 300EUR za okvir. Ali je to zaradi znamke ali ima kaj opravit s kvaliteto?

Malo off topic, ampak kako ti pa uspe popraskat lečo? :) Jst z očali delam precej grdo, pa kljub temu, da mi je ratalo enkrat lečo razbit, se pa še nobena ni opraskala (niti ročke niso odpadle :).

Okapi ::

Odvisno od leče. Imaš recimo plastične leče, ki so sicer dobre, ker so lažje, ampak se lahko svinjsko spraskajo. Pa kakšni protirefleksni premazi se tudi lahko spraskajo, če niso dobri.

O.

Kot je rekel Okapi. Steklo se ne praska, se pa lažje razbije. Plastika se načeloma ne razbije se pa zlo praska (ena očala se mi je odluščil premaz, dvoja pa so se mi preprost spraskala - nabere se prah, lahko še tako paziš pa bodo delci "prahu" vedno načeli lečo). Praske se načeloma ne opazjo tko zlo, so pa zelo moteče če gledaš v smeri prosti soncu ko vidiš vsako prasko na leči. Pač nemogoče je tako očistit lečo da bi odstranil vso umazanijo dol tako da se ne bi podrajsala prej malo po leči.

Killer ::

V Hartlaurerju v BTCju imajo sedaj neko akcijo in dobis komplet za 56 EUR.
Okvir, stekla, premazi,... je vkljuceno v ceno.

Arnidus ::

Oakley Muffler™ model. Zakon špeglci. Jih mam že kr nekaj časa... še vedno kot novi.

Mislim da sem našel top model zase =)

http://www.oakley.com/pd/5182

Razmeroma široke ročke in iz titana cel okvir, tak da se ne pojavijo bele lise in se ne zvijajo zaradi vročine, pa še najverjetneje precej močnejša od plastičnih modelov.

jurre ::

@73jccc
Ce ti ni predalec ti lahko priporocam optiko oke.si. Nazadnje sem tukaj kupil okvirje nekje 4,5 let nazaj pa so se vedno BP. Tudi enkrat nisem sel nazaj zaradi kaksnih tezav, imajo pa samo 2 praske.
Imajo pa okvirje zelo poceni, ker jih tudi sami delajo (kovinski). Oce je enkrat kupil okvir za 10k sit za ocala za branje doma in je cisto ok, medtem ko vem da ze par let pred tem ponekod nisi dobil okvirjev izpod 30, 40k bivsih sit.:D
Po naslednja ocala grem sigurno sem.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: jurre ()

moj_nick ::

Kupi dva enaka okvirja, enega za rezervo.
110111001001010001010000

Je že kdo kupoval tu:

http://e-optika.com/

?

Imajo kar pestro ponudbo. Skeptičen sem edino glede vračila očal, saj ne moreš iz slike na spletu vedet če bo res to to. :8)

overlord_tm ::

Old Spice je izjavil:

Je že kdo kupoval tu:

http://e-optika.com/

?

Imajo kar pestro ponudbo. Skeptičen sem edino glede vračila očal, saj ne moreš iz slike na spletu vedet če bo res to to. :8)

Glede vracila se mi zdi da je zakonsko dolocen tisti 14 dnevni rok brez razloga, ce kupis prek spleta.

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera sončna očala? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20742935 (1191) SmeskoSnezak
»

Poceni očala za vid (strani: 1 2 )

9424412 (16454) Dzhimen
»

Sončna očala 21. stoletja

407743 (4838) Steinkauz
»

razpon cen za korekcijska očala