» »

Korekcijska očala

Korekcijska očala

1
2
»

UganiKdo ::

Ne izniči se ne, se pa daljnovidnost praviloma pojavi precej kasneje. Imaš pa seveda na koncu lako hkrati daljnovidnost in kratkovidnost in potem menjavaš očala kot zmešan :)

Robocop1 ::

Kot sem rekel - kratkovidno oko kasneje postane starovidnost. Zanimivo pa bi bilo vedeti, kako je v primeru odstranitve dioptrije. Recimo, nekdo gre zaradi kratkovidnosti na lasersko korekcijo vida, kjer mu dioptrijo resetirajo na 0. Kako bi ta korekcija vplivala na pojav starostne dioptrije?

UganiKdo ::

Kako bi ta korekcija vplivala na pojav starostne dioptrije?

Enako kot pri očesu, ki ni bilo krakovidno. Torej hitrejši nastop starostne daljnovidnosti. Če greš na korekcijo vida /sploh če si starejši od 35) te na to vedno opozorijo. Zato tudi pri teh operacijah pri ljudeh 35+ praviloma ne ciljajo na 0,0 ampak na -0,25- -0,5. Ker je to dioprtija, ki na daljavo pretirano ne moti, hkrati pa dlje ohrani možnost branja brez očal.

Fora je tudi v tem, da imajo kratkovidni ljudje pravilo možnost fokusirat predmete, ki so jim zelo blizu pred očmi. Recimo pred operacijo, sem lahko brez očal bral miniaturen tekst tako da sem si ga držat 3-4cm pred očmi. Po operaciji (pa tudi ljudje z normalnim vidom) to več ne gre in mora bit predmet kakih 15 cm od oči da ga normalno vidim.

Hangman ::

Tudi mene po koncu karantene čaka prvi obisk pri okulistu, zato že zdaj malo primerjam oftamologe.

Med brskanjem sem zasledil eno informacijo, citiram: "Po 45. letu se kratkovidnost zmanjšuje, t.j. vid se izboljšuje."
Prilagam še link do spletne strani optike Auer, kjer sem to zasledil: https://auer-optika.si/strokovni-kotice...

Sem kaj narobe razumel ali to pomeni, da imaš pri 50. letu nižjo dioptrijo (manjši minus) kot pri 40. letu?
Potemtakem, če imaš pri 40. malenkost minus dioptrije in nosiš očala, jih pri 50. več ne boš potreboval?

UganiKdo ::

Naceloma se s starostno slabovidnostjo malenkost izboljsa kratkovidnost.

Kolk je odvisno od 1001 faktorja in posameznika. Ce imas tam do najvec -1 brez cilidrov se pogosto lepo skompenzira. Ni pa nujno, definitvo pa iz -5 ne prides vec nazaj sam od sebe.

mirator ::

Hangman je izjavil:


Med brskanjem sem zasledil eno informacijo, citiram: "Po 45. letu se kratkovidnost zmanjšuje, t.j. vid se izboljšuje."
Prilagam še link do spletne strani optike Auer, kjer sem to zasledil: https://auer-optika.si/strokovni-kotice...

Sem kaj narobe razumel ali to pomeni, da imaš pri 50. letu nižjo dioptrijo (manjši minus) kot pri 40. letu?
Potemtakem, če imaš pri 40. malenkost minus dioptrije in nosiš očala, jih pri 50. več ne boš potreboval?

Tako pravijo, ja. Iz lastne izkušnje ti povem, da vsaj pri meni to ne drži. Še več, spreminja se mi vid na blizu. Najprej sem na blizu videl dobro, na daljavo slabo. Potem se mi je vid na daljavo slabšal, vendar tudi na blizu, vendar še vedno z negativno diptrijo. Potem se mi vid na daljavo ni več opazno slabšal, se mi je pa na blizu, tako da sem moral celo uporabiti + dioptrijo. No, sedaj kombiniram, berem lahko brez očal, za razdalje od pom metra do nekje 2 m uporabljam manjšo negativno diptrijo, na daljavo pa močnejšo.
Skratka, leta ti prinesejo (mogoče je za to krivo vskodnevno buljenje v računalnik) kar precej okulistične telovadbe, ki je niti oftamologi ne obladajo najbolje.

Tessi ::

Ali ima kdo izkušnje s progresivnimi stekli proizvajalca Rodenstock? Kakšna je njihova kvaliteta? Sem pred nakupom progresivnih očal in se odločam med Hoyo, Essilor, nimam pa nobenih informacij glede kvalitete in cen od Rodenstock-a.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Očala z dioptrijo iz aliexpressa (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39380130 (8088) Buggy
»

Naročilnica - Recept za očala (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11829438 (3819) energetik
»

Napačna dioptrija za očala

Oddelek: Loža
4710647 (9225) bambam20
»

Poceni očala za vid (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9437687 (29729) Dzhimen
»

Očala za izboljšanje vida

Oddelek: Loža
3714937 (13887) roginc

Več podobnih tem