» »

Pomoč pri konfiguraciji routerja Cisco 1720

Pomoč pri konfiguraciji routerja Cisco 1720

bastadu ::

Dobil sem router Cisco 1720 z ADSL in ISDN modulom. Sedaj me zanima, če je tukaj kakšen, ki se spozna na to zadevo, kako priti v nastavitve in podobno... Ali pa če so kje na netu kakšna pametna navodila... Rad bi uporabljal ta router za šeranje moje ADSL linije. Že v naprej hvala!

bastadu ::

Ugotovil sem že, da se v nastavitve pride s pomočjo console kabla, ki se priključi na COM port na PCju... Ampak problem je, ker se s Hyperterminalom nikakor ne morem povezan na njega... In sedaj ne vem če je vse vredu z njim ali ne. Statusne ledice gorijo tako kot morajo. Ima kdo mogoče kakšno idejo, kje na štajerskem koncu bi mi bil nekdo oz. neka firma pripravljena zadevo preizkusiti, če sploh deluje. Hvala za bilokakšno pomoč!

enough98 ::

Zdravo,

je bil console kabel prilozen ali si ga sam naredil? Ce uporabljas prilozenega (ponavadi svetlo moder), potem preveri nastavitve serijskega porta na HyperTerminal (oz. karkoli ze uporabljas).

Biti mora:
- 9600 bps
- 8 data bits
- No parity
- 1 stop bit
- No (NONE) flow control

bastadu ::

Kabel je original Cisco, nastavitve sem že poskusil takšne pa ne gre...

Duhec ::

Mogoče je prejšnji uporabnik komunikacijo s konzolo nastavil na višjo hitrost. Poizkusi še na 19200 ali 38400.

bastadu ::

Tudi to že vse poskusil pa žal ne gre:(

bastadu ::

Ok, sedaj sem dobil drug router, in sicer Cisco 1721, ta sedaj deluje vredu... Zdaj me zanima, če kdo pozna kakšne dobre strani s pomočjo za konfiguriranje zadeve, mogoče celo kakšen software, ki bi poenostavil nastavljanje tega routerja...? Hvala za kakeršnokoli pomoč!

aleksander10 ::

se bo treba mal IOS komand naučit. Vsaj toliko da lahko prideš do GUIa če je spoh še naložen.

Prikopi se na konzolo:

vzipkaj:
1.en
2.conf t
3. int e0 ali int f0 (odvisno kakšne interface imaš)
4. ip add 192.168.1.1 255.255.255.0
5. no shut
6.exit
7.ip http server

Priklopi na zgoraj konfigurirani interface svoj comp, si naštimaj Ip 192.168.1.2/24 in v IE/FOX vpiši IP naslov roterja

Upam, da ti bo uspelo.

Drugče lahko več izveš na www.cisco.com
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

bastadu ::

Huh, vidim da obvladaš zadeve... Ja ta zadeva mi je uspela, in sicer do ponovnega reboota... Zanima me kako shraniš vse te nastavitve, da so potem ob ponovni postavitvi že nastavljene? Zanima me še kako bi vklopil telnet server, ker imam en programčič, s katerim bi se naj poenostavila nastavitev preko tega protokola....
Sicer pa imam nameščene dve WIC kartici, ADSL in Eth10. Zanima me, če mi lahko mogoče pomagaš pri nastavitvi le tega. Kolikor vem, če imam ADSL kartico, potem ne rabim ADSL modem in lahko potem ta router priklopin direktno na telefonski kabel, ne? SIcer pa bi prišel v poštev PPPoE način priključitve preko Eth0. Kako naj se lotim tega? Hvala ti za pomoč!

add: Ukaz 'write memory' sem že pogruntal, za shranitev sprememb... pa tudi telent server mi je uspelo zagnati...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

aleksander10 ::

Konfiguracijo shraniš z ukazom write memory ali krajše wr mem.

Tale WIC-1ADSL ni testirana z Telekom DSLAM-i in bo lahko imel problem. Če imaš imaš zunanji modem, in dva ethernet interfaca potem je zadeva dokaj lahka.

Ali si lahko prišel do GUI-a. Ker če si, imaš tam vse kar potrebuješ, da osnovno nastaviš router.

Mislim, da je boljše da poskusiš z PPPoE.
Poskusi z tole stranjo, mogoče ti bo v pomoč.
http://www.siliconvalleyccie.com/#Cisco
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

aleksander10 ::

telent nastaviš takole:
conf t
enable secret "password"
line v 0 4
password "password"
login
transport input telnet

Upam, da ti rata.
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

zemfy ::

Zanima me, če ima kdo WIC ethernet kartico oz WIC ADSL za Cisco 1720 za prodat ali zamenjat, imam namreč Cisco 1720 z dvema ISDN moduloma ki ju ne rabim več.

bastadu ::

Poglej pod ZS:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951464 (23214) simone
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963818 (27513) JoskoMacher
»

Cisco Soho 851 router in msn messenger ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
111978 (1816) bacho
»

Cisco SOHO91-konfiguracija

Oddelek: Omrežja in internet
222107 (1715) ponky
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384787 (4306) SasoS

Več podobnih tem