» »

Virtual Reality

Virtual Reality

Avenger ::

V Lunijevem članku v Jokerju smo lahko prebrali o prihodnosti računalništva. Kljub nedvomno odlični kvaliteti članka pa se mi je zdel da neki manjka...

Pred kakim letom sem mal stikal po netu za 3D HMD (head mounted display), torej očali, ki si jih user namontira podobno kot kolesarsko čelado. Po uvodnih šiptarskih produktih z resolucijo 320x200 na dveh mini CRT displayih, za pičlih 600 US$ sem počasi prišel do solidnih 640x480 LCD očal za solidnih 5.000 US$ še malo kasneje do neverjetnih 800x800 pro HMD LCD očalc za bolečih 90.000 US$ z DDVjem vred , na koncu sem pristal pri resoluciji 1024x1024, seveda LCD zaslončkov, proizvajalec kdo drug kot američan, ugante za koga 'ponavadi' proizvaja! Ja, za US army, treniranje pilotov etc. Cena? Nič kaj skromnih miljon (1.000.000) zelenčkov. Khm. Če me spomin ne vara - strani namreč ne najdem več. Ampak za tolažbo mate pa tuki link do bolj zemeljskih produktov in cen, ki so od takrat verjetno malce padle. Saj 87.000 US$ za tale apparatus ni preveč?


No. če že mate tolk denarja, lahko še ene šenkrat tok navržete za data glove, ali celo data bodyglove in kompa, ki bo vse te gizme sposoben tudi prebaviti...

Torej, po mojem mnenju bo razvoj gotovo šel v to smer, vsaj dokler ne bojo iznašli SpineControllerja, ki se bo preko hrbtenjače povezal z možgani, hehe. Jaz sem si že od nekdaj želel sprobat, eh, kaj sprobat, uporabljat VR očala, ki bi me potopila (sink) v virtualni svet. Ampak prava VR očala, ne tistih fake pripomočkov, s katerimi gledaš na monitor. Taka prava pa, kot je zgoraj opisano, stanejo. Zaenkrat. Dej še kej dodej, luni...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

undefined ::

Avenger, ta slika (sorry) pa zgleda naravnost kot ena šala... res ne vem, no. Jaz sem pred 6-imi leti preizkusil VR na enmu sejmu v Lj., in še zdaleč ni bila taka šara kot tole na tej sliki. Bila so le očala skupaj s slušalkami, nobene butaste čelade in ostalega sranja, vse lepo iz plastike, majhno in lepih oblin (skoraj enake kot tiste iz filma 'Hackers', če se kdo slučajno spomne tistga tipa, ki je bil kao 'bad guy'). In slika je bila tudi kar kvalitetna... nad "feelingom" sem bil pa več kot impresioniran... ker za spremembo nisi ti več zgolj kot "opazovalec" izpred monitorja, temveč si dejansko "notri" v igri! Občutek je res neopisljiv z besedami, to morate sami preizkusiti (če še niste)!
Če se prav spomnim, mi je tip takrat rekel, da ta zadeva stane okrog 2k DEM, kar sploh ni veliko, če en pičli GeForce3 stane 1k DEM. Tip je tud omenil, da mora igra kao to podpirat ta VR očala... če je to res, potem je to traparija kupovat, ker dvomim, da je danes zunaj kaj veliko iger s to podporo... leta '95 jih je bilo še nekaj, danes pa jih po moje skoraj ni več... zgleda, kot da je VR izumrl v svetu domačih PC lastnikov. Res, velika škoda.

SkIDiver ::

Jz sm v Lublan na sejmu enkrat probav taka očala eni 2 leti nazaj. Špili ne potrebujejo vsebovat nobene podpore za ta očala. Lahko se jih uporablja namesto monitorja. Imela so še slušalkice skoz katere je prihajal zvok za umrt. Kvaliteta res. Cena pa je bla nism res ne zihr sam mislm da sm slišov takrat da 23k in to slovenskih ne ameriških. Upam da sem prav slišal, čene sm bil gluh zarad očaranja nad očalcam.

Avenger ::

OK, una slika res mal bolj hecno zgleda, tuki mate še eno iz istga sajta:
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Half-Life: Alyx (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
18620043 (1592) wolverine22
»

Virtual Reality igre (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20731492 (12470) Truga
»

HTCjevi VR naočniki Vive Cosmos prispejo v začetku oktobra

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
124089 (3077) Cico
»

MWC: Navidezna resničnost izpod prstov HTC-ja in Valva

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3111296 (7277) trim77
»

Večsmerni tekoči trak

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
355662 (3514) El!te

Več podobnih tem