» »

IQ test

IQ test

««
8 / 14
»»

@LOL ::

ja, hehe piši Kaličošku ZS naj ti pošlje tisti legendarni screenshot>:D
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

hamax ::

bom prlimu rezultate. ce ni prou, naj mod zbrise:

1:D, 2:F, 3:B, 4:G, 5:A, 6:H, 7:B, 8:E, 9:H, 10:A, 11:C, 12:F, 13:B, 14: D, 15: H, 16:E, 17:F, 18:C, 19:E, 20:D, 21:G, 22:A, 23:B, 24:H, 25:B, 26:A, 27:H, 28:G, 29:E, 30:A, 31:D, 32:E, 33:G, 34:G, 35:C, 36:F, 37:H, 38:F, 39:B

tako. js sm kiksnu 32, 36, 37 in 39
ce kdo ve razlago za te naj napise :D

sidd ::

Ja jaz sem zajlešel še tretjič skozi, dobil 138 pik... al iq, kaj pač je tole.

32:E, 36:B, 37:A, 38:H, od oka nekaj rezultatov. Katere sem falil pa nevem. Vrjetno onega z pobarvanimi kvadratki, pa trije so vedno beli, pa 37 vrjetno (tegale pa sem res ugibal).
no idea for signature
signed
I

hamax ::

hehe na 36 in 39 sva enak odgovorila in oba narobe. ocitno so tud taki rezultati nekak logicni :D

edit: brw uni rezultati uzgor so 100% pravilni. tist k sm napisu ce ni prou naj zbrise, sm mislu, ce ni prou, da sm napisu odgovore :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

sidd ::

36 je zgleda ali E ali F. 39 pa B ali D, nekako tako sem jaz to dobil. 37 pa se mi res ne sanja, niti ne da več razmišljat.

edit:

Eto ga, 140:

39:B, 38:H, 37:A, 36:F, 35:C, 34:G, 33:G, 32:E, 31:D, ostali pa tak niso težki. Če se mi bo dalo uploadam screenshot kam.

lp pa lahko noč!
no idea for signature
signed
I

hamax ::

38 pa 37 si zgresu :D
drgarc bi maeu vec kot 145.
kaj je fora pr 39?

gruntfürmich ::

ne ne , meni se zdi da se zamenjujejo položaji rešitev, tako da samo screenšoti pridejo v poštev. dajte preverit
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hamax ::

ne menjajo se.
100%

sidd ::

a si ziher za 38? daj razlozi! Pa 37 tud!

39 ce se ne motim take pozicije se ni.

37 pa res pojma nimam.

no, above 145. U smo pametni ;)
pa tipkovnica zacela u ang nacinu delovat. damn!

lp
no idea for signature
signed
I

hamax ::

37 ne vem. pr 38 je pa fora, da se, ker je puscica raztekne, ker je pa se postran, pa zasuka.

js ne razumem 32, 36, 37 in 39 :D
pr 32 nevem zakaj je E in ne B

sidd ::

ma tota 37 je res uganka ja, meni ne potegne :|

36 pa je easy: v vsakem kvadratku je ena vrstica ali stolpec, ki je cela obarvana v isti barvi. Torej črna, temnosiva ter siva. Tako ima vsaka barva po 3 polne vrstice. In dve od teh treh vrstic pri vsaki barvi sta vodoravni, tretja pa je navpična. Torej iščemo kvadratek z polno vrstico črne barve, ki je vodoravna. Smo že skoraj končali.Ostaneta samo še F in G. Potem pa gremo na vrstice z po dvema kvadratkoma, ter enim kvadratkom. Tu pa nastopajo kombinacije v trisih. Naprimer: črna ima 3 vrstice-stolpce z dvema, ter enako z enim. S tem pa izločiš G, saj potem bi svetlosiva imela 4 dvovrstične-stolpčne kombinacije. Ma nisem dobro razložil, samo se mi ne da trenutno kaj bolj :))

32 je E rešitev ne? Glej po vrstah. Prva, druga tretji pa manjka rešitev. Tako lahko izbiraš samo med E in B. Če E dvakrat zrcališ, dobiš sliko, ki je na levi strani v zadnji vrstici.

39 pa je tudi uganka. Takele pozicije še tudi ni, samo tako bi lahko bila prav tudi recimo D. Samo zgleda da je prav B.

No, če kdo ve te preostale uganke, naj razloži!

lp
no idea for signature
signed
I

joker16_7 ::

Če vprašate mene je 11: H. Ker je desna stran malo rapotegnjen lik leve strani. Kaj mislite vi?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

32: E, 36: F, 37: ne vem, 38: F. To so ziher pravilni odgovori.....;)

P.S. A ve kdo zaka je 38: F??? in ne H??? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

joker16_7 ::

Prosil bi za razlage 26, 27, 31, 34, 37, 38 in 39. Nekaj od teh sem po sreči celo zadel ko sem ugibal, ker drugače tako ali tako ne bi dobo 132. Pa me zaniamjo utemeljitve. Mislim pa da so vsi odgovori hamaxa pravilni. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

hamax ::

26: vsaka naslednja slika v vrsti je zasukana v smeri urnega kazalca. kjer je pika je pritrjen.
27: zadnja slika sta obe sliki skupi. kar se prekriva pa se zbrise.
31: zadnja slika je spet skupek prvih dveh. s tem da: kriva crta se preslika cez ravno, ravna se s tem iznici.
34: je nekdo ze razlozu. notranji krogci so pozitivni, zunanji pa negativni. zadnja slka je sestevek krogcov.(1+1=2, 1-3=-2, 2-2=0)
37: pojma nimam.
38: sm ze enkrat razlozu. ker je puscica se raztegne, ker je pa nagnjena, se nagne cel lik.
39: nimam pojma

joker16_7 ::

Hvala hamax. Res thanks...;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

iNN ::

130 sam nism tle gledu rezultatov nc =)
==

kekz ::

Pred leti, ko sem delal preglede za športnega pilota, nas je IQ testiral psiholog od AdrieAirways.
Ko je prinesel nazaj rezultate, se ga skoraj nisem mogel otresti, ker je na vsak način želel, da me prešolajo (imel sem že končan elektro faks), štipendirajo in sprejmejo v službo v Adrio.

joker16_7 ::

Kar pomeni da so pravilni odgovori tole:

1:D, 2:F, 3:B, 4:G, 5:A, 6:H, 7:B, 8:E, 9:H, 10:A, 11:C, 12:F, 13:B, 14: D, 15: H, 16:E, 17:F, 18:C, 19:E, 20:D, 21:G, 22:A, 23:B, 24:H, 25:B, 26:A, 27:H, 28:G, 29:E, 30:A, 31:D, 32:E, 33:G, 34:G, 35:C, 36:F, 37:H, 38:F, 39:B

Ne vemo samo kako se reši 37 in 39. No, kje ste še ostali. A ve kdo postopek 37. in 39. naloge? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

sidd ::

@joker16_7:
koliko pa dobiš potem rezultat? ker so že vsi odgovori bili podani, manjkata samo razlagi še za 37 in delno za 39. Prav vse odgovore pa je že podal hamax.

kekz:
samo reči da si zavrno, pa te okronamo za khm, ....:D
no idea for signature
signed
I

kekz ::

samo reči da si zavrno, pa te okronamo za khm, ....:D

Če pomisliš, da so potem pred nekaj leti na veliko odpuščali, bili skoraj pred zlomom (stečajem?) itd., se mi zdi, da nisem dosti zamudil.
Sicer sem pa v svoji zgodovini imel že veliko podobnih ponudb. Prva je bila skoraj iz moje smeri - Iskra delta, ki je danes kje?

Edino mi je žal, ker sem bil v mladih letih preveč zapečkarski in nisem pobrisal stran s tega zakotnega dela sveta. Sicer mi pa danes nič ne manjka, le strokovnih izzivov je premalo in prelahki so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

hamax ::

kekz kerga leta je blo to na adriji. ker kokr js vem ze zlo doug niso odpuscal.
v zadnjih 5-ih letih so men se zdi odpustil cca 5 ljudi.

joker16_7 ::

Ja če odklikaš vse odgovore hamaxa dobiš rezultat above 145. Če pa odklikaš vse razen 37 in 39 pa pride mislim da nekaj čez 140. Probaj:D

P.S. Kekz: daj please odgovori na moje sporočilo (saj veš kaj mislim).0:)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

sidd ::

@kekz: ja no, sej res da je šlo dost stvari v tri krasne, samo izkušnje pa so vseeno izkušnje. Edino če ti je res pri vsem že dolgčas ker ni resnega izziva. Pol pa na fax, pa v raziskovalno delo, kaj čakaš? ;)
no idea for signature
signed
I

joker16_7 ::

No, a še ve kdo za kak internetni IQ test, kot je tale naš. Ta mi je že dolgočasen. Lepo bi blo če bi še morda kdo kakšnega izbrskal.....:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

sidd ::

fajn bi blo ja, meni je že tud dolgčas :D
no idea for signature
signed
I

singular ::

krneki0001 ::

138 na tem testu.

krneki0001 ::

95 pa če samo zadnji odgovor stalno klikaš.

joker16_7 ::

To ima vmes povsem vprašanja iz splošne razgledanosti in znanja angleščine. Drugače pa kr kul test. >:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

sidd ::

qlll, samo to ni pravi iq. Kaj bo čehu to če ne zna ang :D
no idea for signature
signed
I

joker16_7 ::

Saj ravno to pravim.........:D :D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

d0rK ::

Lahka en pomaga pri 25 in 35?


In a je kdo ze resu 37 in 39? Nebivedujeva tehnika s prve za 37 strani ni pravilna saj je resitev H in ne E.

d0rK ::

Zadnja je pasje teska.


Ostevilcimo polja z 1-9 in kvadrate z 1-9. Kvadrati 3 in 4, 7 in 7 so enaki samo da so drugi prvi zarotirani za 90°.
Pri kvadratih 1 do 2 in 2 do 3 pa je potek sledec. Najprej vse simbole premalnemo za eno desno. Kar pade "iz"
tabele na desni strani ven se pojavi v nasledni vrstici (oz. prvi ce gre za zadnjo vrstico) v skrajno levem polju.
Ko vse simbole premaknemo, moramo se zaemnati x-e za o-je, trikotnike za x-e in o-je za trikotnike.

Tako dobimo, da je zadnji kvadrat res B.


Do ostevilcenja in rotiranih 3-4 ter 6-7 kvadratov sm se prsu...Zamenjava simbolov mi pa se na pamet ni prsla.

joker16_7 ::

Dork za 37 in 39 nimam pojma. Za 25 je pa čist lahko. Enostavno krogi se vrtijo v sredini velikega kroga za 90 stopinj, barva pa se spreminja tako da niso v nobenem stolpcu ali vrstici po tri enake barve malih krogecov.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

d0rK ::

Za zadnjo (39) sm jz napisu resitev.


Sm pa 25. tut resu ja. Preslikava se cez vertikalo in horizontalo. Barva je pomembna ker sta kroglici preslikani cez vertikalo iste barve.

d0rK ::

Am, 35. sm tut resu. Groza da nism tega ze prej. Tako simpl.

joker16_7 ::

Eh, saj so vse lahke razen 37 in 39. 39-ka je taka težka da se mi tvoje rešitve še brat ne da:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

Poleg tega si pa lahko vsak drugače predstavlja rešitev naloge pa je glih tak prav. Npr. tvoja in moja utemeljitev 25. naloge.......
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

d0rK ::

Kje so zdej une brihtne glave STja, da se res 37. vprasanje. Men sam se ta ni jasn.

Arthur ::

Saj 37 je že razložil nekdo.
v vsaki vrstici je točno ena prazna krogla, število polnih pa v vsaki vrstici pade za eno: 3, 2, 1.
Ker sta v zadnji vrstici polna in prazna že nekje porabljeni, je zadnji kvadrat prazen.

d0rK ::

Pa sej sm reku da tist NI resitev. Prazen kvadrat je E, pravilna resitev je pa H.

joker16_7 ::

Torej Athurjeva utemeljitev ne drži :\ :'(
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

opeter ::



104... mmm, pred osemnajstimi leti sem reševal zadnji IQ test, takrat je pokazalo 55. :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

NiMH ::

no tudi jaz sem rešil test in imam (dokaj slabih) 106...Jaz nwm a eni ne upate pokazat pravega rezultata (ki je pod 100 :))) ali ste tak hudo pametni vsi tu...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

TechBeats ::

Hm, jst mam 105 :)); če pa mate kle eni kao 140 in več, pol pa svaka vam čast....

joker16_7 ::

Hehe, tnx all......če pa
že rabite screena:D ........pa naj bo>:D ........ KLIK
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

gruntfürmich ::

a Thomas se še kr pripravlja za reševanje testa???:)) :)) :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Fizikalko ::

Ja, to sem ga jaz že ene parkrat vprašal. Pa nič, očitno je strah pred izgubo superega premočan al kaj.

Obljuba dela dolg...

gruntfürmich ::

hehe, verjetno sploh noče nič slišat. sj po tako dolgih pripravah pa bo menda ja prilezel čez 100...:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
8 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

koliko imaste iq

Oddelek: Loža
213293 (2856) bluefish
»

iq test (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111804 (10308) PrimozR
»

IQ in dedovanje?

Oddelek: Loža
4311158 (9992) garamond
»

IQ Test (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120377 (17452) tsh2
»

IQ Test

Oddelek: Loža
3710448 (9672) Volta

Več podobnih tem