» »

Dejstva o LCD

Dejstva o LCD

«
1
2

matter ::

GLede na to da sem pred nekaj dnevi dobu Eizo l365 bi rad povedal nekaj dejstev.
Slika je odlična, vidna je res okol 17".
Igrice uredu delajo, mam Q2 ki mi da timerefresh 500 čez slikc (mam vertikal sinhronization off, če ne miš zaostaja)

ME pa zanima glede barvne globine. Kakor sem slišal, lahk lcdji prikažejo samo 16 bitne barve. Ampak pri meni, je razlika če nastavim 16 ali 32 bitne enaka kot pri crtju. Pri 32 je slika mnogo lepša, več barvnih odtenkov, tako da slika izgleda kot mora.
Nekje sem bral da ga je brightnes jebal, kao preveč temno, in to ni res. SLika kot sem že reku roxx, vidi se vsaka mala podrobnost (pri CnCRA2), pa tut pri q3 je noro :)
Res pa je tut, da sem imel do sedaj 4 leta star 15" monitor, kjer sem mel že totalno zjeban brightness, tak da je bla črna pa rjava obe črni :)))). V q2 sem pri dm1 spodaj pri mitraljezu vidu nč :)

to je use
  • spremenil: matter ()

Heisenberg ::

kje si ga pa kupil in koliko te je to stalo ?

matter ::

Kupil v www.enaa.com - gambit, stal 170k in se nekaj z ddv.

kuky ::

jaz si lastim isti monitor.
res zadeva roxx totalno ni mi zal niti tolarja mojim ocem tudi ceprav niso nic prispevale:)

glede globine lcd baje prikaze 24 bitne barve.

lp

matter ::

Ne vem kolk bi kej grafična z DVI pomagala. Me prov, zanima, samo sem se že nategnu ker sem prej GF2 PRO kupu, tak da še neki časane bom menal, ali pač

kuky ::

ej matter ,a ves mogoce kje bi lahko dobil dvi kabel za nase prelepo cudo?
zanima me tudi roka za na zid?

matter ::

ZA dvi bi mogoče šlo v kaki računalniški trgovini, ampak mislm da naj bi vse mel pri Repro, bi mogu mail poslat pa prašat, ali pa poglej pod Eizo pa daj ostali izdelki. Majo neke kable za monitorje, ampak ne vem če je za DVI med njimi :(
A maš ti grafično k ma dvi?

danielka84 ::

Jas sem tud danes "sprobal" enga od LGja!
Stvar res rula, v comtronu v MB ga laufajo, ter lahko probaš vse; od iger, do programov, da vidiš kak se obnese, in sem bil presenečen.
Kot so nekateri govorili, da je LCD in/ali TFT še premlada tehnologija, ter da še ni dovolj razvita...bla..bla..bla, ampak se zelo motijo, slika na teh ekranih je fenomenalna; čista, kontrastna, kristalna... , glede na CRT, pa tud če je trinitron (flat)...

Sem sedaj še jaz začel razmišljat o LCD zadevi:D
ni-da-ni

matter ::

Žal ti ne bo :)
SLika je res podrobna pa natančna, ni degormacij... pa še vse ostalo hehe.

Glede defektnih pixlov nism še nč opazu, iskal jih pa tut ne bom, ker če enkrat opazim bom pol zmeri vidu :))))))

Kuky a maš ti kej def. pikc? ( pa ne zarad mene iskat, če si slučajno opazu) :)

danielka84 ::

matter , kak je pa kaj z resolucijo, baje je 1024x7xx?
Pa kak je pol z njo, če jo spremeniš na npr. 640x480, ali 11xx x xxx?
ni-da-ni

kuky ::

vsi pixli so živi in zdravi :)

matter ::

Angel_q: Glede resolucije ni problemov. Monitor ma to zlo dobr uštiman. Najboljše je če maš 1024x768 resolucijo. AMpak tudi če maš kje recimo 800x600 ti avtomatsko prilagodi, tak da sploh ne veš da maš nižjo resolucijo, ampak je v nižjih resolucijah kvaliteta slabša. pri 800x600 se ne pozna velik ampak pri 640 pa že kr :) kockasto je
Sej 1024 je kr nekak uredu resolucija za vse.
Nimaš pa problemov da bi mogu kaj pritiskat pa štelat ko daš nižjo resolucijo, ker ti vse sam uštima. Jest sm mel default pri Quake2 800x600, pa pridem notr pa sploh nism opazu da je 800x600 :)
Kar se pa tiče resolucije višje od 1024x786 pa ne vem še nisem probal, pomoje da ne gre :)

Kuky: Pri men tut zaenkrat ni nič dead pixels opazit :D

azeed ::

Tudi mene zanima, kaj je z barvno globino pri LCDjih. Mi zna kdo razložit: podpirajo vsi 32bitno ali ne? Je to morda kje razvidno iz specifikacij?

Kaj menite o v Monitorju opevanem Philipsu 150P2 ? Imam namreč ugodno varjanto za nakup le-tega. Aja, pa DVI imam tudi namen uporabit (z Radeonom 8500).

Hvala za morebitne odgovore!



matter ::

Pomojem da kar zagrabi :)
Ampak če misliš uporabljat za igrice, mal vpraš koga če je respnse time tolk pomemben. Ker ma 45ms Philips, ampak sem bral nekje da je ta Philips uredu za igrice. Je pa odličen monitor, povsod dobiva same dobre ocene tak da navali :)
Glede bitne hlobine pa tkole: Pri meni je slika enaka kot na crtju 32 bitne globine. GLedam pa na ozadju v WInsih kjer je nebo pa je več odtenkov modre. Pomoje da je 24 bitna globina sicer.
V specifikacija piše da je 16.7 mio. barv.

danielka84 ::

Za kolko pa ga lahko dobiš?

Jas sem sicer razmišljal o Hansol 520FT!
kak se kaj ta obnese?
ni-da-ni

Heisenberg ::

hmmm...ali naj zamenjam svojega philipsa 107P brilliance za LCD ?

kaj pravite :\

tha_man ::

angel_q, jaz imam Hansol 520F, pa je zakon monitor. Odlična slika, zelo ostra in z lepimi barvami, pa tudi za igre se obnese enako dobro kot kak CRT.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

azeed ::

Dobim ga za cca 145.000 SIT. Točen model je pa 150P2-E.

Žal je količina omejena na 1.

LP

Heisenberg ::

dost ugodna cena, v avstriji ga dobis za tak denar, minus davek je nekje 120.000sit

azeed ::

Dobim ga pri nas, pa še menjajo mi ga, če ma kak pixel skurjen... poleg tega moraš met za zbijat davek na taki vrednosti kar dobra poznanstva ;)

azeed ::

A kdo ve kje je kaka stran s testi LCD monitorjev? Kje bi dobil več informacij?

tha_man ::

azeed, 145k SIT je zelo ugodno za tale monitor. Ko sem jaz kupoval sem tudi razmišljal o tem Philipsu, ampak je bil takrat preprosto predrag (skoraj 200k SIT). Za stran s testi ne bi vedel, sicer ti pa tudi ne bi kaj dosti pomaga, ker vsake oči imajo svojega malarja. Najboljše da greš v kako trgovino kjer imajo razstavljenih več modelov (recimo v Big Bang), in si sam ogledaš sliko. Je pa Philips 150P2 v testu v reviji Monitor odnesel prvo nagrado, tako da je sigurno dobra zadeva.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

zile ::

A so to 15" LCD-ji ? K sem glih eno reklamo vidu za en 15" LCD za 99k SIT.

Heisenberg ::

za 99k ga dobis pri aniju v podutiku.,...ampak priporocam nakup kje drugje ker je firma v podnu glede odnosa s strankami.....

poglej malce na www.com-shop.com so tudi okoli 100.000sit

drugace pa so v avstriji taki modeli ze krepko pod 100.000sit !!!

Heisenberg ::

TUKAJ ! si oglejte cene LCDjev...

Heisenberg ::



kaj pa pravite o temle lepotcu...pa se drag ni prevec cca. 130k

azeed ::

Lepo zgleda, ampak nima DVI. Že ko smo pri DVI, a je kdo opazil razliko v prikazu slike z analognim in DVI vhodom?

Heisenberg ::

cist tko....kaj pa je DVI ? :8)

azeed ::

Protokol za digitalno povezavo med grafično karto in monitorjem. Ima poseben kabel.

Heisenberg ::

in kaj je pri tem pozitivno oz. kaj se s tem pridobi...
in ali mora biti za to posebna graficna kartica ? oz. kako to poteka :\

azeed ::

Pridobi se na temu, da ni potrebno delati analogno/digitalnih konverzij. Slika, ki je digitalna, se konvertira v analogno na grafični kartici (na VGA izhod). Monitor tako sprejme in nato zopet konvertira v digitalno. TEORETIČNO naj bi pri tem nastopale izgube.
DVI je, po domače rečeno, direktna digitalna povezava.

Zanima pa me, če se to dejansko pozna na kvaliteti slike!?

LP

tha_man ::

Če je A/D pretvornik v monitorju dober, je edina razlika v tem da na DVI-ju nikoli ne boš videl sneženja (večina analognih monitorjev ga sicer bolj ali manj uspešno samodejno odpravi, sicer pa zadevo naštelaš ročno). Če pa je pretvornik slab, se znajo pojaviti tudi kake napake v barvah, opazno recimo v kakem prelivu ki ni zvezen, čeprav bi moral biti itd... Hansol ima zelo dober pretvornik, boljši kot v kaki Iyami, kjer sneženja baje sploh ne moreš čisto odpraviti.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

azeed ::

Se pravi, da je razlika v sliki minimalna?

Se pravi, da se ne splača doplačati 40.000 SIT, kolikor znaša razlika med philips modeloma 150S in 150P2. Verjamem, da je tudi ekran boljši pri P2, ampak 40k je 40k :)

tha_man ::

Philipsa še nisem videl, tako da ne vem kakšno sliko ima. Oglej si sliko na 150S, predvsem bodi pozoren na sneženje (windowse daj na shutdown, in če bo slika migetala poskusi zadevo porihtat v menuju od monitorja), sence pri fontih (recimo v menujih) in čudne barve. Če bo vse OK se ti ne splača kupovat DVI.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

matter ::

DVI se sicer ne splača. Ni razlik opaznih pri monitorjih. Vsaj pri meni ni sneženja, je pa to odvisno od elektronike v monitorju.
GLede barvnih globin naj nikog ar ne skrbi. Mislim(mogoče so pa clo 32) da so 24 bitne barve AMAPK ne boš opazil razlike med crt ki ma 32 bitne. JEst jo ne, mam 2 kompa v mreži pa ma eden lcd drugi crt monitor pa ni razlike. S tem da mam v windowsih v nastavitvah nastavljeno 32 bitne barve.
Glede dvi pa tko kot sem že rekel, je pa res da je lahko manj problemov, čeprav jest niimam nobenih. Priklopo sem monitor pa je že vse blo uredu, dal še auto adjust (v prvo) pa je. Ni komplikacij nič.
Je pa super, ko ponoči uporabljam računalnik kakšne 3 urce pa me ne boli glava kot me je prej :)

azeed ::

In še zadnji pomislek pri LCD-jih:
response time.

Ali se morda splača počakat na nove modele s krajšim odzivnim časom? Slišal sem že veliko komentarjev na igranje iger, ter gledanje dvdjev...

Kako je glede tega?

matter ::

Eizo ki ga mam jest (L356) ma response time 25ms in delajo igrice in filmi (divx) UREDU.
TKo kot sem že rekel mam pri q2 od 200 pa tudi do 500 fps pa mi dela čist normalno.
Nekje sem pa bral, da uredu dela za igrice tudi Philps 150P ki ima 45ms response time.
Glede response time je tako, da imajo novejši monitorji nižje :) zato ma Eizo toliko nižjega kot Philips.
Obsatajajo pa tut ostali modeli (Acer) ki majo nizek response time. Ampak v času ko sem jaz izbiru monitor nisem našel nižjega od 25ms.
Poglej po straneh proizvajalcev pa daj AWARDS pa tam poglej kak se je kaj odrezal monitor.
Priporočam pa da poleg angleškuh strani ogledaš še nemške, recimo eizo.de, ker imajo tam awards od njihovih revij, ki so uredu.
Prevajalnik maš pa na : world.altavista.net, ali pa če si namestiš Google toolbar iz Google pa greš na stran, izvereš PAGE INGO in daš TRANSLATE TO ENGLISH.
PReden kupiš se dobro pozanimaj o izdelkih.
Zato pa obstaja internet.

BigFoot ::

matter> samo neki. prej te ni glava bolela zato ker si mel CRT monitor ampak zato ker si mel zanič CRT monitor.
sam imam 22" Iiyamo, jo uporabljam na 1600x1200 85Hz in ti lahko rečem da ma tud po celodnevni uporabi ne boli glava.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

matter ::

Res sem mel zanič monitor.Namreč osveževanje sem mel kakih 65 Hz :) Ampak tudi tvoja Ilijama nima velikega osveževanja. Je priporočljivo 100 ali več Hz, ampak še zmeri se slika osvežuje in s tem oči postanejo utrujene.
Sej tut če na lcd gledaš prov dolgo ni dobro za oči, enako kakor ni če knjigo bereš predolgo.
A te boli glava al ne je pa tut odvisn od človeka. Jest mam 100Hz Sony TV pa me tut glava boli, s tem da me še mal oči pečejo :(

Heisenberg ::

a se dajo mogoce izvesti kak predvidevanja kdaj bodo cene LCDjev padle...na tako mejo kot so bili recimo lani 17" CRTji ?....okoli 120.000sit za zelo dobre in za slabse 60.000sit....
sem mogoce je tole blodnja ampak vseeno....mogoce pa kdo lahko kaj napove...sam ne mi sedaj, da naj poklicem pedra Denija iz pop-tv :D

_Mortal_ ::

Pederčino iz Kanala A>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Heisenberg ::

whatever :P

Mr.B ::

No sedaj pejdite pa v trgovino , in jim rečete da bi radi kupili kakšnega devetnajst inčarja za ceno 170.000 sit +ddv.
Sklepam da noben od vas ni delal za kakšnim konkretnim monitorjem. Zato se vam zdi LCD fenomenalen , žal pred enim mesecem se imel možnost testeranja 15" LCD-ja , ki pa je stal 400.000 sit. Imel pa je takšno sliko , ki je nima noben CRT.
Malo poglejte svoje LCD-je s strani, pa boste videli kakšna je kvaliteta vašega turbo fenomenalnega modela.
Da ne omenim ko vam bodo crknili določeni pixli. Že eden je nadležen , ko pa jih boste imeli šest , pa boste kar fajn kleli , je namreč še vedno v meji normale.Zaenkrat bom kr raje ostal pri klasičnem ekranu saj še nekja let , takrat pa bodo itak že uveljavljene nove tehnologije ti. LCD ekranov, te grejo namreč ven .....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tha_man ::

Mr.B, zakaj pa bi gledal v monitor od strani? Raje imam LCD z zakon sliko ko ga gledam od spredaj, kot pa CRT, ki ga bom lahko gledal od strani in se navduševal nad tem :\. Sicer pa na Hansolu slika samo malce potemni ko gledaš od strani, ostale lastnosti pa ostanejo enake. Osebno sem si ogledal mnogo 19" CRT-jev ko sem kupoval monitor (v rangu do 150k SIT), ker sem bil pred enkao dilemo, CRT ali LCD. Na koncu sem se odloču za LCD, kljub 'pomanjkljivostim' v stilu te ko gledaš od strani. Aja, v sobi imam prostora tud za kakšen 24" ali več, tako da sama velikost monitorja ni imela nobenega vpliva pri nakupu le-tega.

Kar se tiče crknjenih pik je pa tako: upam da se mi to ne bo zgodilo, oz. vsaj ne v bližnji prihodnosti. Sicer pa tud na CRT-ju lahko marsikaj crkne, da ne omenjam da se tud sama kvaliteta slike (barve, ostrina) sčasoma poslabša. Sem vidu na mojem 15", ki ima po petih letih uporabe opazno slabšo sliko kot takrat ko je bil nov.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

danielka84 ::

the_man !!!:D
ni-da-ni

majk2000 ::

Mene crknjeni piklsi ne skrbijo, ker ima moj LCD 3 leta garancije. Takrat pa tudi ce ga vrzem stran- teh 100.000 Sit ne bi mogel bolje investirati. Oci vam bodo hvalezne !!

Heisenberg ::

.

Heisenberg ::

za uveljavljanje garancije mora biti vsaj 5 pikslov nedelujocih

vsaj tako pise v zadnjem Monitorju

matter ::

Če smo bolj natančni 5 pikslov ali 4 subpikslov :)

Heisenberg ::

subpixlow - explain :\
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lcd ali navaden monitor???

Oddelek: Kaj kupiti
101244 (1061) Popeye
»

ilyama vs samsung

Oddelek: Kaj kupiti
431772 (1364) koyotee
»

LitePanel 170 - LCD? ima kdo?

Oddelek: Kaj kupiti
231632 (1251) freakolowsky
»

Kateri LCD

Oddelek: Kaj kupiti
341553 (1095) Tr0n
»

kateri LCD monitor?

Oddelek: Zvok in slika
251980 (1708) branko_bm

Več podobnih tem