» »

Instalacija win XP na prenosnik

Instalacija win XP na prenosnik

mcrastur ::

Kupu prenosnik z nemčije ... gor so že naloženi winsi ... k jih pa hočm zbrisat in use na novo .. ko dam notr win xp in ga zabotam ... use zlaufa .. me tam upraša če hočm na frišno inštalerat XP-je ... nasledn okn pa prau da ne zazna diska ...

am .. baterija ni do kraja napolnjena .. je to problem ? sam je pa direkt na štrom priklucen .. tako da ne vem ... mogoce SATA disk ? kako naj to zalaufam ?

hvala ce se je komu dalo to brat ... lp !

zee ::

imas cd z Windows XP Pro SP2? najveckrat je to vzrok.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mcrastur ::

cd je cist k ... dela na vseh osebnih kompih ...
na prenosniku je Home verzija .. jst bi pa rad to zbrisal pa ne morem .. ker mi bo inštalaciji pravi da ne zazna diska ker je SATA ... tam naj bi mogu po moje F6 stisn in met neke gonilnike na disketi .. tega nimam nc ... tud disketnika ne :)

help ? mogoce prek USB kluča kkšne gonilnike .. sam kašne kje ?

KandazaR ::

Nared si ce z winsi ki imajo že vgrajene gonilnike za sata kontroler.

mcrastur ::

win xp z sp2 tega nima ?

kako je lahko potem nemc z Win Home Edition to gor spravu :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mcrastur ()

mcrastur ::

ja .. tile moji winsi ne pospirajo sata diskou .. in kje jih nj zdej dobim ? ah :(

Šimpanz ::

Pred kratkim sem imel podoben problem z enim notesnikom, ki je imel na originalnih nemških winsih že zapečen gonilnik za sata disk. Če pa si hotel naložiti druge winse diska ni spoznal. Problem sem rešil tako da sem snel sata gonilnike iz proizvajalčeve strani si sposodil USB floppy in stiskal F6 med zagonom.

mirkuma ::

Etole, malo se poigraj po navodilih in si naredi instalacijski WinXP s podporo SATA diskom:
http://www.andrewconnell.com/blog/archi...
http://www.maximumpc.com/2005/01/how_to...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

mcrastur ::

u hvala ... upam da mi rata ! :)

Gwanaroth ::

S programom nLite si dodaj gonilnike za tvoj SATA čip v inštalacijski folder winsov ter nato vse skupaj speci na CD.

http://www.nliteos.com/
Lights often keep secret hypnosis..

mcrastur ::

zelo glupo ... ker moj Fujitsu Siemens Pi 1556 nima gonilniku za SATA .. mislm ej :(
kar neki ... so neki gonilniki .. sam za Win XP Home edition ... posebneži eni :(

Podporo majo za Windows Media Center pa Home verzijo ...

c00L3r ::

Da ne bom odpiral nove teme bom kar tukaj vprašal. V ponedeljek dobim prenosnika z nameščenimi Windows XP home. Seveda ima prenosnik SATA disk, in me zanima ali to z dodajanjem gonilnikov na Windows CD (z nLite) deluje? Je treba na kaj posebej pazit? Je treba še vedno stisnit F6 med inštalacijo, ali gre vse gladko skozi?

Gwanaroth ::

Z nLite deluje odlicno. Najprej shranis celoten instalacijski CD od XPjev na disk, nato z nLite dodas driverje za tvoj SATA chip. Driverje seveda moras ze prej sneti z interneta (s strani proizvajalca). Ko integriras driverje v instalacijo, pa vse skupaj zapeces na CD. Tako ti potem med instalacijo instalacijski program lepo prepozna tvoj disk prek sata kontrolerja.

nLite je pa sam po sebi zelo preprost saj ima zelo vredu wizard.

> Je treba še vedno stisnit F6 med inštalacijo, ali gre vse gladko skozi?

Ni potrebe. F6 bi stisnil, ce bi imel SATA driverje na disketi. Dandanes ima le redkokateri (nov) prenosnik disketnik.
Lights often keep secret hypnosis..

c00L3r ::

Hvala Gwanaroth, o uspehu/neuspehu bom poročal naslednji teden ko bom dobil prenosnika :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bios mi ne najde diska!! (na prenosniku)

Oddelek: Pomoč in nasveti
222491 (2178) skurjenc
»

Linux Linpus zamenjati z Windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
455588 (4009) gregor3000
»

WinXP + sata disk problem

Oddelek: Operacijski sistemi
61321 (1174) kanzyani
»

Slipstream Sata gonilnikov v XP inštalacijski CD

Oddelek: Operacijski sistemi
121510 (1321) -Jani-
»

ne zazna sata diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191659 (1499) BladE_

Več podobnih tem