» »

kateri program?

kateri program?

sifu ::

ok do zdele sm programiru v pascalu in c ju in c++ in zadne cajte v php in mysql..zdele bi rd mau sprobau tud visual zadeve da bi naredu kasn program za windowse...pa me zanima kaj mi priporocate..visual basic, visual c++ al delphi? sem namrec zacetnik v visual stvareh, vendar dobro poznam sintaxo c++ in pacala...torej...??!?:\

webblod ::

Glede na to da poznaš Pascal in C oz C++ potem je verjetno najboljša rešitev Delphi (pascal) in Borland C++ Builder.

Kar se tiče VB-ja sem postavil forum na naslovu WEBblod.NET.

Vendar močno dvomim, da se boš sedaj lotil popolnoma novega jezika...
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

Mr-KONJ ::

Za VB itak ne rabs ne vem kaksne pameti, kksno knigo si sposods pa kksn dobr pejz najds s primeri http://www.planet-source-code.com/vb/, pol pa mau porines solo na stran in kmau bos vidu dobre rezultate (V VB-ju seveda, ne v soli)
He cut off the heads of a hundred and thirty-one lords.It was a bad time for the empire.

alesrosina ::

se popolnoma strinjam z konjickom!

:D

webblod ::

OSTRO PROTESTIRAM!!!!!!!!

Če hočeš naredit karkoli bolj resnega, kmalu se zakoplješ v Win32 API in potem...

Potem se vse sanje o VB-ju, kot lahkem jeziku razblinijo in ostane krute realnost... Ta pa zahteva veliiiiiko dela. Podobno kot v kateremkoli drugem jeziku. :|

gre za programiranje Windows okolja in ne programiranje samo. Okolje je namreč pripravljeno tako, da ti načeloma ni potrebno odkrivati tople vode, celo navadno najboljše rezultate dobivaš ravno, če komuniciraš z OS (hm, zanimivo, kdo bi si mislil)... Bistvo so torej Win32 API funkcije.

Programski jezik sam po sebi itak ne predstavlja bogve kake umtnosti (dokaz: teach your self C++ in 24 hours), problem je navadno v programiranju.

Prosim, ne zamenjute teh dveh pojmov...
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

cahahopie ::

Znati programski jezik je kot znati ukrasti jajca, kupiti mleko, kvas in vse skupaj servirati na mizo gospodinji, ki bo spekla potico. Ta gospodinja pa je v našem primeru programer, ki bo znala povezati vse te sestavine/delčke v eno celoto...užitno potico oz. v našem primeru v delujoči program.
Ko sem se jaz naučil PHPja v 3 urah sem bil jako vesel. A nato... pride praksa! Uporaba tega v povezavi s MySQL, cookieji, HTMLjem itak. Ter koristno uporabit nešteto različnih funkcij iz phpManuala...takrat pa ta stvar ni več tok iziiii....

red ::

c++ v 24 urah :)).
Prej vsaj ene pol leta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programiranje za začetnike

Oddelek: Programiranje
3612752 (7676) Yacked2
»

Programski jezik za 13 letnika - NA NOVO? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9417199 (13644) blackbfm
»

Visual C++ oz. Basic ali Borland Deplhi 7?

Oddelek: Programiranje
382563 (1968) BBB
»

Delphi VS Visual C++

Oddelek: Programiranje
212259 (1937) webblod
»

Programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
846462 (5060) Thomas

Več podobnih tem