» »

Programiranje

Programiranje

1
2
»

Tr0n ::

Asm se samo uporablja pri dolocenih algoritnih, ki se morajo izvesti hitro in brez tezav. Vse drugo je na visjem nivoju implementirano.

Recimo sploh informatiki radi delamo na visokem noviju. S tem mislim na komponentno gradnjo, ponovno uporabo kode, modeliranje etc... Zelo malo je kodiranja, veliko vec je nacrtovanja in testiranja.

Za zacetek je zelo prirocen Pascal, ker je zelo dobra osnova za nadaljne programiranje. Naslednji korak je objektno programiranje v Cju, torej razredi. Nato pa Java in ostalo. Ko bos enkrat skapiral princip tega, ti bo veliko lazje.

Thomas ::

Tron,

> Recimo sploh informatiki radi delamo na visokem noviju

Bog ni delal nič. Potem je ustvaril Človeka. Ta je moral delat. Potem je pa človek ustvaril računalnik - in zdej nej dela ta!

Samo - ga je pa treba prej naučiti - in temu učenju pravimo programiranje.

:D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tr0n ::

Wow, cuj tega pa nisem vedo po vseh teh letih rac. studija :).

Thomas ::

Oprost no ... sem pozabu, da je tale forum namenjen samo zate ...:D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DarkWIng ::

Thomas : sej mogoče se motim apak pomoje ti ne razločisš med programskim jezikom in kompajlerjem... glede sqrt funkcije.. poskusi kompajler VectorC :))
You're a wonderful friend and a raving psycho.

Thomas ::

DarkWing!

A ti programiraš v VectorC?

A samo ponavljaš reklamo prizvajalca?

- No, vsekakor taki produkti (ki se šele pojavljajo) v celoti potrjujejo moje teze.

Če ločim? Hehehe .. ta je pa dobra!

Raje premislite, kar sem napisal, kot pa sprašujete neumnosti - nekateri!

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Senitel ::

Ej kaj ko bi kdo prebral recimo prvi post, in potem še nekaj zadnjih in mi pove, če imajo kaj skupnega??

DarkWIng ::

v VektorC sm skompajlov nekaj delov programa.. in so kar hitrejši.. samo za resno uporabo pa ni ravno uporaben.. pravim samo da nekje generira boljšo(hitrejšo) kodo...

res pa je tudi da teli posti nimajo veze z začetkom :)))
You're a wonderful friend and a raving psycho.

Thomas ::

Kaj - a vama ne paše ta debata - al kaj?

Pa je čisto legitimna in koristna in zelo on topic - Programiranje/Programiranje.

8-)

Hehe ... "nima veze z začetkom" ... HALO!?!

Pol tem "nima veze z začetkom" - pa kaj? Besides - ta jo ma.

Nekej nekaterim ne sede ... to je! :D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

PIII850 ::

Najlepse se vam zahvaljuejm za vase odgovore. Sedaj ko sem prebral vase poste sem ze pravi profesionalec. Tako popolnih in jasnih odgovorov nisem dobil ze kar lep cas.

No sedaj pa naj prosim nekdo resno odgovori na prvi oz na ostala moja vprasanja. Seveda ce ne bo porabil prevec casa za samohvalo!

lp

Thomas ::

PIII850


    Val = tvoja ocena tvojih potencialov

    if Val == Povprečen


      choice = VisualBasic
      področje financ in knjigovodstva


    elseif Val == NadPovprečen


      choice = Java
      področje financ in knjigovodstva


    elseif Val == VisokoNadPovprečen


      choice = C++
      področje ki te zanima oziroma povprašujejo


    elseif Val == Izjemen


      ne potrebuješ nasvetov


    endif



8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Monster ::

eh na koncu je stvar vedno taka..Dandanes sploh ni več kakih Dosovskih-konzolskih zadevc.. DElaj vglavnem na nečem z grafičnim vmesnikom, ker so danes kompjutri že itakk dost močni za amaterske kode(bodovseen kull delale).. Drugi so še pač iz stare šole ne...

se pravi delaj na sledečih zadevah:
Borland visual C++
al pa MS visual C++
Visual basic(zanimivo)
al pa delfhi(brez veze idi raje pol na Borland C++(podbmo)


to je to na jdi si GUSARJA in probi vse
Ka zaboga...

DarkWIng ::

če se učiš zdaj je pomoje najboljša ideja Java ali še bolje C# .. ampak kot je reku Monster definitivno mora bit visual...
You're a wonderful friend and a raving psycho.

Thomas ::

Zahtevati "Visual" me zelo spominja na "Najprej v DBF2 naredimo meni s številkami ali prvimi velikimi črkami abecede ..." LOL.

Ne se preveč ukvarjat z izgledom - ker pol ne rata nič, kar bi sploh imelo kako izgledat! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DarkWIng ::

to že, vendar je veliko bolje da že sam kompajler(npr delphi) zgenerira vso kodo za postavitev okna ipd, kot pa da se začetnik sam ubada s tem.. kako se lahko direktno posveti sami kodi (razen če ne misli programirat za DOS :))
You're a wonderful friend and a raving psycho.

Loki ::

Monster in zakaj naj bi bil Delphi brezveze?
Ne vem, kako bo cez 5 let, ampak sedaj so Delphi programerji zelo iskani.
I left my wallet in El Segundo

Thomas ::

Kar se tiče vmesnika - je po mojem najboljš, da ga ni.

Program naj deluje v ozadju, ve naj, kaj je njegovo delo, naj ne teži ljudem kje so fajli - sam naj jih poišče.

Tisti Windows message "Can't find file - Browse" - me spravi v jok. Če prekleta kišta ne mora najdet fajla - nej ga iščem jest!? HALO!!!

Report narejenega nej program naredi v Excell grafikon in/ali XML ... in primeren naravi svojega. Vendar v nek standardiziran format, ki se ga da uporabljati naprej.

Parametri za delovanje programa - če so - naj bodo pa v ini datoteki.

Umetnost knofkov - takih in drugačnih - je za večino programov čisto odveč.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

andrej ::

hm, thomas, izgleda da pises programe za programerje. Ce bi to bla tvoja "navodila" za programe, ki bi jih uporabljali navadni uporabniki bi kaj hitro pogrno. uporabniki nimajo radi konfiguracije preko ini datotek (napredni uporabniki in programerji, da navadni uporabniki pa ne). uporabniki imajo radi lepe gumbke ipd. Lep primer je Mac OS X, kjer vsakdo pocedi sline. Ce bi dal zraven se eno masino z ukazno vrstico - recimo linux-a izpred par let, ga ziher nihce nebi pogledal.
se strinjam, da je vsebina najbolj pomembna, ampak kaj ce zaradi pakiranje uporabniki niti nebi prisli do vsebine.:D

Monster ::

ne vem roberto kak je kje drugje sm meni se je delphi zdi bol glup proti drugim okljem ker...ne vem kk bi reku on se ne opredeli al če bit weasy al zajeban vsi drugi pa so prilično zdej pač kak za kerega ne...
Ka zaboga...

Thomas ::

Andrej!

Zen interfejsa - je EDEN OD zenov programiranja.

Ne sme pa biti to temelj vsega. Kot nam to hočejo dopovedati Windowsi.

Sicer se pa strinjam s tabo, da uporabniki to hočejo imeti.

Jih bo treba vzgajat! Da jim bodo rezultati važnejši od klikanja.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

andrej ::

Eh ne, postanek je pomembnejsi od poti!:D

Thomas ::


andrej!

Od tega Petrolovega dognanja sem šokiran - a se pobiram - že par let!

Brez heca!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Moj glavni point glede programiranja je ta, da je rokodelsko programiranje, ki ga skoraj povsod učijo in prakticirajo - out.

Morš napisat program, ki ti napiše program (ki ti napiše program ...).

Če hočeš, da ti končni rezultat dobro dela, moraš že pri programiranju - angažirat brata kompjuterja, da dela zate.

Kdo bo ročno preveru 150 krat gnezden IF?

Brez tolk komplicirane strukture - je pa program globoko suboptimalen.

Če Intel&AMD švicata za tistih 50% letnega poboljšanja - naj pa še programerji in njihova orodja predvsem - za 1000% izboljšave!

Je fer to?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Monster ::

to je odvisno od kvalitete samega programerja in njegovega razumevanja projekta ne...0:)
Ka zaboga...

wizman ::

Folx, ker sem zasrfu na to temo o programiranju, bi vas pa nekaj stvari uprasu.....ker razmisljam da bi se tudi jaz zacel s tem ukvarjat......
- Ali je tezko programirat ?
- Kje na netu bi nasel kaki dober program za programirat
ps: Upam da mi boste dali direct linke, ker sem ze preizku warez.com in nisem nic nasel
DO NOT FUCK WHIT ME.... ....I AM A WARRIOR.... by:mezo

jeti ::

Ali ti bo programiranje težko ali ne, je odvisno samo od tebe samega. Če ti matematika ne dela težav, dobro logično sklepaš in razmišljaš, rad rešuješ miselne probleme... potem težav ne bi smelo biti (seveda, treba je tudi imeti dosti prakse in vaditi, da postaneš dober programer).
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

vuego ::

Pri programiranju gre predvsem za način razmišljanja. Vsi jeziki, okol katerih se kregate so samo lupina. Ko programer enkrat 100% obvlada filozofijo, mu je čist vseen, v katerem jeziku bo pisal. Vseen je tudi, kakšen bo interface. To dvoje je odvisno od končnih uporabnikov, za programerja pa je to samo podatek.

Men je čist vseen kateri jezik uporabljam. Pač odvisno od tega, kaj delam.

Pa me prepričajte v nasprotno :)

wizman ::

Katere programe mi pa priporocate ????
(ce je mozno mi prosim napisite link kje ga dobim):\
DO NOT FUCK WHIT ME.... ....I AM A WARRIOR.... by:mezo

Thomas ::

wizman:

A nismo že ene 100X povedal?

VB, Java, C++, C# ... assembler.

Vsak sicer svojo trobi. Ampak - odloči se pa sam.

vuego:

Dobr zate!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Windi ::

Mogoče kdo študira računalništvo v Mariboru.
Če kdo študira, mi lahko prosim pove s katerim programom moram začeti programirati, da bom lahko
nekaj o programiranju vedel.

PaJo ::

Zacni recimo z C++ in z Javo, pa ce bos to dvoje obvldal ti bo kar ok slo:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

gorazd ::

Fantje, zlo ste se oddaljil od vprašanja, ki ga je postavil PIII850...
Če boš hotu programirat se najprej zavedaj tega, da ti bo ta stvar odškrtnila ogromno časa, oči, pa še česa drugega! :)
No, pa sej te ne bom strašil!
Glede na to, da si nekaj delal v fortranu in si začetnik, ti priporočam za začetek Delphi ali VisualBasic. Jest delam že skoz z Delphijem (Pascalom), po kratki izkušnji mi pa smrdijo MS izdelki.

Iz izkušenj ti povem, da boš z Delphijem lahko naredil vse, kar si želiš, pa naj bodo to C/S aplikacije, internet, enouporabniške, računske,....

Pri programiranju je vprašljivo večinoma samo to v kolikšnem času lahko narediš za naročnika dovolj dobro aplikacijo. Delphi omogoča, da vse te pogoje izpolniš v najkrajšem možnem času.

Podpore je ogromno, dodatkov (komponent) tudi!
:)

Thomas ::

Ne vem, zakaj bi morali biti taki čistuni in se držat zastavljenega vprašanja čisto dobesedno?

Zakaj se ne bi pogovorili o zastavljenem vprašanju nekoliko širše?

Si bom kar vzel svobodo napeljati še nekaj vode na svoj mlin, če nihče ne bo hud zato. Pa tudi če bi bil.

Ne samo, da bi bilo edino assemblersko programiranje dovolj optimalno - tudi to ni!

Zelo kmalu bo dovolj edinole koda, ki se on fly spreminja sama.

Danes je v "načelih dobrega programiranja" to prepovedana zadeva. Vendarle le zato, ker človek ročno pač ni sposoben hendlati tako kompliciranih reči.

Program jih pa je. Zato je prihodnost programiranja - programiranje v strojnem jeziku s pomočjo programov, ko kodo vnaprej testirajo, optimizirajo zanke ... you name it!

Zato se nauči programiranja v VB ali kjerkoli - še bolj pa razmišljanja, matematike in predvsem bodi open mind!

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

vuego ::

??? Dvomim, da bo ta posel opravljal zbirnik (assembler). Mislim (tudi ce spremljas malo tech net in ostale stvari), da se vse prevesa na nek univerzalni jezik, ki bo na na vseh platformah isti, prevajal se pa on-the-fly - pac odvisno od platforme, racunala.

Assembler sicer ne bo šel v zgodovino, ostal bo na specifičnih platformah (beri PC), za hitre aplikacije (tukaj beri igre).

Eden od prvih korakov v to smer bo M$ Visual studio .NET. Prvi korak od nestetih. Java je sicer bila tako zamisljena, ampak je zaradi nesoglasij (skoraj) propadla.

Še čakamo...

Thomas ::

vuego:

    "??? Dvomim, da bo ta posel opravljal zbirnik (assembler)."
Thomas:

Čemu tratiti cikle vnemar? Zakaj ne bi imeli optimalne kode?


vuego:

    "da se vse prevesa na nek univerzalni jezik"
Thomas:

Diverzifikacija jezikov je pa trenutno še hitrejši trend. Ampak kljub temu, vse skupaj konvergira proti nekakšnemu VB. Trenutno.


vuego:

    "ki bo na na vseh platformah isti, prevajal se pa on-the-fly - pac odvisno od platforme, racunala"
Thomas:

Tele famozne "druge platforme" - so precej alien PC-u, ki je vse dominantnejši. Seveda pa so tu, ampak program napisan za PC-a nima na mobitelu kaj dosti početi. Tudi na superračunalniku najbrž ne. Tale crossover platform koncept ni zelo praktičen.


vuego:

    "za hitre aplikacije (tukaj beri igre)."
Thomas:

Igre so samo začetek hitrih aplikacij. Vse inteligentnejše aplikacije bodo rabile čedalje več operacij na sekundo. Beri hitrosti.


vuego:

    "Še čakamo... "
Thomas:

Da se resnična dirka (vsak čas) začne.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa - Znate programirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
828532 (6096) Roadkill
»

Najhitrejši programski jezik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
757422 (5242) Senitel
»

Nekaj o programiranju (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
515385 (4525) alesrosina
»

Kateri jezik je bolji?

Oddelek: Programiranje
462112 (1649) Monster
»

En program za programirat? Kateri?

Oddelek: Programiranje
241766 (1399) Thomas

Več podobnih tem