» »

Nošenje značk z imenom v trgovinah

Nošenje značk z imenom v trgovinah

Modri dirkač ::

A je kdo kaj bolj podrobno seznanjen s tem, če je to obvezno ali ne?

Dostikrat opazim v trgovinah, da prodajalci tega ne nosijo in potem ne veš kdo je kdo, oz. ali je stranka ali prodajalec.

A to vsaka firma po svoje rešuje ali obstaja kak pravilnik oz. je to z zakonom urejeno?:\


Hvala!
Everybody lies!

Bojevnik ::

zelo dvommim da je to zakonsko urejeno in tudi v veliko trgovinah so brez teh nalepk. Je pač kakor firma zahteva

Mati ::

Ne ne, to je zakonsko urejeno. V vsaki maloprodajni trgovini morajo vsi zaposleni nositi značke z Imenom, Priimkom in delovnim mestom.
Kazni za podjetje so okoli 200.000 Sit za delavca pa do 50.000 Sit. Tako nekako je bilo do predlani.

#000000 ::

Ja jest sem tud slišu da je tko, že pred časom, čaprav ni glih dobr (glede osebnih podatkov) vsak ve tvoj priimek in ime, za moške je to brez pomena, medtem ko za ženske zna bit pomojem včasih hudo moteče. LP

madmitch ::

In je, kolikor jaz vem, še vedno tako. Pravzaprav to velja za vse, ki so v stiku s strankami, klienti in kar vse že smo. Tako v trgovinah, lekarnah, gostilnah, ambulantah...
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Samson ::

Naceloma tudi policaji morjo nosit znacke na vidnem mestu. Vendar s to razliko, da ni obvezno ime in priimek, temvec zadostuje osebna stevilka. Hja oni so zal nekaj vec kot trgovci, kjer morjo obvezno imet ime in priimek, prav tako natakarice in natakarji. Pravna drzava, ni kaj. Varujmo osebne podatle le dolocenim ljudem, ne vsem...Ceprav smo pred zakonom vsi isti. Yeah, right!
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

BigWhale ::

Ime in priimek ni osebni podatek... ;>

Samson ::

Kako to da potem to isto skrivajo policisti naprimer. Kao nekdo na osnovi teh podatkov lahka skoduje njihovim druzinam. Taksna je teza. In ce vprasas policista da se identificira, se vedno ni dolzan podat imena, temvec po njihovi presoji da samo ident. stevilko, na osnovi katere lahko dobis potem na postaji njegove podatke. Zanimivo. Potem sem jaz takoj za da ostevilcimo se trgovke in trgovce ter vse ostale osebe ki so v stiku z nami strankami...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

BigWhale ::

Ja, zaradi tega, ker so prodajalke nenehno nad udarom ljudstva...

"Nisi mi hotla dat svezga kruha!!! Prasica, se dobr da mam tvoj ime in priimek, ti grem gume na avtu rezat in bajto zazgat!!!"

A ne?

Medtem, ko pa je pri policajiih vedno: "Prasec mi je kazen napisal, sej vem da sem prehitr vozu sam, drugje so pa pravi kriminalci pa jih ne lovijo!!!"

:)

Modri dirkač ::

A, pa kdo ve kje ali pod kaj poiskat ta pravilnik oz. zakon?
Everybody lies!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nateg na bolhi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10421777 (16670) St235
»

Pravica do anonimnosti (na internetu)?

Oddelek: Problemi človeštva
256044 (5448) AndrejO
»

Polog gotovine problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7716344 (14360) zavajon
»

T-2 telefonija krši zasebnost uporabnikov ?! In pravni vidik ?

Oddelek: Omrežja in internet
426861 (5465) ales85
»

Kaj sotriti, če ti na banki odtrgajo 5.000.000,00 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
507768 (5917) krneki

Več podobnih tem