» »

Pogodba v tujem jeziku

Pogodba v tujem jeziku

Lucifix ::

Pozdravljeni,
imam eno vprašanje, ki pa bo verjetno bolj namenjena pravnikom. Zanima me namreč je lahko pogodba med dvema gospodarskima subjektoma (d.o.o. in s.p.) v angleškem jeziku? Oba subjekta pa imate registriran sedež v Sloveniji.
Problem je namreč, ker sem dobil v roke pogodbo, ki je v angleškem jeziku, ki pa je zaradi nekaterih pravnih besed nekoliko nerazumljiva.

Hvala za odgovor.

MadMicka ::

Ti kr reč, da je potrebno podpisati pogodbo v slovenskem jeziku, sicer vas lahko doleti kazen. Tudi če temu ne bi bilo tako, je to en lep izgovor, da ti dostavijo pogodbo v slovenskem jeziku in se tako lažje izogneš kaki nateganciji.

ZAKON O JAVNI RABI SLOVENŠČINE (ZJRS)

14. člen
(poslovanje s strankami)
(1) Vse pravne osebe zasebnega prava in fizične osebe, ki opravljajo registrirano dejavnost poslujejo s strankami na območju Republike Slovenije v slovenščini. Kadar je njihovo poslovanje namenjeno tudi tujcem, se poleg slovenščine lahko uporablja tudi tuji jezik.

32. člen
(globe)
(1) Z globo od 1,500.000 do 15,000.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik:
b) če pri izvajanju svoje registrirane dejavnosti na območju Republike Slovenije ne posluje s slovenskimi strankami v slovenščini (prvi odstavek 14. člena tega zakona);

Lucifix ::

Hvala MadMicka,

sem že iskal kakšen zakon, pa ga nisem našel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoftov center za uporabnike prejemnik klica ni znal Slovensko. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18129948 (23215) zmaugy

Ime frizerskega studia...(predlogi) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8414576 (12192) 111111111
»

So Popovicevi plakati nezakoniti?

Oddelek: Problemi človeštva
201505 (911) Mercier
»

Zakon o verski svobodi

Oddelek: Problemi človeštva
212469 (2017) BigWhale
»

Uporaba slovenskega jezika v poslovnem svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
575747 (4900) madmitch

Več podobnih tem