» »

EPOX 8RDA6+ PRO bios flash

EPOX 8RDA6+ PRO bios flash

BEGINER ::

Imam EPOX 8RDA6+ PRO in se nism flashu plate z nobenim BIOS-om.
Rad bi dosegu se visji FSB kot dosedaj - 237MHz(defult voltaza - 1.6V). Brskou sm po raznih forumih pa nism najdu nc kej pametnga...
Pa bi vas prosu za pomoc, da mi pomagate poiskat kak bios, ki bi mi pomagal do visjega FSB-ja ?

Trenutno plati delajo druzbo ostale komponente:
AMD T-Bred - 237*9.5=2250MHz
512MB Rama 166@237MHz @ 3.3.3.5
120GiB Hitachi disk
Grafa 6600GT

Mama pa se eno vprasanje: Kateri RAM-i pa pasali k moji pati da bi delali na 2.2.2.5 pr vsaj 240FSB-ja?

Type-R ::

BEGINER ::

Nism zihrt da bi mi tale kej pomagu flash, ker ce sm prou razumu je tuki notr L12 mod za mobilne procesorje, jst bi pa rabu flash za cim visji FSB, in seveda stabilnost. . .
Samo ce ni bolsega lahko tudi z unim probam....

Pyr0Beast ::

Če boš mel srečo probaj stegniti bios iz Epox strani. Za stabilnost je tko... Pa razni merlin biosi so sranXX. Da ti gre 237FSB? Lepo, men ne gre čez 220, pa še takrat ni stabilno, jo moram v RMA nest. ;((
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BEGINER ::

ja mi gre na 237FSB, pomojem bi sla se vec, samo me RAMI-i neki stekajo, ker so no name (Spectek) - 166MHZ, ampak sem tudi njih uspel naviti na 237FSB @ 3.3.3.5. Ampak v CPU-Z mi kaze 2.3.3.5. V biosu pa 3. Zdej ne vem kaj je tocno, samo jst zaupam BIOS-u.
Bom pustu jst ta bios k je zdej kr gor, edino res skocim na epox stran pogledat ce majo kej pametnega....drugace pa z novimi rami ciljam na se kaj vec...maticna ima se zaloge, ker je tudi voltaza na defult, lahko pa jo dvignem ze za 0.4V
Upam da bo z novimi rami slo se visje, samo ne vem katere naj vzamem, kksni TCCD bi bli OK? Ker se mi ne da dvigovat voltaze cez 2.8V Nekako si me upam takih voltaz gnati 24/7 !

Pyr0Beast ::

TCCD-jke bi te prišle kaj hitro okoli 40k :D
Nforce 2 je tko bolj .. Na nf4 se dosti bolje navija. Rame lavfat na 2.8 še ni problem (ja, nekateri tcd crknjejo že pri tej voltaži) Tudi na 2.9V ni nič takega, če gledaš, da BH-5 dobro začnejo delovati šele pri 3.1V, BP jih pa gonijo tam do 3.6 na zrak 3.7/3.8 voda, za kej več pa kr po CO2 posežejo. Pri meni se itq ne pozna, na kolk jih lavfam, ker me plata blokira :(
Tccdji šparajo s štromom :)
Poglej kakšne čipe ima gor ta tvoj Spectek (maš v dualchannel?), najbrž maš ch-5 ali kaj boljšega. Aja default na moji plati je 2.63V.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BEGINER ::

Evo zdaj sem se malo igral, pa mi plata pride do 242FSB, na defult voltazi, 5x mi spelje 3DMark2003, se pa pri OCCT testu ustavi pri 9%, samo jst tega testa ne jemljem resno(sicer ne vem zakaj?) - procesor je pa na 9,5*242...
Sem ziher da me rami zezajo...sem ze gledal, niso nic od navedenega (TCCD, BH-5, CH-5, na koncu jim nekaj pise A6)
Nimam dual channela, imam 1 palcko 512MB RAM-a
Mislis da bi kdo bi prijazen in mi posodil ram-e, oz zamenjal z mojimi za recimo 2 dni, samo da spobam max. oc moje plate...ker imam obcutek da do 250 bi lahko prisel... to je se 8MHz....z bolsimi rami bi to dosegel...
Se mi zdi da se jih da sedaj ze ceneje dobiti te TCCD, bi pa vzeu tudi BH-5, ce prqavis da do 3.2 jih lahko hladim tudi z ventilatorjem...

BEGINER ::

Tudi na moji plati je defult 2.63, ampak jst mam nastiman na AUTO - sedaj sicer ne vem kaj je bolje, samo jst mam tko nastiman...edino procesor imam zelo pozresen za vsakih 100MHz overclocka potrebuje 0.7V

Pyr0Beast ::

Dol si stegni Unified System Diagnostic Manager pa poglej voltaže, če ga uporabljaš se ti na plati tudi izpiše temperatura :)
Za vsakih 100MHz 0.7V? Najbrž si mislil 0.07 (70mV), ker to še ni tolk? Jst se zabijem pri 1.8V, ča dvigujem se sploh na pozna na MHz, bi mogu nekaj kondijev še gor nalotat. Jst mam nekje do 2GHz za vsakih 100MHz 0.1V, nad tem do 2200 0.14V:D
Na koliko lavfaš proc pa rame (V) ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BEGINER ::

bom si potegnu dol to k si omenu. Defulet je proc 166*13=2166MHz @1.65. Pri 230*10=2300MHZ @ 1.7. Pri 240*10=2400 @ se nism najdu stabilnosti, samo tm nekje med 1.8V-1.85V se nahaja
Trenutno ga mam pri 240*9*5=2280 @1.675V - na tej frekfrenci mi dela COD2 2 ure stabilno(vec se mi ne da igrati), 3x zapored uspesno spelje 3DMark2003. Edisno OCCT se ustavi pri nekje 10%. Vendar jst testiram s spili in 3DMarkom, ker to tudi uporabljam! RAME mam na AUTO, enkara sem jih dal na 2.63V pa so delali pri 235FSB-ja....
Upajmo da bo slo se kaj bolje, sedaj se zanimam za kaksne RAM-e 2*512 da bi sli do 250FSB, ali se dlje pri 2.2.3.5. Moji trenutni rami laufajo na 240MHz @ 3.3.3.5 CPU:RAM = 1:1
Aja da me zezajo RAM-i sem ugotovil tako, da sem testiral 3 urez unim CPU-burn programom, in je test prestalo, ker se ta test osredotoci na CPU, in ne na RAMe, se pravi je CPU in maticna OK, samo RAM-i mi nagajajo...pac NO NAME!

Aja...sem gledu na uradni strani od EPOX twe biose za mojo plato ( EPOX8RDA6+ PRO) pa so bli kr eni bedni popravki za Semprone pa uglavnem kr neki...bom raj pustu tko kot je! Samo RAMe menjou pa overclocku naprej! hehe...

Pyr0Beast ::

Za rame maš super pi ali pa prime 95 :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Kaj je to potem z en proc ? Sempron / barton 2800+?
Mjah, jst mam AXP 1800+(1533) na default gre na 2G za 2.25 pa že kr soka nuca (pa ni stabilen)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BEGINER ::

Ja Super PI mi komot sfura, Prime pa samo prvi test...pol pa javi Error
Procesor je pa AMD T-Bred 2700+@ 2166MHz @ 256 L2 cash-a (Zadnji iz serije T-Bredov, zato se tudi tako slabo navija oz. nuca soka...pomojem je grajen na istem jeddru kot kaksen 2400+, samo da je navit...no vsaj mislim tako..)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BEGINER ()

Pyr0Beast ::

Jah, če maš srečo ..
Drugače so bili vsi grajeni na istem jedru :)
Poglej v cpu-z kero revizijo maš
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Racunalnik vrze blue screen - overclock???

Oddelek: Navijanje
341500 (1205) Pyr0Beast
»

DDR ram z Samsung TCCD chipi! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61134341 (18759) Tilen
»

TCCD pri nas (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1479127 (5742) OZZY
»

MSI K8N NEO2 Platinum in A64 939 problemi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
854716 (3607) Moonman
»

Geil rami (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
844784 (3197) Fury

Več podobnih tem