» »

krugle

krugle

Wired News - Naslednji mesec bo splet izzvala nova storitev krugle, iskalnik posvečen odprtokodnim projektom. Specializiranost bo prinesla možnost (eksplicitnega) iskanja po dokumentaciji ali izvorni kodi. Najuporabnejša novost pa je nedvomno kombinacija dodajanja lastnih zaznamkov k najdenemu, zdrževanje zanimivih zadetkov v lastno zbirko in deljenja slednje z drugimi.

Bo takšna storitev omilila NIH sindrom med odprtokodniki?

7 komentarjev

clarity99 ::

Halo??? Od kod pa ideja da je Google za tem?

OwcA ::

Ob branju izvorne novice sem dobil tak vtis, ampak imaš prav, nikjer ne piše, da je temu tako. Sem popravi, hvala.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Kami ::

Mene tud zanima.

Nikjer na strani nisem tega zasledil pa tud en zgleda, da bi blo googlovo

BBB ::

Lepo bi bilo, da bi to zadevo z dodajanjem lastnih zaznamkov še malce razširili na referenciranje vsega, bodis v svojem kontekstu ali pa v kontekstu poljubne skupine, ki ji uporabnik pripada. Nekaj podobnega sem že videl, kjer se da uporabiti googlove zemljevide kot podlago za referenciranje raznih podatkov nanje. Nastane pa problem vzdrževanja konsistence referenc na vsebine z vsebinami, saj so slednje brez napovedi podvržene spremembam (zemljevidi malo manj, drugi podatki pa precej). Google bi npr. uporabniku javil seznam njegovih referenc, ki niso več kosistentne.

Kot brezvezen primer: na Wikipedii bi poleg članka o Viki kremi dodal slike, ki prikazujejo kako jem kruh namazan z Viki kremo, ki pa bi jih videli le člani skupine Vikibipedi. Skupina ter njeno članstvo, reference in lahko kar vsi dodani podatki bi bili definirani pri Googlu ali kateremu drugemu zaupanja vrednemu ponudniku. Ne bi bila slaba tudi uporaba enkripcije in podpisovanja podatkov.

Post scriptum: Mi otroci radi jemo Viki kremo.

Jernej L ::

ponovno izumljanje tople vode.. saj že obstaja iskalnik za to, reče pa se mu http://www.koders.com/

OwcA ::

koders mislim, da išče samo po kodi, kar ni pretirano uporabno.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

pivmik ::

Upoajmo, da bo kaj iz tega.

NIH sindrom :-), hehe. Ja, ampak včasih porabiš več časa z iskannjem že rešenega problema, kot pa da bi ga sam rešil. Morda bo to odpravil ta iskalnik - vsaj na področju odprte kode. Res pa je, da dostikrat že najdeš rešitev, a je le-ta slaba in/ali neprimerna zate. Ali pa spet porabiš (pre)več časa, da jo razumeš in se spet raje ti splača raje jo sam na novo 'izumit'.
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški deželni informacijski poverjenik ne všečka Facebookovih storitev

Oddelek: Novice / Zasebnost
229122 (7412) Gandalfar
!

Z&T povezave

Oddelek: Znanost in tehnologija
839893 (33600) snow
»

Po MacWorldu, ogled vseh novosti

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
155120 (3739) Tear_DR0P
»

SiOL kršil pravila MOK-a

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
262315 (2315) BBB
»

IBM in Novell za izvedbo XForms

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
52386 (2386) AtaStrumf

Več podobnih tem