» »

Trdi disk _crknu?

Trdi disk _crknu?

RudeBw ::

V računalniku imam tri HD-je; na dveh imam neodvisno ištalirane Winse, ki se bootajo s flopija, torej dva neodvisna sistema. Tretji disk je Maxtor IDE 120 Gb. Do včeraj je bilo vse OK, dokler ga nisem reštartal. Od takrat se winsi, ne eni ne drugi več niso zagnali oziroma so obtičali nekje tik pred pozdravnim oknom (Welcome). Ko sem izklopil elektriko z Maxtorja je spet vse lepo delovalo. Maxtor je bil formatiran v NTFS formatu. Ali obstaja kakšna varianta, da se rešijo še kakšni podatki. Kakršenkoli namig zaželjen.

SimplTech ::

Preveri disk najprej z diagnostičnim programom od Maxtorja: MaxBlast 4 iso. Vsa navodila najdeš na tej strani.

Za obnavljanje podatkov je kot prvo pomembno da na disk na katerem so težave čimmanj pišeš. Dober članek o obnovi podatkov najdeš tukaj: Beginners Guides: Hard Drive Data Recovery. Sem pa pohvalne besede zasledil tukaj na forumu o programu za obnovo podatkov PC INSPECTOR File Recovery, ki je free. Najdeš ga pa tukaj: link

~Speed ::

Preglej svoj disk z enim od orodji iz te povezave >>

in če je vse ok, ne bi smelo biti problema za dobit nazaj VSE podatke.
Le pazi kaj delaš oziroma počasi in preudarno...
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

RudeBw ::

Test Maxtor Powermax mi javi da je prišlo do težke okvare in če je možno naj naredim varnostno kopijo. Seveda pa se Windowsi s tem diskom sploh ne zaženejo, ampak obvisijo nekje vmes. Prejšnji diski so se mi vedno najprej začeli obnašati čudno (razne napake), ta je pa kar na lepem crknu. Definitivno moj zadnji Maxtor.Zdržal je vsega skupaj 14 mesecev, tako da je ravno potekla garancija. Seagate dela že tri leta. Kljub vsemu hvala za pomoč in ali obstaja še kakršnakoli druga varianta razen omenjenih. Ali je možno do vsebine diska z NTFS particijo dostopati tudi mimo Windowsov in če je, kako??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RudeBw ()

Han ::

Zagonska disketa ali CD s programom, ki zna brati NTFS...

SimplTech ::

Kot ti je svetoval Han, uporabi Boot CD z možnostjo branja NTFS particj. Dober je Windows ultimate boot CD. Najdeš ga tukaj: link.

Na njihovi strani si preberi navodila (How to Build) in si naredi svoj boot CD.

RudeBw ::

Hvala za pomoč, bom probal in javim ali dela ....

boštjan ::

RudeBwai,točno keri model maxtora maš,ker že dolgo nimajo maxtorji 12 mescev garancije,mislim že kar dolgo majo trdi diski 3 leta garncije
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

RudeBw ::

Maxtor 120 GB IDE/ATA, ampak žal tudi če to drži, sem brez papirjev (račun, garancija), tako da mi to nič ne pomaga. Najhuje je ker sem izgubil 80% podatkov. Tistih 20 % sem rešil z nekim NTFS for DOS programom, ki vsebuje tudi čisto preprost browser s katerim lahko kopiraš podatke.

Nejc Pintar ::

AFAIK imajo Maxtor-ji 2 leti:\
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk Cloning - ghost image (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
537002 (5422) thebaloh
»

Hdd problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
251692 (1025) BlueNik
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452731 (1943) Dr_M
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310032 (7217) Keyser Soze
»

120GB Maxtor ali WD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503452 (2627) mamut

Več podobnih tem