» »

Hdd problem

Hdd problem

BlueNik ::

Ko priklopim na moj pc trdi disk in zaženem pc se vse lepo zažene razen trdega diska, sploh se ga ne sliši (kot da ne bi bil priključen na elektriko). Imam pa maxtorja model:4d060h3. Ima priključek ide in štiri pinski konektor za elektriko. Ima pa tudi neke pine (jumper) ki ne vem kako jih moram postavit (master, slave 4092 cylinder limit, cable select enabled.

Prosim pomagajte!

Trinitron ::

Isto je bilo pri meni. Razlog: disk je crknil.

Poskusi priklopiti še na kakšen drug računalnik - če tudi tam ne dela, potem se boš moral od diska posloviti.

PacificBlue ::

A imaš še kak drug disk priklopljen v računalniku?priklopi ga na tisti kabel na katerem imaš priklopljen cd/dvd rom..s tem da je disk priklopljen na koncu kabla in naštiman s jumperjem na master..na disku ti piše za te jumperje kako se nastavijo..

Spike Edin ::

Živjo!

A to si priklopil nov disk ali rabljen? Če imaš samo ta disk v računalniku potem pin nastavi na master (Več o master/slave tukaj ) Najbolje bi pa bilo da stestiraš disk, potrebno orodje bi pa moral najti na uradni strani Maxtor-ja.
The PC Doctor

Zgodovina sprememb…

BlueNik ::

Ne to je rabljen disk, probal sem ga priključit še z enim trdim diskom z istim kablom, ampak eden se zažene drugi pa ne (ta ki se ne odziva je ful glasen tako da bi ga slišal). Kaj pa tudi če bi začel delat kaj bi mogu ptoem naredit bi mogu kaj nastavit ali bi ga samo prepoznalo in bi normalno šel pod my computer local disk c in bi blo?

Azrael ::

Disk sam dela ali ne?

Namreč, če sta na istem kablu 2, torej IDE diska, morata biti pravilno nastavljena. Z jumperji, OS tu nima nič zraven.

In BTW, odvadi se postavljati trume ločil v naslovih!
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

BlueNik ::

Ne ni ga slišat pa tudi ko sem šel v bios pogledat ga sploh ne zazna. Tudi ko sem ga dal samo
na en kabel in na master je bilo isto.

Azrael ::

Potem je disk žal pokvarjen.
Nekoč je bil Slo-tech.

BlueNik ::

Čudno mi je ker ko sem ga nazadnje odklopu je delal vse normalno zdej pa kr naenkrat se ne odziva več. Kako pa bi lahko pobral podatke dol (če sploh je kakšen način)? Kaj obstaja še kakšna metoda da preverim če res ne dela (razen da ga priklopim na pc)?

Azrael ::

Eno izmed možnosti sem opisal tukaj.

Če ne pomaga, išči identičen disk (ista oznaka, revizija itd) in premontiraj ploščico z elektroniko.

Če še to ne pomaga, so firme, ki rešujwjo podatke iz uničenih diskov, samo tam se pripravi na velike stroške, zdi se mi, da se boste začeli pogovarjati o zneskih od 500€ naprej.
Nekoč je bil Slo-tech.

BlueNik ::

Tako vrednih podatkov da bi plačal 500evrov pa res nimam.

solatko ::

Priklopi ga na IDE priključek in ga nastavi na SLAVE, prej je bil verjetno sistemski disk in ker nimaš isti sistem ti ga enostavno ne zažene. Poglej v biosu če ti ga prepozna, če ga na slave nastavitev ne bo prepoznal, boš moral uporabiti servisno disketo in botat računalnik z nje. Če pa je uničen bo šlo pa malo težje, predvsem pa zeloooooooo drago. Pametni nimajo pomembnih zadev nikoli samo na enem nosilcu podatkov, sploh pa ne na sistemskem disku.

BlueNik ::

Prej sem imel isti operacijski sistem (xp). V prejšnem sistemu sem imel samo ta trdi disk ki zdaj noče delati. Solatko, kaj pa je ta servisna disktea (oziroma kje jo lahko dobim)?

BlueNik ::

Elektronska polščica na spodnjem delu trdega diska je vroča (ko vklopim pc) ampak trdega diska ni slišat da bi se vrtel (vedno se ga je slišalo).

solatko ::

Potem je zaribal motorček in ga ne obrne, ali pa so se sesule glave. Disketo si pa narediš sam (če imaš flopy vgrajen) in sicer tako, da potegneš iz maxtorjeve strani namenski program in ga razpakiraš na disketo, ko jo formatiraš narediš boot format. Potem v biosu nastaviš boot iz flopy-a in ti pregleda disk mimo sistema. To probaj narediti s tem tvojim diskom, še prej pa ga nastavi na SL - slave.

BlueNik ::

Na splteni strani od maxtorja pa nikakor ne morem najti programa, kaj mogoče pozna kdo drug kakšen dober program za diagnosticirat težavo?

Azrael ::

Ustrezno diagnostično orodje je PowerMax.

Ampak Maxtor je šel po gobe, kupil ga je Seagate, zato namesto PowerMax lahko uporabiš Seatoools. Naj bi delalo.

Če ta diagnostika vseeno ne bo delala (bo javila, da tvoj Maxtor disk ni podprt), si snemi Ultimate Boot CD, zapeči iso in pod hard disk diagnostic imaš tudi PowerMax orodje.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Pyr0Beast ::

Najbrž treba plošče enkrat obrniti in potem bo delalo ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlueNik ::

Pyr0Beast, kaj si mislu da odprem zgornji pokrov in vklopim pc ina zavrtim plošče?

Pyr0Beast ::

Probaj spucati kontakte prvo, če to ne dela, je možno da je motorček zablokiral. Vklopi disk samo z napajalnim kablom in pred tem odstrani jumperje za master/slave. Po 10-30 sekundah, če se disk ne zavrti in je elektronika v redu, bo disk začel jamrati, ko bo elektronika hotela plošče obrniti. če nič ne jamra je naverjetneje napaka na PCB-ju in ne v samem disku.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlueNik ::

Sem probal pa nobenega odziva. Kaj pa je ta pcb?

Azrael ::

pcb - ploščica s tiskanim vezjem in elektroniko

Če disk ni bil uporabljen za žogobrc ali imel, ko je še delal, zvok cirkularke je večja možnost, da je okvarjena elektronika. Kupi identičen disk in premontiraj pcb.

Si že očistil kontakte? Po opisu, se mi zdi malo verjetno, da je to, ampak lahko poslusiš, izgubiti nimaš kaj.
Nekoč je bil Slo-tech.

BlueNik ::

Kontakte sem učistil že včeraj. Da bi pa kupu istega novega pa nevem ker je star že 6let.

Azrael ::

Mali oglasi?
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

če se to gre za 40G maxtorja imam jaz enega takega, .. no pri prijatelju je trenutno, pa ga moram nazaj nafehtat. Če je 60G potem to odpade ... :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlueNik ::

Na žalost ja 60Gb


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383318 (2545) Voluharr
»

Kako preklopiti dodatni trdi disk na osebni računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
206889 (6572) JanezC
»

Težave z novim trdim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
151481 (1290) OldSkul
»

Težava z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
101241 (1179) SkIDiver
»

Disk se pokvaru??

Oddelek: Pomoč in nasveti
13774 (706) ganzi

Več podobnih tem