» »

Kaj dejansko pomeni 45 člen zakona o varstvu potrošnikov

Kaj dejansko pomeni 45 člen zakona o varstvu potrošnikov

OZZY ::

To bo bolj en pravnik razložu.

Sicer pa ta člen pravi:
Če podjetje z namenom skleniti prodajno pogodbo pošlje potrošniku blago, ki ga ta ni naročil, se takšna pošiljka blaga šteje za reklamno darilo.

Ali to pomeni, da v primeru,da ti nekaj narobe pošljejo (recimo plato brez sli podpore-ti si pa naročil z SLI) lahko to smatraš kot darilo. Seveda še vedno zahtevaš tisto kar si naročil in plačal ampak nisi dobil.....

Me samo firbec matra kaj dejansko to pomeni. Dal sem primer, kjer je majhna razlika ampak tehnično stvar ni enaka naročenem.
Go with the flow.
  • spremenil: OZZY ()

Poldi112 ::

Ne. Ta zakon pravi da če bi ti poslali plato (ki je sploh nisi nameraval kupiti) skupaj s položnico za katero hočejo da jo plačaš, bi bila plata avtomatično tvoja in položnice nisi dolžan plačati.

Tvojega primera ta člen ne pokriva. Razen če se niso zmotili in hočejo, da plačaš razliko.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

aljazh ::

Pred časom je neka dobrodelna organizacija "spamala" z ročno izdelanimi voščilnicami, zraven pa je bila tudi položnica za njihovo plačilo.

Ker prejemniki teh voščilnic niso naročili, jim jih ni bilo potrebno plačati in tudi ne vrniti. Seveda pa so mnogi nasedli in voščilnice plačali, četudi jim tega ne bi bilo treba.

Ta člen je namenjen predvsem takšnim primerom. Da bi se izognili situacijam, ko bi ti nekdo nenaročeno poslal nek izdelek in "zahteval" da ga kupiš. Če nekdo nenaročeno pošlje izdelek, gre kot pravi zakon za reklamno darilo. Ni ti ga potrebno vračati niti zanj plačati.

V tvojem primeru, ko so ti poslali boljšo plato od naročene, bi šlo za neupravičeno obogatitev po OZ.

OZZY ::

Ne sej jaz nisem nič naročal (sem dal samo primer) ampak sem bral danes malo ta zakon pa me zanima kaj dejansko s tem členom mislijo.

Hvala za pojasnila.
Go with the flow.

Tody ::

Firma novi forum je pošiljala knjige ! Brez zajebancije mam ene 5 knjig od njih doma, ki so jih poslal in rekl da če nam je knjiga všeč naj jo kupimo drugčae pa vrnemo ! Suckers ! no zadnja leta samo še fakse pošiljajo :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hervis zahteva nazaj GoPro? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11217912 (11640) joze67
»

Prejem nenaročenega blaga

Oddelek: Pomoč in nasveti
273648 (2306) MIHAc27
»

Kabelska televizija na črno

Oddelek: Zvok in slika
235150 (4320) ...:TOMI:...
»

Pravno vprašanje

Oddelek: Loža
191733 (1387) gokky
»

zamenjava robe na mimovrste

Oddelek: Loža
142194 (1576) Dumber

Več podobnih tem