» »

informacije o SpeedFanu

informacije o SpeedFanu

aleksej2 ::

Prosil bi, ce mi nekdo pove, kaksne so priporocljive temperature, ki naj bi jih pokazal SpeedFan?

Temperature v tem programu mi kazejo takole:

CPU 39 C
Local 43 C
Remote 2 55C
HD0: 45 C

Pri Remote 2 je narisan ogenj, kar verjetno ni dobro. A mi lahko nekdo se pove, za kateri del racunalnika pa so ti stirje podatki? No, CPU predvidevam, da pomeni procesor.

Hvala!

aleksej2 ::

Nobeden ne ve?:(

EvilDare ::

Pri prijatelju je bil remote grafična kartica. predlagam ti da poizkušiš tako. Potegni si atitool in zaženi test scan for artifacts. Medtem imej prižgan speedfan. Če se bo kakšna temp dosti dvignila potem je to grafična kartica. Drugo temperatura je pa lahko northbridge. Verjetno ni temperatura ohišja. Tako da mislim da imaš kar v redu temperature, tudi če so idle, so v redu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

aleksej2 ::

Sem zagnal ta test...temperatura HD0 se je povecala za 1 C, Remote 2 pa kar za 8 C, verjetno pa bi se za se vec, ampak sem prekinil. Zanima me, a je 55 C prevec za graficno ali je to normalna temperatura? Moti me ta ogencek v SpeedFanu, ker pri ostalih treh stvareh ga ni.

Sicer pa masine nisem nic navijal...se vec, sploh pokrova nimam na skatli, tako da je ventilacija se boljsa.

EvilDare ::

Če klikneš na tem prvem tabu zgoraj desno configure lahko tam nastaviš da ne bo več ogenjčka. Klikneš na Remote 2 in spodaj pod Warning nastaviš na večjo temperaturo. Zgleda da ima Speedfan po defaultu nastavljeno warning temperaturo na 50 stopinj.

aleksej2 ::

To verjamem, da lahko naredim, ampak a s temu samo sebe slepim potem, da imam vredu temperaturo graficne? Problem je, ker ne vem, koliksna je priporocljiva temperatura za mojega radeoncka 9600?

Dr Evil ::

50 stopinj ni noben problem za grafo.

aleksej2 ::

Ja men temperatura naraste se kako stopinjo vec, ce recimo vec stvari pocnem na kompjutru, tko da ne vem, kok je una kriticna meja?

GeForce_man ::

ma jaz tem programom en zaupam preveč ker sem probal z dvema programoma(speed fan,everest)in oba sta mi kazala da mam temperaturo procesorja 71*C....potem sem šel v biose pa sem imel 35-38stopinj..za grafično pa mam jaz original program od grafične in mi kaže tudi drugače od ostalih programov...
AMD Athalon64 3200+(2200mhz)socket 754.....Gigabyte GA-K8NE nf.4.....MSI GeForce 6600 GT 128 mb......Maxtor 160gb....1024RAM(2+512mb).........dvd+r LG.........

dex22 ::

Zanima me kaj pomeni ogenjček v speedfanu.Temperature so pa takele:

temp1 : 29C
temp2 : 29C
temp3 : 66C(ogenjček)
HD0 : 39C
HD1 : 39C


Torej ne vem za katero komponento je temp3 tri ki kaže da ma 66 stopinj pa zraven ogenjček narisan.A mogoče kdo izmed vas ve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dex22 ()

;-) ::

preveč ste obsedeni z temperaturami:D :D [vsi skupaj]:D

EvilDare ::

5 postov višje zraven mojega nicka zakaj je ogenjček drugače pa je verjetno grafična. Zalavfaj atitool da vidiš če se kaj drastično dvigne ta temperatura.

Spajky ::

jest se tudi strinjam z Eweer-jem; ni panike! :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728761 (6160) Vuli
»

Možno pregrevanje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101049 (816) solatko
»

Temperature

Oddelek: Pomoč in nasveti
291907 (1508) joker16_7
»

Racunalnik zamrzne pri igranju iger???

Oddelek: Pomoč in nasveti
181324 (1133) rok-tocak
»

Merjenje T grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
81209 (1067) orka

Več podobnih tem