» »

Merjenje T grafične kartice

Merjenje T grafične kartice

zee ::

Živjo! Zanime me, če obstaja kakšen program, ki ti lahko izmeri temperaturo grafične kartice (Radeon 9600 XT), če ima ta vgrajen temeperaturni senzor.

Hvala.
zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dwinxp ::

Probaj z SpeedFan ce ti bo pokazu temperaturo graficne pol ima senzor cene ganima ps. ta prog ti pokaze tudi vse ostale temperature diskov, proca....

lep pozdrav

crvek ::

Pravkar sem inštaliral ta SpeedFan. Zgleda OK, vendar imam vprašanje. Kaže mi štiri temperature, pa me zanima, kaj je kaj, piše pa:
Temp2: 44 C
Temp1:36 C
HD0: 36 C
Temp3:28 C

Ker te temperature primerjam s programom PC Allert4 predvidevam, da so prvi trije podatki o temperaturi CPU, sistema in diska. Zanima pa me podatek Temp3? Ali je to grafična (moja je Sapphire R9800 pro) ali kaj drugega? Ker se mi računalnik od vsega začetka (cca 2 meseca) po približno pol ure igranja zahtevnejših iger sam resetira, sumim, da gre za pregrevanje grafe, zato me zanima temepratura moje grafe. Sumim tudi napajalnik, samo bi po logiki stvari se resetiral že pri samem začetku igranja igre in ne čez nekaj časa.
dwinxp, ker imaš očitno izkušnje s tem programom, prosim za odgovor. Hvala.

BaRtMaN ::

AFAIK 9800Pro nima senzorja, imajo ga samo XT verzije

Hux ::

HDD je vsekakor disk.
Jaz mam Temp1: 48 procesor.
HD0: 46
HD1: 42
Temp2: 26 Ohisje.
Temp3: 21 stopinj? Sanja se mi ne kaj to meri.

Graficna ma tudi senzor samo envem ce ga ta program kaze. Moram nalozit orginalnega od graficne in primerjat.

ALIen23 ::

Obstajajo kakšne meje NORMALNEGA za vsako komponento posebej!?

BaRtMaN ::

Za diske je nekje maksimalna temperatura 50°C, vendar so tudi nižje T že ne ravno blagodejne. Nekje pod 35°C se dik prav fajn počuti.
Za CPUje in ostale čipe je pa odsvisno od do. Recimo AMDjeva Barton jedra imajo dost pri 85°C, kot piše v specifikacijah. Vendar tudi tako visoka T ni ravno blagodejna.

Hux ::

Eh daj daj daj. Pretiravat pa tudi ni treba.
IBM dela ze 3 leta na taki temperaturi poleti se hujse. AMD Duron mi je delal na stopnji smodenja soketa na maticni plosci. V biosu ko sem pogledo je kazalo 99°C In se vedno veselo dela v drugi kisti. Socket pa malo stopljen okol lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

orka ::

A ta progy delule na Hercules radeonu 9600 pro ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234126 (11341) BaRtMaN
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728760 (6159) Vuli
»

Možno pregrevanje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101048 (815) solatko
»

informacije o SpeedFanu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121492 (1124) Spajky
»

Tiho in hladno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272430 (1336) drr

Več podobnih tem