» »

Kdo si shranjuje smeti v gozd za boljše čase???

Kdo si shranjuje smeti v gozd za boljše čase???

SloMusty ::

Kdo si shranjuje smeti v gozd za boljše čase???

To vprašanje mi hodi po glavi že odkar sem naredil to slikico!!!

Privatno odlagališče...neukrepanje oblasti.....
Zanima me kaj vi menite o tem!

Še nekaj 10 let pa se bomo utopili v odpadkih....če bomo nadaljevali s tem.


lp
Freestyle wind riders!!!

Poldi112 ::

To je logična posledica tega, da ti zaračunajo da jim pripelješ smeti na odlagališče.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Dr_M ::

ce bi jest zalotil nekoga, da tkole odlaga smeti na dijve odlagalisce, bi ga nagega prvezu za eno drevo... po moznosti sredi zime.>:D
pa noge bi mu polomu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

#000000 ::

Valjda, treba dat tako kazen da te kap, in treba kontrolirat zadevo, da jih pa rujameš in kaznuješ.

BTW. kva si pa ti delu tam v temi >:D

Poldi112 ::

Kazni in grožnje tipa "noge ti polomim" so ne samo primitivne ampak tudi neefektivne. Potrebno je motivirati ljudi, da raje odpeljejo smeti na kosovni odpad ali na smetišče. To pa lahko narediš samo tako da imaš bolj pogosto kosovni odpad in da neodiraš revežev ki ti zastonj pripeljejo smeti na smetišče namesto v gozd. Mogoče mu daš kakšno stimulativno nagrado, pa bo še od kje drugje vozil smeti (recimo iz gozda).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SloMusty ::

Z beciklom sn se vračal domov, malo bla tema že, pa slučajno je bil fotkič pr roki....

Stvar sem vročil tudi mariborskemu županu, čeprav to ni njegova občina, je pa rekel, da bo posredoval kolegu v pravo občino.

lp
Freestyle wind riders!!!

Tear_DR0P ::

tak je to, ko lahko vsak ustanovi občino :) je treba met najprej dogovrjen kam se bo smeti vozl

drgač pa odlaganje v naravo je najbolj butasta reč, četudi to počneš na svoji zemlji - sej ne da smetišča niso na nekem gozdu ali močvirju nastala, sam je vseen mal drugač. poleg tega je pa reciklaža in ločevanje odpadkov, nekaj kar bo začel spadat k osnovni kulturi ljudi
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

krho ::

Hm. Tule v Kranju ni treba nič plačat. AFAIR. V tenetiše pelješ s potrjneno zadnjo plačano položnico. V Kranj-Zarica kosovni materiali pa pravtako.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

flipflop ::

Tudi v občini Žalec je zastonj odlaganje smeti za občane. Za avto je pa verjetno res treba plačat. Tisti ki pa takole odlaga na kupe je pa totalni kreten primitivni.

gzibret ::

Še huje je, ko nekdo na 2. vodovarstvenem pasu (1. pas pomeni najstrožje varovanje, 4. pa najohlapnejše) odkoplje prod, ga proda (ali karkoli pač z njim naredi), noter nasuje smeti, čez pa humus, da se nič več ne vidi.

Pa takih primerov je bilo v zadnjem času kar nekaj, tudi na Ljubljanskem polju (in sodišču :D ).
Vse je za neki dobr!

Poldi112 ::

Jaz se v Lj na Viču lepo plačal. In se neumno počutil ne samo zato ker sem moral plačati, ampak tudi ker sem moral čakati da bom lahko plačal. Nekako mi ni več da bi šel še kdaj tja - ever.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

cryptozaver ::

Ja, tegale varovanja okolja se bo treba lotevat bolj temeljito. Ni dost postavit nekaj kontejnerjev in pricakovat da bo potlej vse OK. Folk smeti ima in se jih hoce znebit. Iz tega dejstva je treba izhajat. Ce zaklenes smetnjake bos mel pa smeti za cesto. Ce bos take kaznoval jih bos mel pa v gozdu.
Drug problem je mentaliteta. Eni bojo se zmer zlivali olje iz traktorjev v potok.

Resitve ne poznam. Mogoce zamenjat generacijo in jo namesto sivanja gumbov ucit kako pomembna je pitna voda?

Matev ::

meni table "prepovedano odlaganje" delujejo kot napis "tukaj smetišče"

žalostno da ljudje na morejo smeti odložiti na kakšnem javnem in zastonj smetišču - da bom moral plačati za smeti mi na kraj misel ne pride
raje vrečko po vrečko v javne smetnjake mečem

flipflop ::

Poldi, nisem ti jaz kriv da vaša županja raje da sredstva za nakup BMW 530 x drive kot za brezplačno odlaganje smeti.|O

Dr_M ::

Kazni in grožnje tipa "noge ti polomim" so ne samo primitivne ampak tudi neefektivne

primitivni so taki kot si ti, ki bi samo gledali, kako se smeti kopicijo in nebi nicesar nardili.
verjem pa, ce bi nekomu to naredu, bi drugi hudicevo premislili ali bi tm kej odvrgl al ne.
je efektivno pa ce hoces ali ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tomay ::

Ne vem kako je po drugih občinah, ampak na Ptuju plačaš samo če pripelješ samo če pripelješ gradbene odpadke (mislim da 1500SIT m^3) in kemične (nevarne) odpadke (zdravila, čistila, barve ... mislim da 170SIT/kg) s tem da nevarne in kosovne odpadke zastonj pobirjajo 1-2krat letno. Tako, da je za to v redu poskrbljeno, veliko bolj me skrbi nedisciplina ljudi pri zbiranju ločenih odpadkov, kjer v smetnjaku za steklo najdeš vse samo stekla ne. ;( Torej potreben je premik v miselnosti, bolj kot zakoni in kazni. Podobno kot s prometno disciplino in še marsikaterim drugim problemom pri nas ...
Voodoo 4Ever

SloMusty ::

Pa tudi sem že opazil podjetje zadolženo za odvoz smeti, kako vsiplje v en kamijon smetnjak za steklo in papir naenkrat, k ostalim odpadkom zravn....

Tak da res bi se bilo potrebo zamisliti...



lp
Freestyle wind riders!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SloMusty ()

Poldi112 ::

dr_m:
1. Pes ki laja ne grize.
2. Če boš ti polomil enega, se drugi ne bodo bali ampak bodo polomili tebe.
3. Fizično nasilje je znak primitivizma. Zob za zob zgodovinsko dokazano ne deluje konstruktivno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Sycroft ::

pri nas v na viru (zraven domžal) imamo zraven odlagališče in ko smo preurejali bajto smo vse kar smo pripeljali z avtom na prikolici zastonj odlagali. placajo samo kamijoni itd. tako da naceloma ce prides 100x z prikolico in nic ne placas. :) kar se mi zdi kar v redu, saj tudi ko so sezonski odpadki (listje, trava, veje itd...) nalozis odpeljes in basta.

Nejc Pintar ::

@SyCroft: Biološki odpadki ne spadajo na odlagališče:\

Sicer mene tale divja odlagališča tudi zelo motijo. Še bolj me pa motijo zeleni!
Lahko je biti prvi, če si edini!

SloMusty ::

@Nejc Pintar
Biološki odpadki spadajo na večino smetišč, saj imajo posebne kesone za zbiranje zelenih odpadkov!
To so predvsem malo večji zbirni centri v mestih...

lp
Freestyle wind riders!!!

Highlag ::

Imam občutek, da tudi, če bi bilo odlaganje zastonj nebi bilo nič bolje.
Eni imajo tole v krvi. Žal ;(

Začne se že pri malih stvareh recimo čikih, ki ležijo povsod. In ker iz malega zraste veliko .....
Never trust a computer you can't throw out a window

Tear_DR0P ::

heh za čike večina misli da zgnijejo - sam filter je umetna masa, tko da zlo dolg gnije, papir je pa tud nekok predelan ponavadi
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

krneki0001 ::

Poznam primer, ko je bila zelo globoka jama na zemlji sorodnikov sredi gozda. Z metanjem smeti vanjo se je začelo takoj po vojni, ko so notri zmetali vse orožje, kar so ga imeli v vasi. Notri so kasneje, ljudje metali smeti in vse kar jim je prišlo pod roke. Predlani smo našli tudi okostja krav, ko smo začeli to stvar čistiti(čistilo se jo je okoli 4 mesece). Noben inšpektor ni rekel nič ob 25ih kamjonih smeti, ki so odpeljali iz te jame, vendar se je en zapičil v terensko vozilo, ki je vozilo smeti s prikolico od jame do tovornjaka in nazaj. To terensko vozilo je namreč uničevalo gozd, ker ni vozilo po gozdni poti 1km naokoli, ampak ker je ubralo pot direkt (približno 300 metrov) - še grmovje smo posekali zaradi tega. Kazen je bila vzgojna(tko je izjavil inšpektor) 60.000 sit za uničevanje narave z vožjo po njej izven gozdne poti.

Tko da to pove vse o naših vrlih inšpektorjih. Briga njih za smeti, dokler lahko piše kazni za ljudi, ki pobirajo te smeti in čistijo naravo.

Kazni nismo plačali, padla je pritožba in 2 kamiona smeti sta čakala na odgovor, če nam nebi bil všeč bi enega odpeljali inšpektorju na vrt, drugega pa pred inštitucijo, ki bi zavrnilo pritožbo. Kasneje smo dobili pa s sodišča pohvalo za dejanje, ki smo ga naredili in naša pritožba je bila utemeljena, tako da ni bilo potrebno nič plačat. Za inšpektorja bo pa naslednja jama, ki jo bomo šli čistit taprava, ker bo šlo namesto na odpad vse njemu na vrt.

Brane2 ::


Fizično nasilje je znak primitivizma. Zob za zob zgodovinsko dokazano ne deluje konstruktivno.


1. Fizično nasilje se uspešno uprablja celo v najnaprednejših družbah.

2. kar se "zob-za-zob" prijema tiče, tu ne gre za to. "Zob-za-zob" bi bilo, če bi ti enako količino svojih odpadkov nasul pred nos tipu, ki je nasul tebi svoje.

Če pa nekoga polomiš toliko, da ni več mobilen, kako naj se še prevaža okrog in trosi smeti ?

Saj ne da zagovarjam nasilje (fotoaparat + klic na policijo je IMHO optimum), le logika se mi zdi napačna.
On the journey of life, I chose the psycho path.

krneki0001 ::

Saj ne da zagovarjam nasilje (fotoaparat + klic na policijo je IMHO optimum), le logika se mi zdi napačna.


Ali si zamišljaš vprašanje, kaj ste pa vi tam počel, saj to je zasebno zemljišče?
In ti potalajo kazen zaradi tega, ker si prečkal zasebno zemljišče, smeti bodo pa še vedno tam(in vedno več jih bo).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odlaganje smeti v tuj zabojnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13223059 (1500) NEGAN DEAD
»

Kaj narediti glede skupnih kant in nepravilnega odlaganja

Oddelek: Loža
392232 (1337) HappyPills
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468691 (65931) Malajlo
»

Čistilne akcije po Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8212123 (9126) Highlag
»

SMETIŠČNA problematika na Gorenjskem

Oddelek: Problemi človeštva
392420 (2420) kopernik

Več podobnih tem