» »

Počasi crkuje ploter - rabim pomoč!!!

Počasi crkuje ploter - rabim pomoč!!!

fakinx ::

Zadeva je taka:

Imam ploter HP Designjet 100, ki se mu ob zagonu sesuje napetost na plošči (predvidevam), ker se po nekaj poskusih vendarle uspe pobrati in začne normalno delati. Poleg tega je občasno potrebno za nekaj minut odstraniti napajalni kabel in po ponovnem priklopu na juice dela čisto OK. Včasih se zgodi, da preneha s poslušnostjo, ko izpljune zadnji list in ugasne. Potem se procedura ponovi in dela spet OK.

Imel sem ga že na servisu, pa so tam sami "strokovnjaki" in lahko si mislite, kaj so mi svetovali... >:D

Torej, plošča je zunaj, na njej je cel kup elektrolitov, ki so izgleda OK, le en čuden črn element mi je sumljiv. Ima dve nogici, na njem pa napis:
18403 A125
221K FEC

Ker mi ni čisto nič jasno, kaj bi to lahko bilo (je pa izgleda neka tuljava, ki ima izmerjeno impendanco 2 Ohma) prosim, če mi lahko kdo pove, kaj bi ta element bil in kje bi ga lahko dobil. Mislim, da je lahko to vzrok mojih težav, ker mi res ne kaže ta hip izpljuniti pol miljona za nov ploter.

Lepa hvala za pomoč.
Howgh!!!

BluPhenix ::

Lahko narediš kakšno sliko?

Jaz bi še vedno sumil na elektrolite, tudi če zgledajo uredu.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

fakinx ::

Se opravičujem za zamudo - slika je objavljena na spodnjem naslovu:

klik
Howgh!!!

BluPhenix ::

Kaj tista črna zadeva ki jo omenjaš je tista med 3 elektroliti in ICjem?

S te perspektive zgleda tudi kot skurjen elektrolit. Lahko še kakšno sliko z druge perspektive :D

Sicer pa pod podatki ki si jih navedel ne najdem nič. Možno tudi da je custom tuljava, v tem primeru ti ostane odino da jo odlotaš dol, odviješ (pri tem šteješ ovoje) in naviješ novo. V kolikor je v tem problem.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Azrael ::

Element, če sem obkrožil pravega (glej sliko spodaj, klik za večjo sliko) je dušilka. Ker skrčka izgleda cela je dušilka verjetno OK.

Tako na uč so kondiji videti v redu, kakšni pa so v napajalniku ? To kar je na tej plošči, je krmilni del in logika. Napajalnik, ki omrežno napetost pretvori v tako, ki jo rabi elektronika je drugje. Vzrok takim težavam so lahko tudi hladni spoji, zato poglej še kako je zacinjeno.
Nekoč je bil Slo-tech.

fakinx ::

Hmmm...

Obkrožil si pravi element, je pa res, da je bil prvotno tudi zgoraj črn, pa sem ga malo "počohal" (firbec pač)

Problem je, ker izgleda tako, kot da ali napajalnik klecne ali pa procesor resetira plato. Tole me že res iritira...

Na napajalnike se pa ne spoznam prav nič....
Howgh!!!

Azrael ::

Bom vprašal še nekaj, je elektrika: vtičnica, morebiten razdelilec ali napajalni kabel OK ?Meni se je nekoč na podoben način "pokvaril" tiskalnik, vzrok pa je bil pokvarjen kabel za 220V, ki je prekinjal. Podoben problem se je nekaterim zagodla sama evro vtičnica na napravi, ker je zaradi večkratnega priklopa kabla počil zacinjen kontakt konektorja na tiskanino.

Svetujem ti, da pogledaš še v napajalnik tega ploterja, lahko je v njem kakšen napihnjen kondenzator ali slab spoj (hladen lot). Jasno prej obvezno izklopi tok.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

16F84 ::

Kot sem ti napisal na Mobisuxu - najprej zamenjaj VSE elektrolite na napajalniku ne glede na to, če so videti vredo. Če še vedno ne bo vredo išči napako naprej. Sledeči korak je glavni transistor na switcherju. Tudi, če je sicer ohmsko ok je možnost, da je oslabel (padlo mu je ojačanje) Imel sem že nekaj takih primerov.

fakinx ::

Po vsem povedanem izgleda, da se moram najprej resno posvetiti napajalnemu delu, šele nato pa krmilnemu. Bom dal danes ali jutri zamenjat kondije v napajalcu pa vtič na napajalcu bom dal pregledat. Kabel je v redu, ker je na servisu z drugim kablom isto delal...

Hvala za pomoč fantje. Bom poročal....
Howgh!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD TV mi crkuje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
206423 (3802) Samson
»

Opozorilo o napajanju ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
795097 (4006) Duhec
»

Cvrčanje v kišti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
504874 (4071) Pyr0Beast
»

CRT monitor trese sliko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232717 (2278) Azrael
»

Dodajanje kondenzatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
596259 (5383) OwcA

Več podobnih tem