» »

Geforce 6600 256 mb,sesuvanje grafike!?

Geforce 6600 256 mb,sesuvanje grafike!?

Racunalnik ::

Pred casom je ze bila podobna tema,zato me zanima ce je kdo ze prisel do kaksnih odgovorov.Novi stari in drugi gonilniki ne pomagajo,sam imam najnovejse nvidine.

Dr Evil ::

Si na novo inštaliral igro?Je piratska?

Racunalnik ::

Nima veze z igro,doskrat se zgodi tudi pri gledanju filmov.Enostavno se sesede pa se vedno ne vem zaradi cesa.Al pa kaksen program za obdelovanje videa vcasih tudi sprozi sesutje.

Dr Evil ::

Te pa reklamiraj.Saj v garanciji je verjetno še.

Racunalnik ::

Tukaj na forumu se nas je najdlo ene5 sigurno k majo isti problem,tako da menjava ne igra vloge,bolj tocno bom povedal ko bom zamenjal NB hladilnik ker ven dela samo se z 4000 obrati,to je 1x manj kot bi moral.Temperatura je pa okol 70 stopinj C,sej vem ja prevec.Bomo videli ko bom zamenjal,ocitno bom moral pa se na grafi menjat ker je zacel vent spuscat neke cudne zvoke,se je zgleda unicil,sam malo velik se mi zdi dat 6ksit za ventilator,sej je res zalmanov ampak vseeno,un za procesor me je pa 8ksit prsu.
Ali kdo ve ce obstaja se kasna alternativa zalmanu da je mal cenej?

dolenc ::

To je sigurno zaradi pregrevanja. Probej grafo odvit, pa dej da en ventilator vanjo piha, če bo kaj bolše. A to ti dela takoj ko prideš v igrco, al šele čez neki časa začne? Ker obstaja mejhna možnost, da se je grafa trajno poškodovala.

Maš še druge hladilnike, nekaj jih lahko najdeš TUKAJ. Lahko pa tud rablenga uzameš.

Racunalnik ::

Ce se je trajno poskodovala me pa sploh briga,bom dal pa na garncijo,kdo jim je kriv da pri zaklih zadevah kot so ventilatorji sparajo.
Kot pravim ko bom zamenjal NB hladilnik pome rezultate,potem p se za grafo.
Pojavi se pa ko zalaufam pc,tm po pol urce da se vse ponavadi segreje,vcasih sploh ne ribne grafik,res odvisno.

dolenc ::

No pol je siguren da se pregreva, ni pa defektna.

Raje kupi najprej hladilnik za grafo ;)

jest10 ::

Me nehej s takimi nasveti no. Kaj ima on kupovati nov hladilnik???

Grafična MORA!! delovati z originalnim hladilnikom. Če ne se jo zamenja za delujočo.

AndrewSmith ::

Grafična MORA!! delovati z originalnim hladilnikom. Če ne se jo zamenja za delujočo.

To je pa res.Ce se moja bivsa 6600 navita ni pregrevala se niti njegova nebi smela.
Jst bi jo nazaj nesu in novo zahteval.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Racunalnik ::

Fantje vsi imate prav,ampk mislim da ima veze NB zato pa hocem najprej NB hladilnik zamenjat da vidim ce je razlika,ali kdo ve ce to vpliva na grafiko,pomoje da ma kasne zveze.
Grafika sama posebi na drugi strani cipa ima 35 C stopinj,tako da mislim da ni v njej problem.

Racunalnik ::

Ali je kdo ze prisel do kaksnega odgovora,pri meni se vedno ni bolje.

jancko ::

graficna mora delovati nenavita z original hladilnikom...Ce pa jo navivas moras sam nabavit boljsega..

ce pa ne dela nenavita pa nesi menjat
jancko

Racunalnik ::

Sej nisem pravo temo odpru,v eni se jih vec pritozuje za identicno kartico,tko da nevrjamem da je cela serija fuc.

Boško ::

Hin je grafična.
Pomojem je ram v kurcu vsaj tak je blo pr moji ko sem še imel 6600 GT 256Mb tak da čimprej zamenjaj lepo pa bo vse ok

LP
Core2Duo E6600;Asus P5W DH DELUXE;2x 1GB 800 mhz AXE ram;
Sapphire ati HD 3870 512MB DDR4 itd.

Racunalnik ::

Sedaj je grafa nazalost ze starejsa od 1 leta,tko da to ni izvedljivo.

Danes sem kupil zalman hladilnik(rebra)za cipset na plati in se dobr greje,ce na polovici naslonis prste te po 7 sekundah zacne ze pect,upam da je to vredu,ker prej se je nekako isto z orginalnim hladilnickom in ventilatorjem.
Osebno se vedno mislim da je kriv za to cipset,probat za 100% pa tudi nemorem ker se to pojavi samo od sebe,zadnje cajte pa tudi spilov ne igram da bi to nekako ze prej videl.

Racunalnik ::

Spet se je pojavilo sesutje,PC je delal normalno in vem da tudi bi ce bi zalaufu kaksen spil,potem sem ga mogu resetirat zaradi neke registracije in ko se je sistem postavil se je sesutje pojavilo,to meni bolj deluje kot da nekaj ne nalouda ali pac karkoli podobnega da se to sesutje ali napaka pojavi na ekranu.

Kartica pa vrjetno nima 2 leti garancije?Sej mi tudi nic nebi naredili ker bi jo dali v PC pri sebi in bi 100% delala in potem bi si podajali zogico kot vedno z temi firmami.

Zgodovina sprememb…

Boško ::

Ja od nekaterih firm grafične imajo po 3 leta garancije.

Malo preveri, ker kot si lahko opazil z hlajenjem in napajanjem neboš rešil ničesar.

LP
Core2Duo E6600;Asus P5W DH DELUXE;2x 1GB 800 mhz AXE ram;
Sapphire ati HD 3870 512MB DDR4 itd.

Racunalnik ::

Sej ko bi vsaj imel kaksen 3dmark ali podobno da ko bi zalaufal da bi se pojavilo sesutje,tko se pa pojavi vedno ko se resetira ali nazaj prizge po recimo 10minutah,tko da je res zanimivo kaj bi to bilo,pa v eni temi jih je vec stokalo za isto graficno,pa smo menjal miljon driverjev,orginal,namembne karkoli.

Tudi res je pa to da ta hladilnik ima nekako isto temperaturo in nisem nic kej prevec drugega naredil,bi moral res o+hlajat ta chipset da bi lahko reku ce je to krivo za sesutje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

9800se@9800pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814207 (3129) Ice-Man
»

6600agp za 34k sit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32616637 (10089) Nande
»

Spet, Powercolor 9800SE?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704592 (3352) PCman
»

Kako odstranit...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10981 (770) K0K0
»

Kako pravilno montirati ZM-NB32J chip-set cooler na GF4 MX440 kartico

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101128 (903) iskra

Več podobnih tem