» »

Kako pravilno montirati ZM-NB32J chip-set cooler na GF4 MX440 kartico

Kako pravilno montirati ZM-NB32J chip-set cooler na GF4 MX440 kartico

iskra ::

Imam Inno GeForce4 MX440 s 64MB pomnilnika. Ničesar v sistemu nisem navil, volta
že so vse na default. Prejšnji hladilnik mi je ružil kot še nikoli in zadeva je izbila sodu dno.

Kupil sem si omenjeni hladilnik in ga montiral namesto prejšnjega. Sedaj pa me muči naslednje (ker je to pač moj prvi mod grafične kartice):
- Bo ta hladilnik pasivno dovolj ohladil kartico?
- Hladilna rebra ne pokrivajo celotnega grafičnega procesorja -- samo jedro. Zna tu priti do kakih težav?

Ohišje imam dovolj prevetreno ( klik) vendar me vseeno muči "izvedensko" mnenje ;). Po približno polurnem surfanju po internetu so rebra na otip mlačna. Sedaj bom zagnal še kako igro, potem pa se javim!

kuglvinkl ::

Na ZAlmanovi strani IIRC piše, za katere karte je potrebno imeti airflow. Sicer pa, zakaj ne loopaš 3dMarka in vidiš, če se kišta usuje?
Your focus determines your reallity

BlazP ::

Mam enako graficno kartico, pa sm tud dal gor ta hladilna rebra od Zalmana. Se prej sm zbrusu pa spoliru kontaktno povrsino na rebrih, pa vmes potem dodal Arctic Silver 3. Masina ni nic prevetrena, pa mi dela normalno ze vec kot pol leta. Ko spilam igrce se segreje, sam nikol tolk, da ne bi mogu prijet.

iskra ::

3D marka in teh zadevščin se mi ne da inštalirat na računalnik pa še v Vočji potok bi moral ponj. BlazP pa mi je dal kar dovolj dober odgovor tako da mi ne bo treba v vrtičarske vode >:D Sicer površine nisem poliral in niti brusil pa še Zalmanovo pasto sem dal vmes. Nekje imam Arctic Silver 2 ali 3 pa ne vem kje -- ko bo čas bom zamenjal. Zgolj za vsak slučaj.

Če je imel kdo kake težave s podobno izvedbo hlajenja na taki ali podobni kartici, pa naj me o tem čimprej obvesti ;)

ginekolog ::

ja imam isto kartico, pa sem nekaj časa imel na retail hladilniku izklopljen vent (zavoljo tišine). Zagrelo se je na 60c in ni bilo panike. Bil pa je prektično ničen airflow.
Divers do it deeper.

Keki ::

Ce bos nekaj časa igral kako hudo igro, bo stvar stekla(dobesedno), tako da premisli kaj delas, ker na strani piše, da moreš met na precej prevetrenem prostoru. Najbolše če si kupiš zalmanov heatpipe cooler ZM80C-HP, ki si ga lastim tudi jaz in sem zelo zadovoljen z njim.
by
http://www.alfakan.si/
http://mihajerot.si/

rfmw ::

sam imam GF4 MX440SE 250MHz @ 310 MHz in sem gor dal zalmana NB32J + 4cm vent na njem. Če ne boš navijal, je po mojih izkušnjah, zalman brez venta popolnoma dovolj. Sicer ne vem, kakšen originalen hladilnik si imel gor, ampak moj orig hladilnik skorajda ni imel stika do GPU-ja, tako da bi kartica delovala najbrž celo brez (vendar pa ima mx440se nižji clock od mx440, zato tudi manjše segrevanje)...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

iskra ::

Prejšnji hladilnik je izgledal kot razcefrano dno lonca in po možnosti sploh ni bil aluminijast ampak pločevinast;(( Original pač, najslabši možen hladilnik z uničenim ventilatorjem. Vetra mi v ohišju ne manjka ampak verjetno bom nekako namestil 4cm ventilator od Celeron 300 procesorja na 5V, ker kar prijetno piha.

iskra ::

~Keki: bi kupil pa sem bil malo na tesnem z denarjem pa še prehuda se mi zdi ta zadeva za skoraj dve leti staro grafično kartico ... Malo sem razglabljal z enim tipom, ki je nekoč delal na servisu, pa pravi, da če bi dal gor Zalmanov NB hladilnik, bi moralo biti več kot dovolj za to kartico.

Bo držalo?

Tilen ::

ni nic prehuda ta zadeva, sicer pa jo lahko potem premontiras na katero koli drugo kartico (ko pac kupis novo). Keki ma svojega MX420 na več kot 300/500 in vem da ga ne bo stran vrgel ko bo si novo grafo kupil. Tako da ... ce le lahko, si omisli to kar ti Keki priporoca, ker zadeva res seka.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

iskra ::

~Tilen: sem gledal že nekaj časa nazaj, da bi si omislil zadevo -- morda kasneje. Kolikor sem bral reviewe ta vikend, pa povsod hvalijo ta cooler na vse pretege. Bom še videl kako bo z nakupom nove grafične kartice, ker se mi za to preprosto ne splača.

Tnx4advice! 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje geforce mx 440

Oddelek: Navijanje
261558 (1325) Dragi
»

Pregrevanje ramov na graficni kartici brez navijanja

Oddelek: Navijanje
201112 (829) Puscavnik
»

Flešanje gf4 420??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
633711 (2968) Keki
»

ABIT NF7 hlajenje čipseta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
12965 (781) blazp88
»

S čim prilepit rebra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
505532 (4659) sharp

Več podobnih tem