» »

Kako odstranit...

Kako odstranit...

sonyboy ::

Zdravo!!!

Rabim pomoč... Ker bi rad iz svoje grafične iztisnil še kaj več in ker imam zelo veliko žilico za
modificiranje sm se odločil, da bom predelal par stvari na grafični. Imam pa 3 vpršanja.

1. Kako naj odstranim rebra ki so prilepljena na procesor na grafični kartici?

2. Hmmm v mislih imam en cpu hladilnik priterditi na njo sam mislim da grafična kartica nima
lukenj. Kako bi mi vi priporočali priterditi potem tak velik hladilnik?

3. Zanima me s kakšno napetostjo se napaja ventilator, ki je na hladilniku na procesorju? ko so ena rjava pa mislim da ena zelena žička?

Hvala za kakšren koli odgovor oz pomoč...

aja če ima kdo kak star hladilnik za prodat bodisi od amd-ja ali pa od celeron...

K0K0 ::

1.Rebra odstraniš tako da daš kartico v vrečko in jo daš v hladilnik za kake pol ure potem bi moralo it.
2.Nalepiš jo nazaj s termalnim lepilom (pravjo da drži)
3.Zakaj te to zanima se boš itak ventilator na molex konktor prklopu in ne na grafo.

sonyboy ::

Hmmm hvala Modri_zob. Glede tistega pa ja. Jst bi rad na molex priključil an sam vrjetno ko bom kupil hladilnik zdj ga še nimam od procesorja mislim gor dat an pa imajo ti hladilniki sj veš za na plato priključit zato da bom potem vedel kako predelat tist priključek...

K0K0 ::

Ma to sploh ni panike prerežeš kabl na ventu pa maš ponavad 3 kble: rdeč je + , črn je - ,rumen pa je za štetje obratov (ne nucaš) tko da ga ne priklapljaj ker ga itak nimaš kam pol maš pa na molexu 4 kable črna dva sta 7v ter 12v minus, rumen je 12v+ rdeč 7v+ tko da če hočeš da se vent. vrti hitrej daš na rumenga in obratno.

sonyboy ::

Hmm Modri_zob a misliš da bi tisto termalno lepilo držalo gor vulcana 2+?

Hmmm našel pa sm samo tole lepilo na cool-pc mi priporočaš katerega drugega? tule


Ej hvala ti....

K0K0 ::

Jest mislim da bi mogl držat nism pa 100% ker tega še nism sprobal.Mal po forumu pobrskaj je že blo govora o tem. Ponavad folk mal požaga rebra (skrajša) tko da ti zadeva ne pokrije glih vseh pci priključkov pa še lažji je potem. Lohka pa tud na cool-pc pokličeš oz jim pošlješ mail pa vprašaš sej ne grizejo:D

DimmniBurek ::

rumen je 12V, rdeč je 5V, črna pa sta 0V! Kupi v mlacomu za 1k, Zalman NBJ47 za NB hladilnik, in dobiš tisto lepilo zraven-dvokomponentno!
There Is No Stronger Drug Than Reality

K0K0 ::

Da nam nove teme odpiru. Na mojo asus ti 4200 bi si rt namontirov cpu hladilnik kar ni problem problem je da so pri originalnem hladilniku hlajeni tudi rami zdej pa ne vem če bo uredu če jest to kar stran vzamem.

slikca moje grafe

cbelica ::

DimmniBurek, sm kupu tega Zalmana pri mlacom-u, pa lepila ni zraven blo...:\

Boki_ ::

@Modri_Zob Izreži tam ven cooler na grafi, do koder sega CPU cooler in daj na rame tista rebra, ki so bla že sedaj gor.
I'm back

K0K0 ::

To sem tud že razmišlu sam pol pa ne bom mogu več garancije uveljavlat.Pa da me nav kdo narobe razumu.
Kaj če bi ta ventilator ki je zdej gor odklopu in dal zraven 80mm ventilator na 5v tko da bi mal pihljal na rebra. A bi to šlo? kartica je nenavita


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

utišanje in orodja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
564429 (3204) nuclear
»

Vodno hlejenje by GUFY (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11910209 (6078) gamer
»

kva bi kupu za 50k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503990 (2988) Dragi
»

Začetki modifikacije... (slike)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
392029 (1259) Eddy
»

kako hladiti R9700

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231310 (1095) MrX

Več podobnih tem