» »

Zvočna kartica :optimum cena - kvaliteta

Zvočna kartica :optimum cena - kvaliteta

clemense ::

Zdravo!
Fantje, mene pa zanima, če se tu kdo ukvarja z muziko ( produciranje, mixanje ipd. )in katero zvočno uporablja, na pc-ju seveda. Kakšnega dobrega nasveta glede nakupa se seveda ne bi branil. Cena: tam nekje do 60 k. Btw, katere zvočnike priporočate zraven?
Aja, pc amd athlon 64 3400+, 1024 ram, creative live 16bit.
  • polepsal: boštjan ()

Fatboyslim ::

Če že kupuješ studijsko zvočno si moraš kupiti še kvalitetne monitorje, saj eno brez drugega ne gre ;)

Povej še točno za kaj boš z njo produciral in kaj vse boš na njo priklopil ;)

clemense ::

clemense ::

V bistvu delam s samply, loopi itd, rad bi pa vključil še kakšne VST instrumente , MIDI vhode npr. sintič, kitara ipd....vse v smislu elektronske glasbe.

Fatboyslim ::

Mislil sem, kakšno glasbo misliš z njo producirati (verjeno elektronsko;) )

Ker če ne misliš nanjo priklapljati mikrofone, inštrumente ali kup kontrolerjev lahko karto zelo preplačaš;)

Po moje so trenutno najbolj ugodni glede cena/performance v srednjem rangu m-audio proizvodi. Drugače sem pa sam kratek čas imel e-mu 0404, ki tudi ni slaba karta, glede na to da sem dal zanjo 25k

Edit: torej, jaz bi so na tvojem mestu ogledal m-audio firewirw audiophile ali kaj podobnega

Drugače pa sam šparam za Focusrite saffire ali Motu Ultralite :D

Zgodovina sprememb…

clemense ::

Ej, THX za replay, bom pogledal, BTW napiš mi kaj več o monitorjih, masteringu itd., zelo kompleksna in zahtevna zadeva tale mastering?! Verjetno veliko veš o teh stvareh ..jaz sem bolj ali manj začetnik!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clemense ()

Fatboyslim ::

Jah no, če želiš dobro slišati kaj si naredil potrebuješ seveda tudi kvalitetne monitorje. Glede na to da si še začetnik ti priporočam ne preveč drago kartico (max 40k) in malo boljše aktivne zvočnike (najbolje 2.1). Zvočne si poglej v audiopro, kjer tudi znajo dobro svetovati.

Seveda dobri monitorji najbolj pridejo do izraza pri masteringu - zaključnem postopku izdelave komada; kjer skušaš izdelati čim boljši zvok. V bistvu sploh ni tako komplicirano; sam že med izdelavo pazim, da se komad lepo sliši (uporabljam veliko efektov), ter potem na koncu le uporabim kakšne presete z programom T-racks (z njim delam mastering)

clemense ::

Sej se ti ja lahk še zmeša od vse te ponudbe!!8-O
Kakšno opremo ( software, hardware )pa ti uporabljaš oz. kaj bi mi svetoval za začetek v denarnem okviru cca.200 k?

Fatboyslim ::

Bolj resno sem uporabljal vse verzije Reason-a, malo sem se igral tudi z Cubase-om in Nuedo-m; sedaj (zadnje pol leta recimo) pa uporabljam le Ableton live 5 :)
Jaz ti za začetek priporočam Reason, kjer se dobro naučiš kako nstane zvok in postavitev različnih naprav; ko pa enkrat dojameš osnove pa mislim da bi bilo pametno prešaltati na kakšen drug program ki ti dovoli več kot reason.

Glede zvočne pa ti povem da ne kupuj Audigiyev (imel Audigy 4 pro - sranje), pred kratkim sem imel pa EMU 0404, ki je res super zvočna, poleg pa dobiš še ogromno pluginov in programčkov :) - Sedaj bom kupil zunanjo zvočno

Glede softwarea mi po pošlji ZS, pa ti povem kje ga dobiti >:D

AndrewSmith ::

Za cca. 100k sit dobis M-box.
Dobis tako hardware kot software prilozen.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

clemense ::

kaj pa mislita o digitalnih recorderjih - mini studio(vse v enem)?
Sicer so osnovni modeli cca 300k....:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clemense ()

Fatboyslim ::

Ma pro tools so prezahteven program, še posebej za začetnika - saj imaš kmalu odprtih ogromno okenc in težko delaš z manjšimi ali z samo enim ekranom. Po moje je trenutno najboljša naložba m-audio, kjer dobiš zraven Live; v primeru nadgradnje pa si lahko naložiš tudi pro toolse ki po novem delujejo tudi z m-audio zvočnimi :)

Za ostali denar si kupi dobre zvočnike in kakšen midi keyboard/kontroler

Fatboyslim ::

kaj pa mislita o digitalnih recorderjih - mini studio(vse v enem)?


Mah po moje je to že zastarelo; itak se sedaj vse dela na compih

clemense ::

Sem že uprabljal reason 1.0 - 3.0, cakewalk sonar 4, sony sound forge, acid express, fruity 5, pa vama povem, da se mi je še najboljš zdel Magix 2005!
Pro tools bom pa probal!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clemense ()

AndrewSmith ::

Za to so pa tutoriali,forumi,vodici ipd.
Ko zadevo spoznas je pa zakon,saj ti omogoca
ze profi produkcijo za dokaj soliden denar.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Fatboyslim ::

Pro tools bom pa probal!


Težko, ker protools je le dodatek k digidesignovim karticam in ga je skoraj nemogoče pognati na kateremkoli drugem hardwearu - no sedaj se da pro tools pognati tudi na m-audio karah

Edit: Priporočam Ableton Live, ki nudi povsem drug pristop k produkciji. Oglej si filmčke TUKAJ

Sam bom pa do poletja verjetno prešaltal na Appla in Logic pro :)

Zgodovina sprememb…

clemense ::

No itak je odvisno kakšno zvrst glasbe ti ustreza, men osebno bolj house, acid jazz, ambient pa tud trance kakršnega je nekoč rolal dj Alen( Ambient- Celje: zgodovina).
Skratka, js bi rad to kar sem naredil spravil iz compa na cd v cd kvaliteti + vedno bolj mi manjkajo soundi, linije, sampli, loopi itd. v lastni izvedbi.
Vse to pa je treba fajn zmešat, zato sem načel to temo!

Fatboyslim ::

Yup, js vse soudnde (ok 90%) sam generiram z VST generatorji. Drugače pa z vsako malo boljšo zvočno dosežeš CD kvaliteto.

Poslušaj kaj se da doseči z reasnom, abletonom ipd. LJINK

clemense ::

Ja, ja to je pa že profesionalno pa tud čisto avtorska zadeva, čeprav se sampli ne čujejo najboljše, verjetno zaradi streaminga itd. Tale ableton mi je vedno bolj všeč!! Sem ga že dl!:))

clemense ::

Prihajam do zaključka, da si bom nabavo eno karto ala M-audio, monitorje KRK ( dokaj ugodno?), mixer Numark dxm06...sem kaj pozabil?
Aja, kje pa kaj sample, wave ipd. dobivate...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clemense ()

Fatboyslim ::

Mixerja ne potrebuješ, še posebej Numarka ne.Če že moraš kaj v roke prijet, si rajši oglej MIDI controllerje;)
Glede monitorjev: KRK so ql, drugače ti bodo pa znali v torgovini svetovati; še prej si pa oglej še kakšne forume
Za sample si oglej zasebno sporočilo ki sem ti ga poslal, loopi na strani se pa slabo slišijo zaradi nizkega biratea (kbps)

clemense ::

Sem si mislil. Ej thx za link, sem že vpisan( ravnokar)! BTW, torrenti se mi zdijo najboljša opcija za dl, mar ne!?
Numark- ne? Še ne rabim al ni o.k. oprema?

Fatboyslim ::

Oboje; tisto je DJ mešalna, pa še to ima samo 2 kanala pa nikakvo firmo in sound

Ko boš (če boš) kdaj kupoval mešalno za mixat (DJat) z njo si oglej firmo allen & heath še posebej yone modele

clemense ::

kolk kanalno pa bi rabo 2, 4 ali več? Za dj mešanje je dost 2-4 a ne!?

Fatboyslim ::

Dobro je imeti 4 kanale, dovolj je pa tudi 2; še bolj pomembno pa je kakšen zvok daje mešalna - ampak kot rečeno jo pri produkciji ne potrebuješ.

Drugače sem pa zgoraj zatipkal, XONE je ne yone :8)

clemense ::

ja, sem si mislil..torej, dejva naredit nek zaključek: za začetek si naj kupim monitorje KRK ali bojlše ter zvočno neki v smislu M-audio, pa kakšne MIDI kontrolerje( opcija )? Vse kaže, da bom za software izbral Ableton.
Aja, poglej ZS!8-O

clemense ::

evo nasveta iz audio pro:
Za monitorje bi ti priporočal ALESIS M1 ( dva aktivna zvočnika, se pravi z ojačevalcem...70.000 Sit ), od zvočne kartice M-AUDIO AUDIOPHILE 24/96..30.300 SIT.:D

lp

AndrewSmith ::

Tu mas M-Audio za 24k sit;)--- klik
Monitorje majo pa malo drazje:\
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Fatboyslim ::

QL:) ; mogoče se splača ogledati zunanje zvočne, če kje predvajaš glasbo z laptopa :D

clemense ::

ja, v bistvu kaj je bolše zunanja ali stand. zvočna? Se kaj pozna pri kvaliteti zvoka, vzorčenja itd...?
mimgrede: Hvala za link Andrew Smith!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clemense ()

Fatboyslim ::

Ja zunanja je fajn ker jo priklpiš na USB in je moblina. Drugače pa ni nikakršnih izgub, jaz jo imam celo rajši zunaj, saj je pri notranjih včasih možno zaznati kakšne sistemske zvoke (vrtenje diska, procesor...) ;((

clemense ::

Ja, na MIDI controlerje smo pozabli...:\ kakšna priporočila? Karta, monitorji odločitev padla - izvedba 15.( colnga)! :D

Fatboyslim ::

Kupi takšnega kot bo TEBI najbolj pasal, drugače so pa kontrolerji bolj primerni za miksanje.

Pri produkciji ti bo bolj prav prišel MIDI keyboard, če boš slučajno želel kaj posneti v real-time

clemense ::

Itak veš, da te bom vprašal : Kakšen keyboard? Kar sem preletel je še kr drago...poceni - kvalitetna varianta mogoče?

Fatboyslim ::

Js ga tolk redko uporabljam, da imam kar tipke na tipkovnici assignane :8)

Ti povem ko pridem domov (sem na faxu ;) )

Fatboyslim ::

Aja, povej kolk denarja misliš žrtvovat za to stvarco?

Drugače so pa ql firme Novation (zakon) Edirol, M-audio

clemense ::

Uf, bolj ko gledam manj vem! V bistvu proračun je tam nekje do MAX!!!.300K, zajema pa : zvočno, monitorje, mixer ali MIDI cont., ter sedaj seveda vse bolj potrebni keyb.
Zvočna + monitorji bobo cenejši, kot sem predvideval cca. 100K. Poleg vsega sem se še ogrel za monitor Samsung970p cca 94K, kar pa ni nujen nakup. Tako, da ostane nekaj še za keyb. ter cont.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clemense ()

clemense ::

Pa še neki low price HiFi kombinacijo sem opazil : Fidelity zvočniki +Onkyo ali Yamaha, mogoče Marantz vse skupaj bi se dalo dobiti za cca 120k!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clemense ()

mte ::

Zadnje čase sem gledal za kakšno zunanjo kartico, pa vidim da dosti ljudi priporoča Presonus Firebox v tem cenovnem razredu (nekaj čez 300eur). A je mogoče kdo to že sprobal pa ima voljo pokomentirat?
lp

zos ::

Sam nimam izkusenj s to zadevo, mi je pa kolega, ki se profesionalno ukvarja z glasbo nekoc priporocal sorodno izvedenko Firepod. Sicer pa, ce me spomin ne vara, Presonus kar slovi po svojih predojacevalcih in tudi sama znamka je, po moji oceni, dokaj cenjena.

mte ::

zos hvala. Ja kolikor sem tako na hitro pogledal sta firebox in firepod v bistvu ista z razliko tistih nekaj več kanalov ki jih jaz ne rabim. Plus to, da se lahko firebox napaja direkt preko firewire, firepod pa ne. Vidim tudi da imajo pri presonusu do konca maja akcijo pa dobiš zraven zastonj še ene 5 drugače plačljivih (baje skupaj 200$) pluginov. Izgleda da se bo treba hitro odločit :)
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iščem program za izdelovanje glasbe

Oddelek: Programska oprema
215814 (3700) Wolfox
»

Kopica zanimivih težav na "Audio Production" prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
151880 (1565) zcetrt
»

Pc za demo posnetke..cubase

Oddelek: Kaj kupiti
342763 (2389) Axis69
»

"Studijska" zvočna kartica

Oddelek: Zvok in slika
494071 (3075) igor0203
»

Pro zvočna kartica

Oddelek: Zvok in slika
242843 (2400) codegen

Več podobnih tem