» »

Napoved za odmero dohodnine - olajšave

Napoved za odmero dohodnine - olajšave

MaCoFaCo ::

Zanima me naslednje:

3 - Olajšave za različne namene
   A
      8. Plačila za priklop na internet in nakup ustrezne terminalne opreme

Mesečna položnica za SiOL recimo. Paše v to kategorijo? Ali je tu dejansko mišljena tista enkratna priključnina?

Pa še eno vprašanje. Članarina za fitnes. To se da kje vpisati v olajšavo? :D
  • spremenilo: MaCoFaCo ()

laguna ::

SAMO ENKRATNI PRIKLOP, TOREJ ČE SI IMEL SREČO 1 SIT.


Glede članarine za fitnes je spet odgovor ne, saj se lahko vpisujejo le članarine, ki so striktno navedene v zakonu ....!!!!
LP
lagunaaaa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: laguna ()

Vice ::

V olajšavah ni nikjer napisano da gre izrecno za ENKRATNI preklop. To pomeni, če nisi redno plačeval položnic so te izklopili in ti po novi Siol politiki zaračunali zaradi "odklopa" ponoven priklop na net, kar je zneslo okoli 1000 sit. :) Kako si plačeval in če nisi redno si lahko te priklope šteješ v olajšavo to pa je tudi vse.

MaCoFaCo ::

Aj aj aj :D Imate mogoče kakšne druge davčne nasvete? Kaj se splača kupit? Obveznice?

iggy1517 ::

In to bo: BALET?! Pička jim čorava. Kdo pa hodi na balet? Edina reč, ki je manj interesantna od tega je tečaj odstranjevanja turov z lopato in umetnostno drsanje po žiletki. ;((

LP

rebro ::

Pozdravljeni!

Zanima me, če dobivam družinske pokojnine okoli 26k sit na mesec, ali me moj oče lahko uveljavlja kot vzdrževanega člana??

Hvala, LP ... Bert

Scarface ::

Js mam tud eno vprasanje glede oddaje dohodnine.....mal pozn ampak useen... zanima me, ce bi mogu vpisat tudi prodane delnice...

Lp
D
Been there, done that....

PaJo ::

rebro: po novem tolmacenju zakona te lahko

Scarface: si moral dobit kaksen izpisek za to, ce si prodal delnice pridobljene z certifikati pol zagotovo ne
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

gerrno ::

Za delnice je tako, da če si jih mel več kot 3 leta mislm, da ti ni treba oddat v dohodnino, ker se je za delnice (prodane) moral oddat do konca februarja. Aja za pokojnino te pa iz preverjenih virov in po spremembi zakona oče lahko upošteva. Mal ksn odgovor ampak vseen.

RobertoSlo ::

Zanima me naslednje:

3 - Olajšave za različne namene
A
8. Plačila za priklop na internet in nakup ustrezne terminalne opreme

Mesečna položnica za SiOL recimo. Paše v to kategorijo? Ali je tu dejansko mišljena tista enkratna priključnina?


Hehe, dejansko se vsak mesec priklapljaš na internet, če ne plačaš te izklopjo :) - Torej to je v nekem pomenu priključnina.
Mislm, da ni zadost dobr opredeljeno kaj se šteje v to.

rfmw ::

Mene pa zanima, kje piše, kakšne/katere ortodontske storitve (zdravstvene storitve) spadajo med olajšave?
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

largie ::

napisano je seveda tako dvoumno da vsak takoj pomisli da v to spada mesečna naročnina. vprašajmo Vido :D
Vaš vnos: ali je mesecna narocnina na internet posebna davcna olajsava?
Naročnina za ADSL ni olajšava.

(ot, ni mi jasno zakaj mi šumnike spreminja, jaz sem jih napisal :\)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika na podjetje

Oddelek: Pomoč in nasveti
338254 (817) anketar
»

CSD in njegov najnovejši neoliberalistični prispevek družbi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8720990 (18997) Invictus
»

Kaj dati za olajšavo dohodnine?

Oddelek: Loža
5965 (787) kiFni
»

Letosnja dohodnina - izplonili? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11011156 (8327) kekz
»

Kretenizmi pri oddaji dohodnine.

Oddelek: Problemi človeštva
121976 (1616) krho

Več podobnih tem