» »

C# GUI literatura za začetnika (imam osnove v C++)

C# GUI literatura za začetnika (imam osnove v C++)

Fresh-Grass ::

Pred nekaj časa sem se začel učiti C++, napisal sem nekaj preprostih "konzolskih" programov za obdelavo geografskih podatkov (do zdaj so to delali ročno - 601x451 številk na območje).
Dobil sem občutek, da se v Sloveniji večinoma programira v C# (se ne bi čudil, če se motim), zato bi raje nadaljeval v C#. Iščem literaturo, ki bi me naučila razvijanja GUI aplikacij, hkrati pa mi razložila kako se stvarem streže v C#.

Dobro se zavedam, da je za poklicnega programerja znanje večih jezikov nekaj samoumevnega, vendar sem še na gimnaziji in bi se zato zaenkrat rad dobro naučil jezika, ki je najpogosteje uporabljen (za večjo kilometrino).

popster ::

Najberž bo najboljše če probaš kaj sam sprogramirat, tak mas na netu nešteto tutorialov.

Fresh-Grass ::

Saj vem, saj vem. Sem že malo poskušal, ampak se vseeno veliko lažje učim iz knjige. Za C++ sem se najprej učil iz "C++ Beginner's Guide" (Herbert Schildt, na MSDN), nato pa šel skozi naloge iz učbenika za C++ za FERI (Vilijem Žumer, Janez Brest) - 1. del.
Če pozna kdo kaj podobnega (v ang ali slo) za C#, bi bil zelo hvaležen za informacijo.

Še par vprašanj:
1) Se po podjetjih uporabljajo IDE-ji ali se uporabljajo samo compilerji? Sklepam, da je pri IDE-jih malo problem glede stroškov zaradi licenc.
2) Kako pogosto se uporablja MS Visual Studio?
3) Se razvijajo windows aplikacije ("okna") iz nule ali se uporabi IDE, ki napiše osnovo za okno sam?

Zanima me kako je glede tega tako v Sloveniji kot tudi drugod.

Pegaz ::

Jaz ti priporočam, da ne gledaš, kaj se kje uporablja, ampak se začneš učit programirat. Kaj v neki XY firmi uporabljajo bo pomembno šele, ko boš v tej firmi. Vzemi eno knjigo, ki se ti zdi dokaj kvalitetna in začni.

Najprej se temelje postavi, šele potem greš naprej.

extr3m3 ::

Trenutno gledam ponudbo knjig na amazon-u, vendar me zanima kaj priporočate/predlagate za programiranje v C#.

Torej... osnove menim da imam, ker sem 2 leti v šoli 'programiral', vem pa da zdaleč od vsega nismo predelali tudi vseh osnov. No, ker so počitnice, in ker bi svoj prosti čas kar se da čim bolje izkoristil bi rad izpopolnil svoje znanje.

Kar se tiče gradiva mi je načeloma vseeno ali je v SLO ali v ANG jeziku.

Hvala!
o_O

Ericssony ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C in C++ začetnik

Oddelek: Programiranje
172725 (1391) japol
»

C# VS. C++ (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
548928 (7640) noraguta
»

programski jezik

Oddelek: Programiranje
303481 (2852) noraguta
»

C++ vs. C (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
766620 (5611) rokpok

Več podobnih tem