» »

internetni brskalnik

internetni brskalnik

jack88 ::

A mi lahko prosim kdo svetuje keri internetni brskalnik je najbolši?? (mozilla, opera, IE??????????):\

iskra ::

Hočeš subjektivna ali objektivna mnenja? Si pregledal forum in splet za že objavljenimi članki na to temo?

In spremeni ime teme po hitrem postopku.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

iskra ::

Now we're talking :)

Jaz osebno priporočam Opero. Pred tem sem uporabljal še Firefox, pa nisem bil preveč navdušen, ker je delal rahlo počasi in imel par hroščev kar se odpiranja v novih zavihkih tiče.

Torej: glas za Opero!
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

bluefish ::

glas za Firefox, zaradi preprostosti, prilagodljivosti in kupa dodatkov in skinov.

TeraSonic++ ::

Jaz tut dam glas FF ker je res super prilagodljiv,varen, nadgradiš ga s tisti kar pač rabiš. Drugače pa Opera je tut fajn, mal je hitrejša, ma lep dizajn čeprou se za FF dobi lepše (Npr. Black Japan) in ma že na začetku kr dost šare. Jz imam oba, čeprav večinoma uporabljam FF.
Se pravi, če maš rajši in prilagodljivost potem FF drugače Opero.

Firefox najvarnejši
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

kriko1 ::

Opera, varna (hitro letijo popravki za luknje), hitra, izjemno prilagodljiva.

http://nontroppo.org/wiki/Opera

MihaFirst ::

Nočem se ponavljat: Opera
www.gamma.si

krikoman ::

Kot večina ..Opera!

HairyFotr ::

Opera

sherman ::

Khm, Opera definitivno.>:D

UBR ::

glas za Firefox, zaradi preprostosti, prilagodljivosti in kupa dodatkov in skinov.


+ to da mi odpira strani hitreje kot v Operi. Edino glede rama postane pozresn ce ga mas paljenga eno uro npr.
77/82

hopnop ::

M.B. ::

definitivno Firefox, odpira se hitreje kot Opera, pa strani tudi odpira hitreje ko Opera, pa še dodatke lahko namestiš.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

neres ::

In zakaj naj bi bila Opera boljša od Firefoxa?

kriko1 ::

neres: Oglej si sam:
www.opera.com

Pusti tiste ff vs opera teme, izdelek razišči sam in si ustvari svoje mnenje.

neres ::

Kako naredim, da bom lahko z srednjim gumbom odpiral bookmarke na 'personal baru' v Operi?

kriko1 ::

Pesonal bar-u (misliš tisto vrstico ki je po defaultu tam zgoraj?)? Ravnokar sem poskusu in odpira s srednjim.

Imam pa linux, mogoče je tu razlika. Probaj Tools->Preferences->Shortcuts ->Middle click options. Ne vem, ker mi že dela.

neres ::

kriko1: zamešal sem 'Personal bar' in 'Page bar'. V Personal baru dela, v Page baru pa ne.

Ravno tako ne dela v Bookmarksih (pri Firefoxu ja). In ne moreš povleči neke strani (v mapo) v Bookmarkse, kot pri Firefoxu.


Obstaja pa workaround za odpiranje bookmarkov v novem tabu z levim klikom: Preferences > Advanced > Browsing > disable, "Reuse existing page"



Sicer pa se mi zdi da na trenutke Opera dela resnično bolj hitro, pri odpiranju novih tabov npr.

Je pa Firefox malenkost uporabniku prijaznejši, enostavnejši z nastavitvami.

In pri Operi je po defeaultu Ctrl+Alt+V namenjen nekemu verify page al neki, torej @ ne dela s tisto kombinacijo in je treba spremenit shortcut.

Kaj več bom napisal ko bom uporabljal Opero več časa.

neres ::

No, o hitrosti nisem 100% prepričan. Če so razlike so zelo majhne.

Ampak Opera ima nekaj imenitnih stvari: ena stvar8-) . In druga je da z desnim gumbom hitro prevedeš besedo, pogledaš v enciklopedijo, odpreš tekst-link, ...
In vse to brez potrebe po iskanju razširitev. S tem da Opera zasede manj prostora kot FF.

Sicer še vedno tesen izid (oboje ima prednosti in slabosti) ampak trenutno je Opera rahlo v prednosti po mojem mnenju.:)


p.s. tip za novince: namesto srednjega gumba v Bookmarkih se lahko uporabi Shift+Lklik (v Operi, v FF pa ni potrebe po tem)

MihaFirst ::

Neres: za @ ne rabiš Ctrl+Alt+V ampak je dovolj AltGr+V oziroma desni Alt+V:D
www.gamma.si

Microsoft ::

Kaj pa na IE 7.0 Beta 2 ste pa cisto pozabli? :8)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

MihaFirst ::

Povej mi Microsoft... Kolk pa ta firma povprečno trojancev da v svoje progije? >:D Vsekakor bistveno več kot Opera (za katero ne vem, če jih sploh ma). Najboljše programe mata Adobe pa Macromedia. Microshit je priljubljen pa sam zarad tega, ker njihove programčke šteka vsak kmet (oprostite izrazu). Torej, IE res ni zelo priporočljiv... :D
www.gamma.si

neres ::

edward: Hvala za @ !!!:D

Ziga Dolhar ::

edward, in kater Adobe/Macromedia program je nadomestek ali konkurenca kateremukoli spletnemu brskalniku?
https://dolhar.si/

zee ::

@Microsoft: IE 7.0 Beta ... tu je govora o polnih verzija tako Opere kot FF
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MihaFirst ::

Ziga Dolhar: Prav imaš... govoril sem bolj nasplošno o microshitovih programih... Opera
www.gamma.si

Greg91 ::

Za moje pojme je Opera najboljši brskalnik

kriko1 ::

kriko1: zamešal sem 'Personal bar' in 'Page bar'. V Personal baru dela, v Page baru pa ne.
Kaj pa je page bar?

In ne moreš povleči neke strani (v mapo) v Bookmarkse, kot pri Firefoxu.
Primi stran za ikonco v adress baru in jo povleci kamor hočeš. Linke iz strani pa vlečeš tako, da klikneš in potegneš miško najprej gor ali dol, nato pa kamor hočeš (drugače razume kot označevanje teksta).

neres ::

kriko1: Page bar je tam kjer je napisan naslov strani, trenutno: internetni brskalnik. Levo od tega napisa lahko imaš priljubljene strani, podobno kot v Page baru.

Tisto da ne moreš potegnit strani sem mislil na to, da ne moreš povleči v Bookmarks, ki je na vrhu: Desno od View, levo od Tools. (edit: to se da pri FF).
Lahko pa potegneš v Bookmarkse, ki jih odpreš na levi, v tistem panelu. To sem kasneje ugotovil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

neres ::

Se še enkrat popravljam: tisto, kjer se lahko ima strani je Address bar.


Pa še ena stran, ki lepo pokaže Mouse Gestures. Res fajn zadeva.

MihaFirst ::

Ja, Page bar je tista vrstica, ko so zavihki vseh strani, ki jih imaš odprte - da jih lahko poljubno prikazuješ. :D
www.gamma.si

Kajzar ::

Firefox je hitrejši od Opere, ima pa Opera veliko več fancy nastavitev; možno je premikati tabe med seboj, autoreload je tudi zakon ipd. Pri Operi me najbolj moti shranjevalnik datotek, ki dostikrat ne nadaljuje delno shranjenih datotek, zato raje uporabljam Getright.

Uporabljajte Opera ali FF ali pa oba, samo dokler ne uporabljate Internet explorerja; browser brez tabov, to je postala že kamena doba. Dokler Explorer ne bo imel tabov, ga niti po pomoti ne odprem več.
Smrt monopolistom, svoboda napredku.

M.B. ::

firefox 1.5 tudi omogoča premikanje tabov. Meni se zdi, da je Opera hitrejša, ampak samo na WIndowsih. Ker na Gentoo se mi Firefox občutno prej zažene in nalaga strani kot Opera. Se pa čisto strinjam s Kajzarjem dokler ne uporabljate IEja je vse boljše tudi lynx.:D
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšla Opera 10.50 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
21138309 (31899) urban99
»

Izšla je Opera 9.5 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
21023251 (12143) Gandalfar
»

Opera 9 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23621430 (13178) R33D3M33R
»

Opera 9 Preview 1

Oddelek: Novice / Brskalniki
404641 (3320) MrStein
»

Opera po novem brez oglasov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
768344 (6195) kriko1

Več podobnih tem