» »

Zbrisal Inbox v M Thunderbirdu 1.0.2 Kako "odbrisat"???

Zbrisal Inbox v M Thunderbirdu 1.0.2 Kako "odbrisat"???

ZLOky ::

Naredil sem namreč sledeče (po pomoti sesveda): pritisnil sem 'Shift' + 'Delete' in pred delete še po pomoti 'End'. Tako nisem zbrisal samo pošte na kateri sem bil trenutno ampak vso v Inboxu (in to direkt, je ni v trashu). Za prekinitev več ni bilo možnosti, sem lahko samo debelo gledal 8-O . Je kakšna možnost, da se povrne pošta? (Namreč velikost inbox je ostala enaka, okoli 500MB). Pliz help!?!?!?!?!

poweroff ::

Hum, predvsem se ne dotikaj tega diska. Se pravi NE PIŠI nič na ta disk. Če je to C:, ne prižigaj tega računalnika, ker se na disk pišejo temp datoteke.

Potem si naredi image kopijo diska. Uporabi kakšen Norton Ghost ali live CD Linux, orodje "dd" (disk dump).


Ko si boš naredil backup diska (sliko!), se pa lahko igraš in skušaš zadevo nekako obnoviti. V skrajnem primeru lahko skušaš kakšnega uproabnika Linuxa prepričati da ti image diska preišče s kakšnim forenzičnim orodjem, recimo photorec ali autopsy.

V Windowsih lahko skušaš uporabiti GetDataBack software.
sudo poweroff

poweroff ::

Mogoče bi se dalo kaj importat tudi s Thunderbirdom...? Ampak v vsakem primeru najprej image diska naredi.
sudo poweroff

ZLOky ::

Ne verjamem, da bo to pomagalo, ker je filet še vedno na disku in je iste velikosti kot pred brisanjem. Po moje ima več pomena tista datoteka "inbox.msf" v kateri po moje pišejo podrobnosti o inboxu. Vem da če zdaj naredim compact folder, bo filet "inbox." zasedel okoli nič MB. Trenutno je še vedno 500MB. Mene bolj zanima to, ker je še vedno 500MB, se pravi bi morala biti pošta kao še vedno v tem filetu, kako to spravit, da bo pošta spet nazaj.

ZLOky ::

Pa še to. Tud če v TotalCommanderju pogledam z F3 tole datoteko 500MB veliko, je še vsa pošta kao not, pišejo prejemniki, naslovniki, bla, bla.... Tako, da pošta je še tu. Samo prepričat bi bilo potrebno TBird, da jo sprejme!

SavoS ::

Probaj računalnik nazaj potegnit na včerajšnji datum, se pravi, da ga na staviš na datum, kjer je obnovitvena točka najbližja 24.1 .... seveda če imaš WIN XP.
Pod pripomočki, nato sistemska orodja, obnovitev sistema...
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

kixs ::

Hehehe... kaj vse ne preberes (LOL) : "obnovitev sistema" :\

Recitev je pa taksna:

Vse kar imas v tem fajlu je se vedno noter, dokler ne bos naredil kompakta. Mozilla samo doda atribut zbrisano. Odpri ta fajl v nekem editorju iz zamenjaj vse:

X-Mozilla-Status: 0009

v

X-Mozilla-Status: 0001

Pomemben je atribut 0009 spremenit v 0001. Ampak, ko bos dal "Search & Replace", daj kar celotno vrstico, da ne bo menjal vseh "0009".

PS:
Seveda naredi pred posegom BACKUP (skopiraj datoteko v drug direktorij in zapri Mozillo)!

----dodano----

Sem se malo pogooglu in nasel dodatne statuse:

Prikazano:..................Skrito:
X-Mozilla-Status: 0001 -> X-Mozilla-Status: 0009
X-Mozilla-Status: 0011 -> X-Mozilla-Status: 0019
X-Mozilla-Status: 0013 -> X-Mozilla-Status: 001b
X-Mozilla-Status: 0003 -> X-Mozilla-Status: 000b
X-Mozilla-Status: 1011 -> X-Mozilla-Status: 1019
X-Mozilla-Status: 0801 -> X-Mozilla-Status: 0809
X-Mozilla-Status: 0000 -> X-Mozilla-Status: 0008

Torej moras vse "skrite" kode spremeniti v "prikazane". Saj razlicni atributi pomenijo razlicne stvari. Npr. 0011 pomeni, da si odgovoril na ta email. In ce bi iskal samo 0009, bi tega zgresil. Zato moras zamenjat tudi 0019 v 0011 in tako naprej...

Za zamenjavo uporabis lahko tale freeware programcek link

ok, to je to ;)

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Jakka ::

Tole si preberi. klikž

Ni treba nobenih backupov c particije dela, restore pointov, in česa podobnega.

1. Greš v C:\Documents and Settings\[username]\Application Data\Thunderbird\Profiles in najdeš svoj profil ter file Inbox.
2. File "Inbox" preimenuj v nekaj, recimo "Inbox2"
3. V tej mapi ustvari nov prazen file "Inbox" z beležnico
4. Zalaufaš thunderbird in vsi emaili, ki so izginili, se pojavijo v mapi Inbox2

;)

p.s.: tam tudi lepo piše, kako thunderbird shranjuje maile, zakaj je več fajlov,... priporočam branje tudi drugim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

kixs ::

Se to, datoteke *.MSF so samo indeksi mail baz. Nekaki headerji sporocil, ki se dejansko prikazejo v Mozilli (kot subject). To datoteko lahko cisto brez problema izbrises in se bo avtomaticno zgenerirala ob dostopu do tega folderja.

LP

kixs ::

Hundey:

to kar si ti napisal ne bo resilo njegovega problema, saj tvoj postopek resi samo problem z INDEX fajlom. On ima dejanko zbrisana sporocila (kar se tice mozille) in bazo lahko preimenujes kolikor hoces, pa bo vedno imel atribut, da so sporocila zbrisana. ;)

LP

kixs ::

Za "search & replace" pa priporocam kak programcek kot je tale! Saj 500Mb v kaksnem Notepadu ne mores editirat :P

LP

Jakka ::

kixs97: vem kaj je file .msf in kaj je file, recimo "Inbox". Napisal je, da je file "Inbox" še vedno na disku v primerni velikosti, torej 500MB, torej maili so tam. In nima dejansko izbrisanih sporočil, samo v msf fajlu so označena kot izbrisana. Izbrisana bi bila, če bi zdele da compact folders, potem bi bil "Inbox" res velik 0B.

Sam sem poizkusil točno to. "Inbox" file sem skopiral in kopijo primenoval v "Inbox2", zagnal thunderbird, pokazala se je nova mapa z imenom Inbox2, v kateri so bili prikazani vsi maili, thunderbird je nanovo zgeneriral msf file za datoteko "Inbox2".

Pa preberi si stran, do katere sem v prejšnjem postu podal link.

Pa imena datotek pišem v " " namerno, da se vidi, da je to točno ime datoteke, brez kakšnih končnic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

kixs ::

Torej, ce te prav razumem...

Si zbrisal v inboxu vsa sporocila s "Shift+delete". Preimenoval inbox v inbox2 in dobil v TB folder z inbox2, v katerem si videl vsa prej zbirsana sporocila?

A te prav razumem?


LP

kixs ::

Evo, sem sel probat tale tvoj postopek in zal moram rect, da tudi ob preimenovanju dobim prazen folder!? :\

Tvoj postopek dejansko samo na novo zgenerira MSF indeks.

MSF datoteke so samo index sporocil, lahko ga kdajkol zbrises in se bo na novo generiral. V tej datoteki ni nic drugega! Vsi atributi (reply, forward, deleted...) so v pravi bazi, tisti ta veliki, brez koncnice ;) in dokler se ne kompaktira, se ne zgodi nic!

LP

Jakka ::

Pa imaš res prav.:) Sem šel sedajle še enkrat raziskat zadevo, in moja metoda ne pomaga. Tvoja pa.
Sem bil prepričan, da so podatki o izbrisanih sporočilih v msf fajlu, in ne v bazi.

smihael ::

Jaz imam podobno težavo le da sem uparabljal imap povezavo. Maile je zbrisal todi na strežniku. Se da kej nardit

ZLOky ::

Zaenkrat še nič uspeha. Tale prgram (InfoRapid Search & Replace) mi zablokira, verjetno ker je predolg filet. V Wordpadu mi ne odpre, probal sem za foro še v MS Wordu, nikjer uspeha. A mogoče kdo ve za kakšen program ki bi lahko odprl filet velik 500 MB in urejal?

poweroff ::

textpad - www.textpad.com.

ali pa ultraedit.
sudo poweroff

ZLOky ::

Ja, prav tega (Texpad) sem z Googeljnom našel. In že pospešeno dela. Bom poročal o rezultatih.

kixs ::

Sem ze prej napisal katerega lahko uporabis in preverjeno deluje:

http://www.funduc.com/search_replace.htm

Je placljiv, ce se pa znajdes, ga lahko dobis tudi kako drugace (kaksna mula recimo) ;)

LP

ZLOky ::

Jeeee, zrihtau :D . Najlepša/i ti dal/a kixs97. Če si ta vikend v LJ ti plačam pijačo.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail backup, thunderbird, ...

Oddelek: Programska oprema
174833 (1272) markhenry
»

Izšel Thunderbird 2.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
417583 (5880) MrStein
»

Thunderbird problem

Oddelek: Programska oprema
111879 (1674) amigo_no1
»

Thunderbird: čuden prikaz številke mail-ov v Inbox, datoteka Inbox zasede skoraj 400

Oddelek: Programska oprema
91438 (1286) destiny
»

Thunderbird in Firefox arhiviranje

Oddelek: Programska oprema
152691 (2489) Vikking

Več podobnih tem