» »

Mnenje - notesnik

Mnenje - notesnik

Soon ::

Pozdrav

Prosil bi za vaše mnenje oz. izkušnje za notesnik:
Chiligreen M635-t
Zaslon 15,4 TFT WXGA 1280 x 800
Procesor AMD DT 1800+ Turion
Spomin 512 MB
VGA ATI RaDeon X700 M26 PCI Express 128Mb DDR
Trdi disk 60 GB HDD
DVD zapisovalec Dual Layer
Modem 56k, V.92, mrežna 10/101
4 v 1 čitalec kartic
1xPCMCIA tip II, VGA, Tv-out
MIC, Audio out
Smart Li-ion baterija
DARILO: kartica WLAN PCMCIA
Cena: 264.900,00 z DDV-jem

Hvala
Miran

billy ::

Kaj te vem..chillygreen je bolj slabše kvalitete, če ga ne misliš uporabljati dosti, predvsem ne "na poti" ampak da ga boš imel samo doma/v pisarni na mizi in delal mogoče par minut dnevno bo OK.

Drugače pa se pomoje rajši plune malo več dnara pa se nabavi vsaj kakšnega MSI...

Posvetu ::

Drugače pa se pomoje rajši plune malo več dnara pa se nabavi vsaj kakšnega MSI...


Zanimiva izjava - ker tudi mene zanima isti prenosnik, sem po brskanju po netu ugotovil, da je ta prenosnik identičnem prav MSI-ju M635, o katerem je na netu malo morje (predvsem pozitivnih) testov. Mislite, da sta izdelka enaka ali je med njima kakšna skrita razlika?

billy ::

Identičen v kakšen pogledu? AFAIK je chillygreen narejen na clevo barebone, da bi bil MSI tudi Clevo barebone?

Aja..dobra alternativa je tudi Asus...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

Posvetu ::

poleg tega, da sta na izgled in po vsebini enaka
primerjaj Chiligreen in MSI
(lahko se sicer razlikuje po tipu Turion procesorja in podobnih malenkostih) je tudi pri testu MSI-ja na strani Notebookcheck napisano, da je Chiligreen "Baugleiche Gerãte" - isti barebone.

če sta identična, se mi zdi to kar dober nakup glede na dobre teste MSI-jev na splošno.

billy ::

Zanimivo.

Potem pa se je chillygreen nekoliko izboljšal. Tale MSI prenosnik je kar hvaljen na internetu, tako da prenosnik ni slab nakup.

Neaktiven ::

Pozdravljeni!

Sestrična bi rada kupila notesnik, ampak ji jaz ne znam svetovati, ker se na notesnike nič ne spoznam, še to ne vem kateri proizvajalec je dober.

Cena naj bi bila okoli 150.000 SIT, ne bo pa ga uporabljala za nič zahtevnega, mogoče bo gor kdaj kakšna igra, ampak ne preveč zahtevna.
Dobro bi bilo, da bi bil primeren za gledanje filmov na TV-ju, torej mora imeti grafično ki ima TV-out. Zaželena je kvalitetna baterija, ki bi zdržala čim več časa, naj bo lahek, trdi disk bi bil verjetno dovolj 60GB in verjetno bi bilo dovolj 512MB spomina, imeti mora tudi DVD ali pa CD zapisovalnik. Lahko ima tudi priključek za čisto navaden internet (56 kbps modem), če sploh obstaja takšen modem za notesnike.
Dobro bi bilo, da bi bil notesnik uporaben še nekaj let, da ne bi bil že zelo star model in, da bi se ga dalo tudi še kaj nadgraditi če bi bilo potrebno.

To je zaenkrat vse.


LP, Sauron

Zgodovina sprememb…

billy ::

MSI M630 bo verjetno dovolj, za nekje 160k še dobi zraven torbo in miško.

Neaktiven ::

MSI M630

1. Še nakaj me zanima. Malo sem še brskal po forumu in v eni drugi temi je nekdo napisal, da je grafična SiS M760 Embedded, ki je v tem notesniku, bolj slaba in me zanima, če se jo da primerjati s katero za PC od nvidie ali atija, toliko da bi si lažje predstavljal kako zmogljiva je? Je recimo bolj zmogljiva kot GeForce 2 MX400?

2. Baterija naj bi zdržala 3 ure. Kako dolgo zdržijo najboljše in koliko najslabše baterije?

3. Pri opisu ne vidim, da bi bil zraven kakšen OS. Je treba windowse kupiti dodatno ali so že nameščeni?

billy ::

Ni nameščenega OSa, tako da boš moral sam.

Baterija drži zelo dobro za prenosnik takšnega cenovnega razreda.

Grafična je slaba, poganjala bo igre stare par let, o novih lahko samo sanjaš :)

Neaktiven ::

Pa je grafična vsaj toliko zmogljiva, da bo brez težav prikazovala filme na TVju? Kakšna primerjava z grafičnimi za PC bi bila dobrodošla, da bi si vsaj približno lahko predstavljal kako zmogljiva je.

billy ::

Pomoje brez problema.

TV imajo zelo malo resolucijo, film pa se tako večinoma "dekodira", torej dela procesor večino dela.

Neaktiven ::

Sestrična je zdaj rekla, da bi mogoče dala do 200.000 SIT, rada pa bi boljšo baterijo in mogoče tudi malo boljšo grafično. Se da za 200.000 SIT dobiti malo boljšega?

mitjaje ::

ja pa še za dijamantno verižico ji bo ostalo!!

Lahko pa pogledaš za kakšnega predstavitvenega hp nx8220, si dobil za 230k SIT (1.7centrino, 1x512 mb ram (tako da lahko še dokupi kasneje), x600 64Mb ram, 60Gb disk, bluetooth, dvd-rw DL, 6 celično baterijo (avtonomije cc. 3.5h ) ...

prenosnike je bilo moč dobiti v so-doo.si, samo koliko se več teh prenosnikov za enkrat ne da dobit... poglej na bolho

tam na bolhi ga trenutno en prpodaja za 220k SIT (star en mesec in ta model je res največ kar se da danes dobiti od dobrega prenosnika in dobre firme)

EDIT:
link to naj kupi pa bo imela mir za par let. Pa še ekran wsxga je... če dosti dela z besedilom in surfa po intenetu je to najboljše.. če pa dela še kaj z grafiko pa itak best buy (230k SIT, nov, 1.8 sonama, wsxga, 8 celična baterija (avtonomija vsaj 4 ure)... Če to ni nateg.... Potem naj zbere še teh 30k SIT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

Neaktiven ::

1. Še nekaj me zanima. Je možno prenosnike naročiti po delih, tako kot PCje?

2. Kateri proizvajalci imajo kvalitetne prenosnike, toliko da bom lahko sam malo pobrskal po internetu, če bom našel kaj?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ima kdo izkušnje s Tron prenosniki??

Oddelek: Kaj kupiti
243336 (2856) Gogo
»

Mogoče kakšna alternativa izbranemu prenosniku?

Oddelek: Kaj kupiti
101457 (1333) SkIDiver
»

Nasvet glede nakupa MSI prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
101430 (1265) billy
»

Prenosnik do 300.000, raje manj :)

Oddelek: Kaj kupiti
373894 (2986) drejc
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517425 (9601) Utk

Več podobnih tem