» »

Prenosnik do 300.000, raje manj :)

Prenosnik do 300.000, raje manj :)

planetparty ::

Iščem prenosnik nekje do 300.000, raje manj.
Uporabljal bi za internet in za igranje nekaterih iger (ne streljačin ala doom III).
Torej, dobil sem službo na e-točki, kjer nujno rabim še svoj prenosnik, da bom lahko surfal in in si krajšal čas ;)

Pomembna mi je grafika, ki ne sme biti shared in 512 ram, po možnosti 5400rpm disk in dvd pekač.

Grafika naj bi bila recimo 9700 ali pa x600 ali x700

IBM-a mi niti ne ponujajte, ker so glede hardwera škrti kot škoti, za velike pare ponujajo malo muzike, torej no way IBM.
Pri HP sem pa opazil, da ima večina njihovih modelov (pre)slabo grafiko.

1
2

Prosim svetujte mi čim več, lahko tudi v Avstriji (GRAZ).
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

Jackal ::

planetparty ::

Najlepša hvala, ti dve ponudbi sta precej boljši od tistih, ki sem jih našel pri nas. Kak pa je kaj z baterijo? Saj ni takšna panika glede tega, upam, dazdrži 3h.
Posreduje kdo kakšen model izmed predlaganih?

Kje se nahajata ti 2 trgovini? Prav Grazu?

Cene so pa precej ugodne glede naših trgovin, bom kar tu kupil nekaj samo se še nisem dokončno odločil :)
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

suntrace1 ::

Meni se zdi ponudba, ki jo je najdel mtosev pri PcPlus zelo ugodna. link

Jackal ::

Pri bateriji pride tu do izraza hiter procesor in hitra grafična - baterija namreč zdrži dobri dve uri. Kar je, če misliš prenosnik uporabljat kot nadomestilo za stacionarni računalnik, čisto dovolj.

Trgovini sem pobral na geizhals. Vem, da a1shop obstaja samo v internetni različici - ni dejanske trgovine, ampak samo skladišče.
V Grazu poznam pa samo Pelugo, ki pa ima samo Acerje.

planetparty ::

Sem gledal tudi tisto, samo tma je manjši dosk, počasnejši, 512MB manj rama, slabši proscesor?, slabša grafična, ni gigabit lana, ni dual layer DVD r,... mogoče se pa res ne splača dati 100.000 več za te stvari?
Sploh ne vem kaj naj naredim. Prenosnik se itak kupuje za 3 leta in več.
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

Jackal ::

Jaz sem naročil tega Amilota v 1ashop - samo ker ne dostavljajo v tujino, sem ga naročil na naslov enih sorodnikov, ki živijo malo čez mejo v Avstriji. Plačilo po povzetju - dostava dodatnih 15eur. Rabili so pa malo več kot 1 teden, ker računalnika menda ravno takrat, ko sem naročil, niso imeli na zalogi.

planetparty ::

Jaz bom tudi kar prek pošte naročil, bom najprej filtriral vse ven kaj je nad 300.000, nato si izberem favorite in poiščem najugodnejšo ponudbo (verjetno bo nekje v Nemčiji).
Potencialni kandidati so torej: Acer, FujitsuSimens, morda še kaj drugo, vendar HP in IBM definitivno ne.

Zanima me pa naslednje; še nikoli nisem nič naročal iz tujine, zato bi prosil kakšnega izkušenejšega, da pove kako to poteka. Nemški jezik mi ne dela preglavice, bom se zna pomeniti z njimi prek telefona.
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

BananaMan ::

jaz sm naročil pri hotchip.de, naročil sm asusa a6km, poštnina 20€. po nakazilu sm dobu nazaj mail po 7ih dneh da so dobil denar (sumljivo dolgo glede na to da je bila direktna transakcija, verjetno laptopa ni blo na zlogi), po pošti je prišlo pa v 6ih dneh od takrat ko sm dobu mail, z GPS. je pa tešk dobit slo nalepke za na tipkovnico. če ma kdo link .... pls :) poglej malo za toshibami, kvaliteta proti mojemu asusu na fotrovi Toshibi Sattelite je zavidljiva 8-O
junkie

planetparty ::

Malce sem deskal po netu in sem opazil, da nekaj proizvajalcev ponuja custom prenosnik, in glej ga zlomka cena je precej ugodna. Sony, HP, Compaq imajo to moznost, pozna se kdo katerega proizvajalca, ki omogoca custom laptop? Ne vem pa kak je v tem primeru ce narocim z garancijo pa dobavni rok in postnina...
Prosim, ce me kdo razjasni.
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

gljivec ::

Kaj pa NEC? Mislim, da se tudi da dobiti custom prenosnike, pa cene so tudi dokaj ugodne.
Precej jih majo v G&Z.
Kako je z garancijo pa zal ne bi vedel.

planetparty ::

Prenosni računalnik CHILIGREEN M635-1.8


ZASLON 15.4" WXGA TFT - Glare Type
LOČLJIVOST 1280 x 800
PROCESOR AMD Turion 64 1.8 ML-32
DELOVNI SPOMIN 512MB DDR
TRDI DISK HD 60GB
DVD ZAPISOVALEC 8x Double Layer
GRAFIČNA KARTICA Ati Radeon X700 M26 PCI Express 128MB DDR
ZVOČNA KARTICA 6 Channel Audiosystem
DARILO WLAN PCMCIA KARTICA
MODEM 56 kb/ps
MREŽNA KARTICA 10/100
VMESNIKI 4x USB 2.0, drsna ploščica, čitalec spominskih kartic, PCMCIA
BATERIJA Smart Li-ion
GARANCIJA 2 leti - doplačilo za dodatno leto je 25.000 sit + ddv

270.000

Kaj pravite o tem? Ne najdem nobenih testov o teh chilijih...
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

billy ::

Ni nič za najt. Prenosnik "garažnega" proizvajalca, torej zelo slabe kvalitete na ravni *note, ampak za zelo ugdono ceno.

gljivec ::

Mislim, da so to prenosniki avstrijskega proizvajlca (nisem pa preprican).
Ta model je malo ceneje tu
Prenosniki ponujajo precej za ceno (saj kar se opreme tice), glede same kakovosti ti pa ne vem kaj dosti povedati (verjetno nizja kot pri kaksni Toshibi:) )

billy ::

Ja...avstrijci so to. Clevo barebone, podobno od tronote pri nas.

planetparty ::

billy: Kako lahko reces, da so *note kvalitete ce jih sploh nisi preizkusil?

Jaz rabim mnenje nekoga, ki je stvar preizkusil in ne le ugibanja. Glede cena/hardware ponujajo zagotovo najvec.
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

billy ::

Zakaj pa misliš da nisem preizkusil?

Tudi tronote ponuja dosti za ceno/hardware. Pa še iz istega Barebona sta narejena.

planetparty ::

Mislim, da nisi preizkusil, ker bi ze to takoj navedel. Zdi se mi skoda denarja dajati za neke 400k+ stvari, ker nameravam meti prenosnik le v sluzbi, kjer delam na e-tockah. Preprosto nisem se imel opravka s prenosniki, zato ne vem ka jje to kvalitetna in nekvalitetna tipkovnica. :8)
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

billy ::

Za 400k dobiš že kar hudo mašino. Poglej kakega Asusa, MSI, za okrog 300k so že spodobne mašince.

megabit ::

Pomoje pa se splaca najbolj kupit Prestigiota. Sam ga imam ze skoraj eno leto (159w), in sem z njim nedvse zadovoljen, tudi s tipkovnico. Za tak dnar ne dobis nikjer takih komponent se posebej pa ne monitorja s tako resolucijo! Za istega HP-ja placas skori 500k..
Npr: Ta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: megabit ()

klemen22 ::

Prenosniki ponujajo precej za ceno (saj kar se opreme tice), glede same kakovosti ti pa ne vem kaj dosti povedati (verjetno nizja kot pri kaksni Toshibi )

Ja pa kok moreš tista jajca od Chilligrena sploh primerjat z Toshibo. To je greh. Dobre komponente v prenosniku ne naredijo dobrega prenosnika. Chilligrena je mel en moj prijatu. V pol leta (pa ga je mel več ali manj doma na mizi) mu je počila ploščica pod ekranom, tipke so začele dobivati ene čudne odzivnosti (nekatere!), CD rewriter je postajal nekaj sumljivo glasen. Skratka crap.
Raj imam Toshibo Celeron 1.5 kot pa Pentium M 1.8 od Chilligrena.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Drejcula ::

Nabavi Sony-a al pa Acera. Sony-e imas kar ogodno v mediamarktu v avstriji, proti nam so cene cenej tud za 50k za isti model.
Sam iščem tud enga prenostnika in pomojem se bom odločil kar za Sony res da ti ponuja nekaj manj kot ostali proizvajalci samo kvaliteta izdelave in izgled pa je pri Sonyu ena A.

xCore ::

Na prenosnike se sicer ne spoznam ampak zdela se mi je zanimiva ta varianta:
Klik

Al je to "crap"

Jan987 ::

jah boljš je sigurn kot tisti k ste jih zgoraj omenjal drugač se pa strinjam da pri prenosniku če na njem ne igraš igric je boljš po, kupit kakšnega ''firmo'' pa maš dobro ohišje tipkovnico pa recimo mal slabši procesor, grafiko.

planetparty ::

Prenosni računalnik CHILIGREEN M635-1.8


ZASLON 15.4" WXGA TFT - Glare Type
LOČLJIVOST 1280 x 800
PROCESOR AMD Turion 64 1.8 ML-32
DELOVNI SPOMIN 512MB DDR
TRDI DISK HD 60GB
DVD ZAPISOVALEC 8x Double Layer
GRAFIČNA KARTICA Ati Radeon X700 M26 PCI Express 128MB DDR
ZVOČNA KARTICA 6 Channel Audiosystem
DARILO WLAN PCMCIA KARTICA
MODEM 56 kb/ps
MREŽNA KARTICA 10/100
VMESNIKI 4x USB 2.0, drsna ploščica, čitalec spominskih kartic, PCMCIA
BATERIJA Smart Li-ion


270k


Tega sem nameraval kupiti. Zdaj me je pa vsega minilo in sem spet na začetku. :'(

Tale stvar pri Rolanu je zanimiva, a kaj ko jaz rabim na 3 obroke :(
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

megabit ::

Dejte definirat slabo tipkovnico.... Ok mel sem ibm R51(cca 450k), gericoma, pa solonote, zdej mam pa tega prestigiota. Kar se tice tipkovnice se nisem opazu neke hude razlike, se posebej niti priblizno take kot se okoli govori... To da mas prenosnika sam na mizi pa da se kr unici sam od sebe, kr mal tesko vrjamem... Ce ti ksna tipka ne dela mas pa itaq garancijo. Drgace pa se da seveda vsako stvar unict.

planetparty ::

Sem kar domneval, da ne more biti tolko razlike na tipkovnici, upam, da se črke ne luščiji dol in podobno, pa de se space ne zatika.


Zdaj ne vem kaj naj naredim, naj kupim tega chiligreena ali pa...? do ponedeljka mam še čas.
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

Jan987 ::

jest sicer nimam prenosnika sem pa mel že možnost tipkat na enmu hp compaq višjega ranga (magnezijevo ohišje ipd.) ter pa na enmu mislm da je bil gericom in kar me je zbodlo v oči da preslednica čist na robu ni prijela najbolj pa da ker sem navajen tipkat zlo na nisko (ne tipkam 10 prstno) tko da se prsti zlo hitr premikajo po tipkovnici sem se ene parkrat zadel v tipko recimo k sm šel iz n-ja na o se mi je prst zadel v k

megabit ::

Tipkovnica je ista kot prvi dan, space se ne zatika, vse tipke delajo brezhibno... skratka res nobenih problemov nimam.. Meni se zdi to s tipkovnico res iskanje dlake v jajcu...

billy ::

Za 275k dobiš asus A6KM, ki ima 1.6 turiona 512 rama 60G disk in 7300 grafično. Pa 15.4 ekran.

Kaj še več človek rabi za tako majhen denar?

Pa četudi stane chilly 20 tisoč več, rajši 1 mesec počakaj in še prišparaj teh 20 tisoč, pa boš potem vsaj zadoovljen...saj prenosnika se ne kupuje na vsakih par mesecev.

Za 333k pa imaš Sony FS415M, ki pa je že kar hude kvalitete laptop za dokaj malo denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

megabit ::

Tipkovnica je tudi odvisna kaj se navads... Recimo meni je tista za navaden racunalnik od microsofta (vsaj mislm da je njihova) ki ma tipke razdeljene v dve vrste cudna... ce se jo navads pa je stvar pomoje drugacna...


Aja pa se od vseh nastetih prenosnikov nima nobeden take resolucije (1680X1050). vsaj meni je to skoraj najvaznejse...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: megabit ()

_marko ::

The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

IceIceBaby ::

Razlike med tipkovnicami, ohišji, ekrani itd pridejo do izraza če prenosnik res prenašaš okol. Če ga imaš stalno na mizi z externo miško in tipkovnico uporabljaš toliko, da kak url vpišeš v browser potem ni razlike. Če je pa treba napisat kakšno seminarsko ali par strani kode je pa razlika očitna. Enako velja za trackpad, ki je pri nekaterih cheap prenosnikih skoraj neuporaben, pri boljših modelih pa lahko tudi v photoshopu kako malenkost nardiš na trackpad.

Uglavnem, če uporabljaš prenosnik 90% časa na mizi, pomožnosti z externo miško priklopljenega na štrom se ne splača kupovati kakšnega hudegaIBMa. Če pa vsak dan prenašaš okol prenosnik, delaš na vlaku ali kje zunaj se pa splača žrtvovat par megahercev in megabajtov na račun kvalitete.

gljivec ::

@ klemen22
Saj v bistvu niti ni bil moj namen primerjati s Toshibo, pac cisto tko sem navedel eno priznano firmo pa je tko izpadl kot da ju primerjam. Se cisto zavedam, da je Toshiba superiorna v vseh pogledih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gljivec ()

megabit ::

Kst: Mel sem solonote, ki sem ga vlacu po vlakah, faxu, isto z gericomom, zdaj pa se s prestigiotom... natipkal seminarske, tudi par strani kode, pa nikoli nisem mel teh tezav ki si jih opisal. Ce primerjam z R51 IBM-om nisem opazil bistvenih razlik.. Kar se tice miske jo mas itaq priklopljeno stalno, ko mas racunalnik na mizi. Drgace pa tudi opisanih problemov z touchpadi nisem zasledil... Strinjam se da majo npr IBM-ji bolj cvrsto ohisje, caj lahko polijes po tipkovnici... sam ce normalno delas z njim se to ne dogaja lih... Kot sem pa ze napisal, pa se da vsako stvar unicit ce ne pazis, pa ce tudi boljse malo tezje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: megabit ()

megabit ::

aja se to sm pozabu...Ko smo ravno pri seminarskih, kodi, photoshopu: 1680X1050 je odlicna resolucija za te zadeve, ki je nima nobeden drugi prenosnik v tem cenovnem razredu!!!

Markokoz ::

Pozdravljeni!
V kratkem si mislim nabaviti prenosnika, vendar si ga bom sam sestavil...
imel bi rad:
-Intel Pentium M(centrino tehnologija) ali amd turion - okol 1.6 do 2.0 Ghz
-rame bi imel 1024
-disk od 60 do 100 GB - ni tak važn prostor itaq je dovol 60 !
-grafična bi meu mal bolšo! kako 6600(alo GT) 128 - ali kako novejšo - nekaj v tem rangu
-ekran bi meu 15.4 in ohišje...
pa vse dodatno zvočno, firewire, kartico za net... itd

ze pa če bi mi enega sestavili in mi povedali približno ceno...
Hvala in LP - v oči mi je padel tale prenosnik(zarad grafične)!
http://www.esvet.com/s/prenosnik+Asus+A...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Markokoz ()

drejc ::

Poglej tistega, za katerega ga je _marko dal link. Zdej je 999€, je pa po tvojih merah, pa še dokaj poceni.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916203 (7164) Seb4
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655873 (4603) sw0rdfish
»

Mnenje - notesnik

Oddelek: Kaj kupiti
141789 (1312) Neaktiven
»

Kateri prenosnik ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
684864 (3733) _marko
»

Kako bi se obnesu ta prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
382336 (1748) samo112

Več podobnih tem