» »

Ima kdo izkušnje s Tron prenosniki??

Ima kdo izkušnje s Tron prenosniki??

mebriga ::

Strojna oprema je za ta denar odlična (928€), pa še Microsoft ne pobere svojega davka.
Kaj pravite? Slabo, dobro? Izkušnje s Comtronom?
VGA ATi Radeon Mobility X1600 256MB TV out,
Intel Core Duo T2050 1.6GHz, 1 GB DDR2, Wlan
DVD/RW Dual (+/-), 120GB 5400 SATA, 17" zaslon
TroN M87-DCWD
Ali pa MSI-jev 17 palčnik, je ta namenjen samo vzhodni Evropi?
MSI MegaBook L730X-038EU (Teal) (900€)
Informacije dobrodošle :\

Icematxyz ::

Sam nimam izkušenj a mnogokrat berem na tem forumu da se kupec vedno čudi ceni a lastniki mu vendarle nekako to odsvetujejo.

Zakaj pa pa nevem ampak nekaj že mora biti na slabi kvaliteti potem takem.

zee ::

ja. stran od njih in rajši kakšen evro več.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mebriga ::

A so res tako slabi, saj stvari samo sestavljajo. Kot kaže nobene dobre besede za njih.
Kaj pa to, kdo pozna?
Ali pa MSI-jev 17 palčnik, je ta namenjen samo vzhodni Evropi?
MSI MegaBook L730X-038EU (Teal) (900€)
Informacije dobrodošle 8-O

zcetrt ::

Računalnik, ki ves čas poskuša imeti spolne odnose s svojim lastnikom, je neprijeten računalnik. Zato raje posezi po takem, kjer so možnosti za neprilike manjše.
4.

MEDENA ::

ima kolega, zadovoljen z njim....

mebriga ::

Katerega misliš, Tron ali MSI?

Informacije dobrodošle 8-O

MEDENA ::

trona m87 17''....jah za igranje iger ga ima....1x bil pr njemu tko da je za ta denar kar v redu, grafa je ok, rama je dovolj.....teško dobiš kaj konkretnega za 930eur.:)

mebriga ::

Ok, hvala za odgovore, zmeden še naprej.

Informacije dobrodošle

pivo ::

ga ima kolega in se mu super obnese.
Za isti denar drugje ne boš dobil pol toliko...če pa že enako konfiguracijo (cpu,rami,disk...) pa z integr. grafiko.
Pomoje ni vredno plačati 20-30% več zaradi firme kot so Vaio,HP,Toshiba,... CPUja (ali katerikoli drugi kos hardwera) prideta tako ali tako oba2 iz taiwana tako da edina razlika med takimi laptopi je ohišje,kajne?
Zato pa pač doplačaš 40€za 2 leti garancije pa mirno spiš.

Pomoje se ti ta nakup splača...
Sam si bom kupil M85 (17" mi je prevelik...zgubi na pomenu - PRENOSNI računalnik ;)


lp, pivo
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

zcetrt ::

Hja, sem kupil gericoma in je bil celokupno vsaj 4 mesece na servisu v 2,5 leta, od tega enkrat 45 dni, sem dobil drugega, se mi je zdaj spet začelo obešati kar naenkrat. Baterija je popolnoma fuč, DVD rom je odpovedal, disk je šel... Edina sreča je bila, da je bil dve leti v garanciji in nato še dodatek zaradi zamenjave. Ventilator je dokaj glasen.

Specifikacije pa... Avion za tiate čase (in še danes super in nič boljšega si nebi želel, če bi vedel, da se lahko zanesem nanj.)


Važna je tudi matična plošča v prenosniku. Ekran, ohišje. Moj trenutni best buy bi bil HP s tisto Big Bangovo 6 letno garancijo. Potem pa bi mirno spal. Pa čeprav brez igričarske grafične (ki jo sedaj imam. Z ventilatorjem, da mi poganja coompilerje in internetne brskalnike, ter dvakrat letno Maxa Payna in Simse).

Odloči se pa sam. Lahko da bo super.
4.

mebriga ::

Jezi me, ker vsi "renomirani" proizvajalci pri najcenejših prenosnikih ponujajo linux itd, pri teh z boljšimi specifikacijami pa hočejo na vsak način prodati najmanj XP-je, pa je mašina 100€ več.

Informacije dobrodošle 8-O

Fr33man ::

Pomoje ni vredno plačati 20-30% več zaradi firme kot so Vaio,HP,Toshiba,... CPUja (ali katerikoli drugi kos hardwera) prideta tako ali tako oba2 iz taiwana tako da edina razlika med takimi laptopi je ohišje,kajne?


Sej razlika med doma pridelanim in kupljenim krompirjem je tut samo v lupini. Kupljen ima lepo sijočo lupino in je vedno večji od domačega, domač pa ima poleg tega tudi zgrbančeno lupino. Kupcu je seveda zamolčano, da je največji in najlepši (poglej zlomka je tudi najcenejši), pridelan s pomočjo hormonov v umetni podlagi ob umetni svetlobi z obilo kemikalij.
Res je, da prenosnik ni krompir, lahko pa potegnemo veliko skupnih vzporednic.

zcetrt ::

A je domač?

Ne... Iz Intela je...

Aa... Domač je, domač!
4.

M@73Y ::

Živ. jsm mam tronote m85 cxd. od novembra 2005. sm popolnoma zadovoljen. enkrat sm ga meu na servisu ka mi je neki ekram žmrkal in še to so mi v ENEM tednu popravl, ne pa ka nekateri nabijajo po forumu da so mu popravlal en mesec. to je larifari. drugače nimam nobenih problemov. čist isti kur*ac je če kupš tronote al pa hp. oba bosta čez dve let crap. če ne druzga zato ker bo lastnik hotu met skoz dober prenosnik. isto kot mobiteli. dj nej ni pove en zakva pa tisti ka tok nabijate da mate ene hp-je in ostale dobre firme, zakva nimate tud recimo nokie za 600€, pomoje še mobitela nimate. dj kk nej en študent nabrska 2000€ za en iber firma prenosnik če lahko da 1000€ za iber prenosnik ki ni firma in je zadovoljen. ni vse firma. drghač so pa tud na forumu od hp, sony, lenovo itd, folk tarne da imajo z prenosniki težave. pa še to: sodelavec je marca kupil hp v BB za 700€, in v njem je čist isti dvd pekač kot ga imam jst v svojmu tronotu. torej HL-DT pekač. sam tok o firmu.
Sm se mau napisu sam kar je res je res. kdor nima tronota nej ne nabija kok sos labi. najprej ga nej 2 let uporablja pol pa nej godrnja.
Lep dan še naprej
Matej
..jump into psytrance tunnel..

andromedar ::

Povprašaj kdo je dejanski proizvajalec tega barebonea (iz katerega v Comtronu naredijo prenosnik Tronote). Ako je to Clevo ali Arima, daj prste vstran. Če je ASUS boš lahko malo mirneje spal ;)
Eh?

OmegaBlue ::

Kolikor vem bašejo skupaj Clevo. Ko sem ga jaz kupoval sem tudi cincal okoli Tronota, resno te premami dober hardware (na papirju) in zelo nizka cena za tako konfiguracijo. Na koncu sem pograbil nekega dražjega asusa ;) Nakako me že tista trhlost ohišja in škripanje, ob katerem uživam zraven kolega na faksu ni ravno fletkano.

Če že ciljaš na dokaj poceni prenosnika, kaj pa kak barebone prestigio (kolikor se spomnem jih imajo v digitallogic) ali asus (nevem ali je agt ali agp).
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Gwanaroth ::

Ali pa..

(Produttore Intel
Tipo Core 2 Duo T5200
Velocità del clock 1.60 GHz
Front side bus 667 MHz
Chipset N.d.
Cache di secondo livello 2 MB
Memoria RAM Tipo DDR2 SDRAM
Standard 1024MB
Espandibilità (fino a) 4096MB
Slot liberi N.d.
Hard Disk Tipo SATA
Capacità 120GB
Velocità 5400rpm
Dispositivi di archiviazione Tipo Masterizzatore DVD±R/RW Double Layer
Velocità Massima in Lettura 24x CD, 8x DVD
Velocità Massima in Scrittura 24x CD-R, 8x DVD±R, 4x DVD±RW, 2.4x DVD+R DL, 2x DVD-R DL, 5x DVD-RAM
Floppy Disk Formato No
Capacità No
Display Tipo LCD WXGA
Dimensioni 15,4'' TruBrite
Risoluzione 1280 x 800 pixel
Adattatore Grafico Produttore NVIDIA
Tipo GeForce Go 7300
Memoria totale 256MB TurboCache
Dettagli 128MB dedicata
Sistema Audio Scheda Integrata
Altoparlanti Integrati Harman Kardon
Comunicazione Modem 56 Kbps V.90
LAN Ethernet 10/100
Infrarossi N.d.
Wi-Fi 802.11a/b/g
Interfacce Porta VGA 1
Porta USB 4 Versione 2.0
Porta parallela N.d.
Porta seriale N.d.
Slot PCMCIA 1 di tipo II
Card reader 5-in-1 (SD/MMC/MS/MS PRO/xD)
Porta PS/2 N.d.
Connettore RJ 11 1
Connettore RJ 45 1
Uscita TV S-video 1
Uscita cuffie 1
Ingresso microfono 1
IEEE 1394 1
Altro N.d.
Batteria Tipo Ioni di litio (Li-Ion)
Capacità N.d.
Tempo di ricarica N.d.
Dimensioni e peso Larghezza 36,0 cm
Profondità 26,7 cm
Altezza 3,68 cm
Peso 2,72 kg
Tastiera e mouse Tastiera Completa 86 tasti
Mouse Touch pad
Sistema Operativo e Software Sistema Operativo Microsoft Windows Vista Home Premium
Applicativi Connectivity Doctor, Microsoft Office OneNote 2003, Sonic Record Now!, InterVideo WinDVD
Utilities Toshiba ConfigFree, Utilities e driver Toshiba
Antivirus Norton Internet Security 2006 (prova 90gg)
Garanzia del produttore Durata 12 mesi
Tipologia Internazionale)

799 EUR, Mediaworld, Trst.
Lights often keep secret hypnosis..

dolenska ::

ma jst sm pred nekaj leti sestavljal v comtronu ra
unalnike in ti povem, da tega sranja ne kupt. mi smo jih mogl naredit okol 15-20 na dan. to smo nahitrco skup zmetal.
e je bil procesor vroc ob zagonu tm do 60 stopinj se ni nic popravljalo. tam gre za masovno izdelavo racunalnikov in ti povem, da ne morejo biti dobro sestavljeni. itak se pa z robo dela tako da me je kar stiskalo. ce je v skladiscu padel lcd iz police na tla, ga je skladiscnik enostavno nazaj dal in se ni sekiral za morebitne poskodbe. ma kurc v comtronu ne kupm nobenga racunalnika niti opreme, ker buh ve kje je po tleh padla.

mebriga ::

Ok, saj verjamem, da niso pretirano natančni, kako to, da potem sploh še preživijo, mislim da imajo največ trgovi po Sloveniji, komponente pa tako vsi nabavljajo tam kjer je ceneje. Saj bi dal 100 Eur več za Acerja ali HP-ja, pa gre teh 100Eurov Billu, saj sem mu že dovolj zdajal in še manj zmogljivo strojno opremo dobim. Se pravi za več denarja dobim boljše ohišje in okna.

Če si srečen te tudi HP zaj...

andromedar ::

TroNote je lahko v bistvu barebone proizvajalcev: CLEVO (v najslabšem primeru) ali Arima (raje ne) ali ASUS (kar v redu, Comtron jih prodaja tudi pod znamko ASUS, ne samo kot TroNote).

Pod barebone pa spada: ohišje, LCD in elektronika zanj, matična plošča, optični pogon. Torej kar nekaj. Najbolj kritična sta seveda prvo in zadnje. Nočeš ohišja, ki poka povsod (razpoke) ali, ki mu gre barva dol ali pa mrtve matične plošče izven garancije (se bolj splača nov notesnik kupit).

Jaz bi raje kupil pravi prenosnik znane znamke (HP, Toshiba, Lenovo in kar še je) - lahko tudi v Comtronu/Comshopu.
Eh?

mebriga ::

Hvala za mnenja, prepričali ste me, da Tron ni dober nakup,najbrž bom še mal počakal, se mi ne mudi.

A tega pa res nihče ne pozna (MSI Megabook L730X X2)?
17 palčni WXGA zaslon
velikost in ločljivost zaslona: 17" TFT WXGA + Glare : 1440x900
procesor: Turion (Duo core) 2x 1.6Ghz, 2x 256KB cache (TL50)
pomnilnik: 1024MB DDR-II
trdi disk: 100GB SATA
optična enota: DVD-Dual Double Layer/Super Multi
grafična kartica: GeForce GO 6100 128MB
Kakšno je recimo razmerje med med Intelovo integrirano grafiko in tole nVidia?
8-O

aiko ::

Iz Prve roke;
TroNote prenosnik je z CLEVO mainboardom, sam odsvetujem nakup - delal tam, vidu kaj je
ASUS TroNote je pa ASUS prenosnik in to je lepo razvidno (orig. ASUS ploščica itd., najdeš ga tudi na Asus strani, zraven pa papirnata nalepka TroN...)

aiko ::

Pozabu povedat; zelo slabo ohišje ima TroNote; mnogim počil okoli nosilcev ekrana:'(

Gogo ::

Jaz pa si ogledujem Dell Inspiron 6400 pri FMC.
Takole izgleda:
Vaša cena: 1.071,60 € z DDV

Price: 256.798 SIT z DDV

Intel Core Duo T2250, 1.73 GHz, /, Široki TrueLife 15.4 ", 1440 x 900 točk, 2 x 1024 MB, 120 GB, 8 x DVD+/-RW z možnostjo dvoslojnega zapisovanja, ATI Mobility Radeon X1400 HyperMemory
Eno napaka pa ima: ni Core 2 Duo.;(

Drugače pa mi je všeč tudi Fujitsu Siemens Amilo PRO V3545 Core2Duo, ki ga dobiš za neverjetnih 1011 € pri www.in-put.com in je core 2 Duo.:D
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gogo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafika v prenosniku???

Oddelek: Kaj kupiti
214125 (3545) M@73Y
»

Kaj je to za en prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
61514 (1447) zee
»

Nakup prenosnika do 200.000 SIT

Oddelek: Kaj kupiti
404404 (3696) Jan987
»

ComTron prenosniki...

Oddelek: Kaj kupiti
253098 (2611) DjTonic
»

Namizni prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
181202 (884) OldSkul

Več podobnih tem