» »

Nasvet glede nakupa MSI prenosnika

Nasvet glede nakupa MSI prenosnika

Marvin ::

Rabim prenosnik predvsem za spletno/Office delo (Dreamweaver, internet), Photoshop (manj), gledanje filmov, špilanje kakšnih starejših špilov (via DosBox) ipd. Opazil sem eno zanimivo ponudbo, pa me zanima vaše mnenje:

NOTESNIK MSI 15,4" M630-3100+/60GB/512MB WL
+
Za naročila od 20 - 23. maja prejmete
brezplačno USB čitalec katic

Ekran 15,4"
Resolucija WSXGA do 1280x800
Procesor Mobile AMD Sempron 3100+
- Spomin: 512 MB DDR (PC-400, max 2 GB)
- Trdi disk: 60Gb
- DVD zapisovalnik dvoslojni
- Brezžično omrežje W-LAN 802.11 b/g in LAN 10/100
- Grafika SiS M760 Embedded
- Zvočna kartica 5.1
- Stereo zvočniki
- Fax Modem 56K
Priključki:
- 4x USB 2.0
- Tv Out
- Audio In/Out (mikrofon / slušalke) in SPDIF
Posebnosti:
- Torbica - brezplačno
- Miška - brezplačno
- 6 Hitrih tipk / Audio CD/DVD kontrola
- disketna enota ni vgrajena
- Lithium Ion baterija 8 celična, avtonomija do 4 ure
- SLO tipkovnica 88 tipk, Touch pad PS/2- 1x PCMCIA 3.3V/5V
- Barva: šampansko srebrna
Dimenzije: 355mm x 255mm x 29.9mm
Teža: 2,9 kg (vključno z baterijo)
Garancija 24 Mesecev za fizične in pravne osebe

Promocijska cena do 25. maja
169.900 SIT .... 708.98 € (pri E-misiji)
--------

Meni izgleda ok(grafična je pač najšibkejši člen), ampak predvidevam da bi bila stvar ok za moje potrebe. Nimam pa še nobenih izkušenj s prenosniki, zato sem mogoče kako stvar spregledal, pa tudi nobenih mnenj o MSI prenosnikih nisem tu zasledil, tako da če ima kdo kakšne izkušnje, prosim povejte...

billy ::

Že videl prenosnik v živo, dokaj solidna zadeva, vsekakor boljša kot kakšen Acer ali Prestigio...toliko o prvem vtisu. Kako je pa na dolgi rok pa ne vem.

Bo pa mela zdaj emisija enkrat predstavitev 100 modelov prenosnikov, nekje v žabariji. Če živiš kje tam pojdi pogledat.

Marvin ::

Ja, od včeraj naj bi bila v BTCju predstavitev kupa prenosnikov... ampak tale se mi zdi za to ceno zelo soliden. V tem cenovnem rangu drugih prenosnikov s podobnimi specifikacijami nisem zasledil, tako da se ne bi šel v BTC gužvat razen če ni še kaj drugaga kar bi bilo vredno videti. Tega MSIja si bom tako ali tako tudi pred nakupom ogledal v E-misiji.

ssitcm ::

Prenosniki so na ogled pred vhodom v Interspar(znotraj pred blagajnami). Cene so od 200K do 569K. In sploh ni 'gužve'.

Izy ::

Marvin, ta promocijska cena lih ne bo držala, ker je drugje že v osnovi cenejši, brez promocij. Če ne verjameš, poglej sem. V osnovi pa mislim, da bi ti moral prenosnik ustrezati, glede na tvoje potrebe.

Marvin ::

No, ta je pa dobra... in to naj bi bila kao znižana cena z 184.000.... link:
in pop-up ob prvem loadu strani http://www.e-misija.si

Zdaj mi ni pa nič jasno. Nazadnje ko sem gledal, je bila E-misija ekskluzivni zastopnik za MSI za Slovenijo. :|

Kaj so pol grejo tile tipi???

billy ::

Kaj bi se šli?

Vprašaj se kaj se gre funtech...dumping cen :)

Drugače je pa accord za MSI.

Izy ::

No, no, samo omenil sem, da to pač ni lih promocijska cena, ampak v bistvu običajna cena za ta prenosnik.
Kolikokrat pa lahko po raznih spletnih trgovinah vidimo "akcijske" cene proizvodov, raznih -30% ipd., v resnici pa so drugje cene praktično enake ali pa celo nižje? Zdej, za jurja razlike jaz lih ne bi govoril o dumpingu, Billy... Jaz bi prej rekel, da je "akcija" bolj navidezna...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izy ()

billy ::

Ma to je lih tisti bedni "dumping"...samo za jurija gremo poceni da bomo najcenejši v slo. Potem se pa najde par štacun ki si to delajo in na koncu pride do šmorna ven :)

Izy ::

:\ Kot potrošnika bi te morala nižja cena razveseliti, ne pa razburiti... Brez zamere, da vprašam, ampak glede na tvojo reakcijo moram: a si mogoče ti trgovec, da te to moti? Če si, potem skorajda ni primerno, da namiguješ na dumping, ampak raje po pravici povej, da te nižja cena moti iz osebnih razlogov...

p.s. Če dobro pomislim, se mi res ne da prerekat, mene ne briga zakaj je cena nižja, jaz kot kupec sem vesel vsakega prišparanega tolarčka ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izy ()

billy ::

Bi bilo povsem ok ja, če potem ne bi neke firmice propadale ker nimajo zaslužka zaradi prenizkih cen.

Potem pa se lahko z garancijo obrišeš pod nosom... iz izkušenj lahko povem ga ni gut vedno gledati na ceno, rajši dam jurija več pa vem da sem "ok" kupil kot pa od vaške branjkevke.

PS, pa ne leti to na funtech jih ne poznam...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prenosnika do 300.000 SIT!

Oddelek: Kaj kupiti
92932 (2491) unkn0wn
»

Mnenje - notesnik

Oddelek: Kaj kupiti
141793 (1316) Neaktiven
»

Malo drugačen prenosnik...

Oddelek: Kaj kupiti
151213 (998) Calligula
»

Zdej pa res ne vem kakšno grafo kupit

Oddelek: Kaj kupiti
151352 (993) Climber
»

Pomoč pri odločitvi nakupa novih komponent (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
684302 (3068) maticm

Več podobnih tem