» »

Mogoče kakšna alternativa izbranemu prenosniku?

Mogoče kakšna alternativa izbranemu prenosniku?

SkIDiver ::

Nekako sem se odločil za Lenovo N100 (TY065VK). Specifikacija mi povsem ustreza in ker bom zadevo uporabljal za "pisarniško delo" ne rabim grozno hude zadeve.

Me pa vseeno zanima kakšna alternativa bi bila primerna temu prenosniku s ceno okoli 200k sit (kak tisočak več ni prepovedan) ter 15.4" zaslonom oz 1280*800 resolucijo ali več, min 512mb rama in 80GB diska?
Mogoče je pri zgornji izbiri malo podhranjen procesor? Kot alternativo sem nagledal TroN M85-CWD ali pa mogoče kak ACER TravelMate 4072NWLMi ali ACER TravelMate 3005WLMi.
Če pri vsakem odmislimo procesor in grafiko, ki je pri TroN-u X7001 pri vseh ostalih pa integrirana me zanima kako opazna je razlika pri diskih med 4200 in 5400 obrati, nabor čipovja Intel VS SiS ter seveda kvaliteta izdelave ter zanesljivost? Ogledoval sem si tudi DELL-ove prenosnike pa mi ni ravno vseeno, da jih je par eksplodiralo.

Mogoče kakšne alternative?

Gwanaroth ::

Kolegici sem svetoval tega:

MSI
Model: M630-033YU

Material ohišja Aluminum-Mag. Alloy
Optična enota DVD-Dual (Dual Layer)
Barva Champagne srebrna
LCD 15.4" WXGA, 1280x800
Procesor AMD Sempron 3100
Procesor detail Sempron / 1.6Ghz / 1MB / 25W
Chipset SiS M760+ SiS 963L
Trdi disk 60GB
Grafika VGA UMA
Zvočnik 2
Pomnilnik 512MB DDR
Modem Da
LAN Da
WLAN MS 6833 802.11B+G
IEEE1394 1
PCMCIA Type IIx1
Cardreader SD/MMC/MS/MS Pro ; 4 in 1
Mic-in/Headphone out 1/1
USB 2.0 4
Printer Port Ne
Baterija 8 Celična
AC Power Adapter 65W
Mere 355 x 255 x 30mm (ŠxDxV)
Teža 2,6kg
Torba Black Carry Bag + miška
Garancija 2 leti + 6m baterija

Pri Funtechu za 168k SIT.
Ga ima slabe pol leta in ga blazno hvali. Tudi ona namreč rabi zgolj za "pisarniška opravila" + filme.

IMHO precej boljša (in ugodnejša) izbira od Tronote oz. Acer..
Lights often keep secret hypnosis..

SkIDiver ::

Vrhunski je samo mi gre malo v nos 60GB disk. Namreč za dvojni OS (XP in SuSe) se mi zdi že malenkost malo, da imam še prostor za kramo. Bom prašal, če je možna nadgradnja na 80gb ter cena le tega. Kaj pa tvoje mnenje o SiS čipovju? Vprašanje, da se AMD pregreva je vrjetno čisto odveč:D Ima bratranc prvega TroNote z (mislim) 2800 sempronom pa je zadeva zgledna vendar že kar nekaj stara.

Pod pisarniško delo pa sem smatral programiranje v Javi in C-ju ter raba za fax. Igrce odpadejo, ker nism nek fan. Mogoče si občasno kaj naložim, da se malo poigram za kar pa mi ustreza tudi IBM R50e z celeron mobile 1.6, 512mb rama in integrirano grafiko.

nejc_ ::

Npr ta: NB HP PAVILION DV5116EU
- Microsoft® Windows® XP
- AMD Sempron Mobile 3000+ 1600 MHZ 128 KB
- 1024 MB RAM
- 80 GB disk 4200 RPM
- 6v1 citalec kartic
- DVD DL pekac
- WXGA zaslon 15,4" 1280 x 800
- TV+VGA out
- ATI Radeon Xpress 200M IGP 128 MB
- 3 USB 2.0,1 IEEE 1394 Firewire,
- modem
- mrezna
- wireless b/g
Ta te pride pod 150k

Gwanaroth ::

Za Pavilion mislim, da v Sloveniji nima priznane garancije.

SkIDiver, ti priporočam, da se otepaš mobilnih Celeronov. Sempron je vsekakor boljša izbira!
Lights often keep secret hypnosis..

SkIDiver ::

nejc_ kje pa prodajajo zadevo pri nas?

Gwanaroth zakaj pa naj bi se otepal mobilnih celeronov? Kaj je slabega na njih.

Gwanaroth ::

Sem jih imel kar nekaj priložnost testirat in zanje mi je škoda vsakega tolarja. Grejejo se, ne dajo nobene moči od sebe.. Težko je v parih besedah opisat. Probaj nekaj casa delat na Celeronu, potem pa presedlaj na recimo Semprona, ti bo takoj vse jasno. Seveda pa je treba vedet, da tle primerjam dva procesorja v istem razredu. Bognedaj primerjat Celerona M s kakim Turionom ali cim podobnim.
Lights often keep secret hypnosis..

nejc_ ::

Če katera štacuna prodaja Paviliona pri nas, žal res ne vem.. Morda ga, morda ne..
Se pa jih da kako dobiti, če najdeš koga.. Če želiš, se lahko dogovoriva kaj; jih lahko dobim. Ravno ta model bo kupila punca in še en kolega, saj je cena res ugodna.
Garancija? Eno leto po nakupu na voljo, če se bova kaj dogovorila. Kako je z drugimi, pa ne vem - skoraj zagotovo pa velja podobno.

SkIDiver ::

Gwanaroth a vidiš jaz imam v mislih Celeron-M torej mobile verzijo - 1MB predpomnilnika.
Torej midva primerjava Celeron-M 1.46GHz kolkr je nazivna zmogljivost za Lenovo N100 in Semprona 3100 (1.6GHZ, 1MB L2) iz MSI M630-033YU, ki si ga ti napisal.

Kaj pa potem tu?

nejc_ ponudba je mamljiva edino 4200rpm diska mi ni ravno všečno. O kaki ceni se tu govori? Lahko tudi na ZS. Prenosnik pa bom nabavil jutri oz do konca tedna(nujno nucam, ker moj PC je odklenkal), če jutri ne trofim to kar iščem (ne bo na zalogi).

nejc_ ::

SkIDiver, cena je 145.000SIT. Zal bo zate verjetno prepozno, ker je dobava predvidena cez 14 dni.

SkIDiver ::

Sem si dans ubodu Lenovota. Cena 191k sit za gotovino v BigBangu. V LJ se mi ni splačalo hodt, ker ni bla bajna razlika.
Je pa hec. Pol prenosnika sploh ni delalo. Kriza no. Sem jim ga nazaj vrnu in dobil drugega. Zadnje čase mam res srečo okol računalnikov.

Sem si pa ogledoval tudi enga Amilota za cca 10k sit več z truebrite zaslonom in grafiko na pciexpress sam se mi ni dopal design pa tud tipkovnica stisnjena, ko da bi bil 12" ne pa 15.4". Upam, da bo sedaj drugi Lenovo delal, če ne bom moral po omenjenega Amilota kar me pa ne mika ravno, ker mi je ta Lenovo zlezu pod kožo kar se designa tiče.

Edin namest čitalca prstnih odtisev bi lahko dal web kamero.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafika v prenosniku???

Oddelek: Kaj kupiti
214117 (3537) M@73Y
»

Prenosnik z intel al amd procesorjem?

Oddelek: Kaj kupiti
122083 (1848) carpenter
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655868 (4598) sw0rdfish
»

Dual core prenosniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706714 (4698) _marko
»

Tron prenosnik- da ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
61297 (1191) Zheegec

Več podobnih tem