» »

Je kriva tv kartica?

Je kriva tv kartica?

tomgo ::

Lep pozdrav

V namen presnemavanja iz hi8 videokaset na dvd sem nahitro kupil prvo tv kartico, ki mi je prišla pod roke in to je bila Lifeview FLY TV PLATINIUM za cca 8kSIT. Pa sem ugotovil, da že prikazana slika na PC-ju preko S-videa in kompozita ni vredu (izgleda ravno tako kot pri starih vhs kasetah). Tudi zajem slike z mpeg2 ali katerim drugim kodekom je ravno tako slab. Slika iz hi8 na tv pa je super. Imam pa amd64 3000, motherboard a8ne-fm, grafična kartica pcie gf6600td silencer, 512M rama. Zanima me če je kriva tv kartica, ali kaj drugega? Kaj mi svetujete?
Hvala

All ::

z podobno kartico starejše generacije (fly 3000) mi je tole super šlo...z točno tako pa še nism probu..(bom v kratkem)..ti pa priporočam uporabo programa fly200TV...al pa windvr..oba se odlično obneseta. Original programska oprema ni vredna 08-O

Dr Evil ::

Posodobi si driverje.Tisti priloženi,so za en drek.Zajemaš pa lahko z virtual dubom ali virtual vcr.

tomgo ::

Sem poskušal zamenjati driverje, ki sem jih našel edino na uradni strani Lifeview, pa je bilo tako da je bila zajemanje iz S-video izhoda precej kvalitetrnejše(vendar še ne zadovoljivo), medtem ko airTV in FM in Kompozit ne delujeta, čeprav naj bi bili drajverji prav za to kartico. Na netu pa nisem našel nič konkretnega. Mislim da bom to kartico zamenjal z ATI THEATRIX 550 pro ali pa z WINFAST pvr2000. Kaj menite?

Pyr0Beast ::

Winfast Pvr2k je tut tko. Najdražja za nekje 18k = najcenejši za 7,5k. Theatrixa pa še nisem probaval.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Spock83 ::

Jaz sem analogno zajemal iz TV kartice Pinnacle MediaCenter 110i preko S-video in sem ugotovil , da je kvaliteta zajemanja odlična in enaka v primerjavi z nameskimi napravami za zajemanje.
Pa še dva softwera dobiš za zajem in obdelavo videa!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero TV kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5010107 (7916) edublin
»

nakup Tv kartice

Oddelek: Zvok in slika
293286 (2523) gruntfürmich
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507348 (5415) Tiash
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17919378 (12418) Izi
»

Torej: Sapphire teatrix 550 ali Leadtek PVR2000

Oddelek: Kaj kupiti
272855 (2049) Izi

Več podobnih tem